piątek 3 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Kaczyńskiemu grozi eksmisja i wylądowanie na bruku za zniesławienie Senatora Brejzy

2455 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Jarosław Kaczyński naruszył dobra osobiste Senatora Krzysztofa Brejzy. Tak przynajmniej twierdzi pokrzywdzony, który złożył pozew o ochronę swoich dóbr osobistych z żądaniem przeproszenia za pomówienia. Pełnomocnik Kaczyńskiego przekonuje Sąd, że realizacja przeprosin spowodować może, że Prezes Prawa i Sprawiedliwości straci nieruchomość i wyląduje na bruku. Jak twierdzi, jego klient nie jest osobą majętną.

Senator KO chce przeprosin od wicepremiera za sugestię, iż jest zamieszany w kryminalną aferę, choć przez cztery lata śledztwa Brejza nie został nawet przesłuchany. Mec. Bogusław Kosmus, wynajęty przez Jarosława Kaczyńskiego, szacuje, że koszty publikacji takiego oświadczenia mogłyby wynieść nawet kilka milionów złotych.

Z kolei pełnomocniczka Krzysztofa Brejzy uważa, że Kaczyński zarabia bardzo dobrze, bo obok pensji poselskiej pobiera jeszcze nieopodatkowaną dietę, emeryturę i wynagrodzenie z racji zajmowania fotela w rządzie.

Mecenas Dorota Brejza podkreśla również, że media, w jakich mają zostać opublikowane przeprosiny, są zaprzyjaźnione z PiS, więc Jarosław Kaczyński może liczyć na rabat.

O co zniesławił Brejzę Kaczyński?

Jak podaje onet.pl wszystko zaczęło się od jednego zdania. 7 stycznia portal wPolityce.pl opublikował fragment wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim dla tygodnika “Sieci”. Prezes PiS komentował w nim m.in. zarzuty opozycji, która przekonuje, że kontrolowane przez obóz władzy służby specjalne inwigilowały swoich politycznych przeciwników w 2019 r., gdy Polacy aż dwa razy szli do urn wyborczych.

W wywiadzie dla “Sieci” Jarosław Kaczyński potwierdził, że Polska kupiła od izraelskiego producenta oprogramowanie Pegasus. Zaprzeczył jednak, by sprzęt był wykorzystywany do walki politycznej.

— Żaden Pegasus, żadne służby, żadne jakieś tajnie pozyskane informacje nie odgrywały w kampanii wyborczej w roku 2019 żadnej roli. Przegrali, bo przegrali, nie powinni dziś szukać takich usprawiedliwień. Te wszystkie opowieści pana Brejzy są puste, nic takiego nie miało miejsca — powiedział Kaczyński.

I dodał: — Przypominam, że on sam pojawia się w sprawie inowrocławskiej w poważnym kontekście, jest tam podejrzenie poważnych przestępstw. Z wyborami nie miało to nic wspólnego.

Kaczyński to biedak bez majątku, a przynajmniej tak go przedstawia jego pełnomocnik

“Funkcja roszczenia niemajątkowego winna ograniczyć się do kompensacji. W niniejszej sprawie finalnie prowadzić może do zrujnowania sytuacji majątkowej pozwanego. Sytuacja, w której pozwany, aby odwrócić skutki swojej wypowiedzi, będzie zmuszony do sprzedaży domu i postawiony w sytuacji bankructwa, w żadnej mierze nie godzi się z funkcją i celami ochrony dóbr osobistych” — pisze pełnomocnik Kaczyńskiego w odpowiedzi na pozew.

“Pozwany nie jest osobą majętną. W zasadzie jedynie dom, w którym zaspokaja swe potrzeby mieszkaniowe, jest jedynym liczącym się składnikiem majątkowym”.

Pełnomocnik prezesa PiS przekonuje również, że zamieszczenie przeprosin w tygodniku “Sieci” na trzeciej stronie – jak chce tego Krzysztof Brejza – jest niewykonalne.

“Wydawca z góry odmawia wykonania takiego zalecenia, co niewątpliwie ma związek z przyjętymi rozwiązaniami organizacyjno-edytorskimi tygodnika. Jest oczywiste, że wyrok nie może nakładać obowiązków niewykonalnych. Pozwany nie będzie miał żadnych instrumentów, by wymusić na wydawcy zmianę zasad prowadzenia tygodnika, nawet jeśli miałoby to wynikać z sentencji wyroku” .

Jak ustalił onet.pl – tygodnik “Sieci” i portal wpolityce.pl należą do tego samego wydawcy – grupy medialnej Fratria. To media bliskie obecnej władzy. Według medioznawcy prof. Tadeusza Kowalskiego wpływy z reklam państwowych spółek to prawie 40 proc. rocznych przychodów “Sieci”.

Warto przypomnieć, że Sejm niedawno zniósł w ustawie zapis o zakazie eksmisji, który obowiązywał od wybuchu epidemii KoronaWirusa. Złośliwi twierdzą, że gdy teraz eksmisja może grozić Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości to posłowie Zjednoczonej Prawicy mogą przy najbliższej okazji uchylić zgodę na eksmisję w czasie trwania epidemii lub stanu zagrożenia epidemią by w razie najgorszego ich liderowi nie groziło wyrzucenie na bruk.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Minister Środowiska Michał Woś skłamał twierdząc, że kupił konsolę Pegasus w latach 90-tych?

Morawiecki o Rosji: Nie robi się normalnych interesów z agresorem – po czym kupuje węgiel z Rosji

UOKiK sprawdzi dlaczego marża Lotosu wzrosła o 700% w czasie wojny w Ukrainie.

Niesiołowski niewinny korupcji i seksafery. Porażka PiS, która miała przykryć aferę dwóch wież Kaczyńskiego.

Nawoływał do zabójstwa Kaczyńskiego. Wyrok Sądu: 30% pensji na cele społeczne i przeprosiny na piśmie.

Jarosław Kaczyński straci dom i trafi na bruk? Po przegranym procesie z Sikorskim będzie miał egzekucję komorniczą na 708 tysięcy złotych.

Poprzednie
Następne

2468 odsłon

Jarosław Kaczyński straci dom i trafi na bruk? Po przegranym procesie z Sikorskim będzie miał egzekucję komorniczą na 708 tysięcy złotych.

Kancelaria Dubois i Wspólnicy podali do publicznej wiadomości, że Jarosław Kaczyński nie wykonał prawomocnego wyroku sądu cywilnego. Wyrok nakazał Kaczyńskiemu by przeprosił na Onecie. Nie zrobił tego. Dlatego prawnicy Sikorskiego złożyli do Sądu wniosek o wyegzekwowanie przeprosin. Będzie to kosztowało 708480zł.

Sąd nazał by Jaroław Kaczynski przeprosił Radosława Sikowskiego w Onecie:

Jarosław Kaczyński prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie został zobowiązany do opublikowania przeprosin o następującej treści „W związku z udzielonymi przeze mnie wywiadami dla www.onet.pl oraz Polskiej Agencji Prasowej, przepraszam Pana Radosława Sikorskiego za podanie nieprawdziwych informacji, jakoby pełniąc funkcję Ministra Spraw Zagranicznych cofnął notę dyplomatyczną w sprawie uznania miejsca katastrofy smoleńskiej za eksterytorialne i dopuścił się zdrady dyplomatycznej. Swoją wypowiedzią naruszyłem dobra osobiste Pana Radosława Sikorskiego w postaci dobrego imienia i czci. Jarosław Kaczyński.”.

Teraz prawnicy Radosława Sikorskiego ujawnili, że Sąd I Instancji zgodził się, aby wyrok był wykonany w ramach egzekucji, czyli przymusu. Wyceniono, że koszt wykupu emisji przeprosin w portalu onet wyniesie 708 tysięcy. Jeśli Jarosław Kaczyński nie złoży sprzeciwu i decyzja Sądu się uprawomocni wtedy przeprosiny opłaci Skarb Państwa, a komornik rozpocznie egzekucję tej kwoty z majątku Kaczyńskiego.

Raczej mało prawdopodobne jest by Jarosław Kaczyński stracił dom. Z pewnością kwota zostanie zajęta przez komornika, albo spłacona przez darczyńców z PiS.

2 komentarzy “Jarosław Kaczyński straci dom i trafi na bruk? Po przegranym procesie z Sikorskim będzie miał egzekucję komorniczą na 708 tysięcy złotych.”

  1. byłoby miło jakby ten szeregowy poseł dający przykład jak wykładać lachę na wyroki sądowe został ukarany komornikiem na egzekucję tych przeprosin. Podobno klepnęła to neosędzia co od kwietnia 2022 dopiero orzeka. Grubo

    1. Przecież to totalnie bez sensu… Co to jest 700 tysi dla prezia, rano się skrzyknąć a w południe dupolizy wpłacą kasę i po sprawie. ON MA SIEDZIEĆ!!!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Warto pamiętać, że Baltic Pipe jest odnogą niemieckiego rurociągu i decyzją PiS i Zjednoczonej Prawicy w pełni jest zależny od Niemców… czy jak to mówią politycy PiS… od potomków nazistów… złośliwi internauci: „to nazi pipe” 🤷‍♂️

Ziobro pokazał palec Lichockiej PiS w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Teraz Rząd błaga opozycję o ratunek. https://www.czasfinansow.pl/ziobro-pokazal-palec-lichockiej-pis-w-sprawie-ustawy-o-sadzie-najwyzszym-teraz-rzad-blaga-opozycje-o-ratunek/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły