wtorek 9 sierpnia 2022

Artykuł znajduje się poniżej pod naszym twitterem i facebookiem. Prosimy polub nas na twitterze i facebooku, natomiast aby przeczytać artykuł skroluj w dół.

Tymczasem na Twitterze:

Widzieliście już nowy film akcji Netflix o zbuntowanych agentach CIA? Jeśli nie to podrzucamy recenzję Gray Man

https://www.czasfinansow.pl/recenzje-5-lorem-ipsum-lorem-ipsum/

Co nowego w temacie największego życiowego osiągnięcia Mariusza Błaszczaka - płotu

https://www.czasfinansow.pl/plot-blaszczaka-straz-graniczna-raportuje-zaawansowany-stan-prac/

Chyba boli, że Błaszczak ma swój Płot, a Mariusza największym osiągnięciem zawodowym ciągle jest ułaskawienie? Dziś próbował ogrzać się w blasku Płotu Błaszczaka, ale coś nie pykło…

https://www.czasfinansow.pl/szef-mswia-mariusz-kaminski-probuje-ukrasc-chwale-mariuszowi-blaszczakowi-nieskutecznie-plot-blaszczaka-ma-jednego-tworce/

Tymczasem na Facebooku:

Brutalność policji. Czy policjanci mogli zabić pierwszego strajkującego?

10 143 odsłon
10K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Nie milkną echa praktyk i zachowań policjantów z dnia 29 stycznia 2021 sprzed wrocławskiego klubu Boogie na Pasażu Niepolda. Najpierw sanepid miał wydać decyzję o zamknięciu klubu, potem policjanci stworzyli kordony blokujące wejścia do klubu twierdząc, że w klubie zachodzi przestępstwo z art 165 kodeksu karnego. Ten rewir należy do Komendy Policji Wrocław Stare Miasto z ulicy Trzemeskiej. Tej samej komendy, na której miało miejsce zdarzenie z Igorem Stachowiakiem.

Po kilku godzinach blokowania wejścia doszło do krytyki policjantów przez strajkujących. W pewnym momencie policjanci rzucili się na jednego ze strajkujących i protestujących mężczyzn. Chwilę później był nieprzytomny i nie dawał widocznych oznak życia. Policjanci nie wezwali karetki tylko wynieśli bezwładnego mężczyznę do radiowozu.

Tłum krzyczał, że policjanci zabili człowieka.

W internecie dostępne są dwa nagrania z tego incydentu, który był sprawstwem policjantów. Jedno nagranie jest obywatela społecznego Grzegorza Hercunia, który kilka godzin transmitował na żywo wydarzenia i działania policjantów z kordonu od wewnątrz, czyli z drzwi wejściowych do klubu. Drugie nagranie pokazuje relację strajkującej kobiety, która była na zewnątrz kordonu. Oba są bardzo dramatyczne.

Dramatyczna relacja video uczestniczki protestu

Na nagraniu kobiety niewiele widać. Policjanci w pewnym momencie rzucili się na jednego ze strajkujących mężczyzn. Nie widać powodu agresywnego zachowania funkcjonariuszy. Kobiecie nie udało się nagrać mężczyzny gdyż skutecznie widok zasłaniają jej inni funkcjonariusze. Słychać tylko komentarze naocznych świadków, którzy krzyczeli aby nie bili i nie dusili mężczyzny.

W pewnym momencie ktoś krzyczy, że ten człowiek przestał się ruszać. Padają hasło, że mężczyzna nie żyje i wołanie by ktoś wezwał karetkę. Po kilku minutach policjanci decydują się chwycić bezwładne ciało mężczyzny i wynoszą go do radiowozu, który stoi kilkadziesiąt metrów dalej. Kobieta biegnie z policjantami. Na nagraniu widać, że kilku funkcjonariuszy niesie ciało mężczyzny i ładują je do radiowozu.

WIR Masz Głos próbował uzyskać dowód życia zatrzymanego mężczyzny. Bezskutecznie.

Chwilę później do radiowozu dobiegają streamerzy ze strony WIR – Masz Głos. Policjanci odgradzają radiowóz od strajkujących. Strajkujący domagają się stanowczo by policjanci pokazali dowód życia mężczyzny, którego zanieśli do wozu. Jeden z Policjantów zapewnia tylko, że ten człowiek żyje, ale odmawia pokazania czy mówi prawdę.

Jeden z protestujących zaczyna być w stanie wielkiego wzburzenia i domaga się pokazania, że mężczyzna żyje i czy nie trzeba mu wezwać karetki. Policjant zaczyna go odpychać i każe mu się odsunąć.

W tym momencie strajkujący w stanie wielkiego wzburzenia sprowokowanym zapewne przez zachowanie policjantów odpycha rękę policjanta. Ten wykorzystuje okazję i wciąga protestującego i dokonuje jego zatrzymania pod zarzutem naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Szybko jest załadowany do radiowozu.

Niezależny obywatel Grzegorz Hercuń również nagrał interwencję policjantów

W tym samym czasie relację na żywo prowadzi Grzegorz Hercuń. Na jego filmie widać więcej, gdyż był w środku kordonu policji. Nie widać momentu sytartowego zajścia, ale widać, jak policjanci tworzą okrąg, w środku którego na ziemi leży obezwładniony strajkowicz. Jeden z policjantów swoim ciałem przydusza mężczyzne i wykręca mu ręce do tyłu i do góry.

Policjant próbuje założyć na ręce obezwładnionego i przyduszanego mężczyzny tzw. trytki, ale robi to w sposób nieprofesjonalny. Ma z tym problem, nie potrafi użyć trytki.

Wszystko trwa kilka minut, w tym czasie mężczyzna przestaje się ruszać. Gdy policjant w końcu założyć trytki i wstaje z mężczyzny, którego przygniatał masą swojego ciała to człowiek już się nie rusza.

Policjant nerwowo próbuje go ocucić, obraca go na plecy, ale mężczyzna nadal się nie porusza. Tłum zaczyna krzyczeć, że mężczyzna nie żyje. Zaczyna być nerwowa atmosfera. Jeden z policjantów próbuje bezwładnego zatrzymanego podnieść i układa ciało tak, aby nie leżało tylko było w pozycji siedzącej. Głowa mężczyzny układa się nienaturalnie na nodze policjanta. Po kilku chwilach policjanci chwytają mężczyznę i wynoszą go z tłumu.

https://www.youtube.com/watch?v=C8szXcvhu2M&has_verified=1

Tyle widać na filmach relacjonujących na żywo to zdarzenie z udziałem policjantów. Co o tym zajściu mówi sama Policja?

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu w dniu 30 stycznia 2021 wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie na swojej stronie internetowej oraz na facebooku. Poniżej przedstawiamy je w całości:

Symulował czy nie symulował?

Trudno jest dać wiarę, aby zatrzymany mężczyzna był tak dobrym aktorem, aby skutecznie symulował swój stan. Takie jest jednak stanowisko dolnośląskiej policji wyrażone przez asp. szt. Łukasza Dutkowiaka.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Powiązanie artykuły

Związek Policjantów chce ścigać obywateli za krytykę

Bandyci w mundurach: Policjanci znów złamali prawo. Wraca sprawa nękania protestujących w czasie pandemii.

Wyłudzali pieniądze na fikcyjny wynajem apartamentów. On został aresztowany na trzy miesiące, ona ma zarzuty znieważenie i naruszenia nietykalności policjantów.

Policjanci dla PiS gazowali, bili i łamali na protestach ręce. Teraz krzyczą: oszukaliście nas! Oddawajcie nam wypłaty!

Policja przegrywa z przedsiębiorcą z Wrocławia. Czekają ich pozwy! Prokuratura umarza zarzut i wszczyna dochodzenie wobec policjantów!

Policjantowi i komendantowi grozi proces o odszkodowanie z prywatnego majątku. Menedżerka dyskoteki niewinna wykroczenia.

Pies to nie zniewaga policjanta, tak samo jak pokaż ryj – to stanowiska prokuratury i wyrok sądu

Bandyci w mundurach: policjanci z Piątku pobili śmiertelnie 30-letniego mężczyznę. Prokuratura stawia zarzuty!

Policja: ZUS może wypisywać obraźliwe komentarze na forach o osobach kontrolowanych bo robi to w ramach obowiązków służbowych.

Poprzednie
Następne

1 thought on “Brutalność policji. Czy policjanci mogli zabić pierwszego strajkującego?”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

136 odsłon

Bandyci w mundurach: policjanci z Piątku pobili śmiertelnie 30-letniego mężczyznę. Prokuratura stawia zarzuty!

Śmierć w toalecie wrocławskie komendy policji Igora Stachowiaka nie dała Policji powodów do refleksji. Pozorowano oczywiście działania, które mają patologie wyeliminować z noszenia mundurów, ale wszystko wskazuje, że i na tym polu Policja jest nieudolna. Właśnie rusza proces kolejnych bandytów w mundurach, którzy będąc policjantami śmiertelnie pobili człowieka.

Dożywocie grozi byłemu policjantowi z Piątku w Łódzkiem, któremu prokuratura zarzuciła pobicie ze skutkiem śmiertelnym 30-letniego mężczyzny. Chodzi o zdarzenie z kwietnia zeszłego roku. Śledczy wysłali właśnie do sądu akt oskarżenia, który objął jeszcze pięcioro byłych funkcjonariuszy, w tym komendanta z Piątku. Główny z podejrzanych miał brutalnie pobić 30-latka podczas domowej interwencji. Kopiąc go, spowodował miedzy innymi złamania żeber i pęknięcia śledziony. Towarzysząca mu policjantka nie zapobiegła agresji. Następnie oboje wywieźli pobitego radiowozem do sąsiedniej miejscowości i pozostawili w lesie.

Jak podaje RMF.fm główny z podejrzanych miał brutalnie pobić 30-latka podczas domowej interwencji. Kopiąc go, spowodował miedzy innymi złamania żeber i pęknięcia śledziony. Towarzysząca mu policjantka nie zapobiegła agresji. Następnie oboje wywieźli pobitego radiowozem do sąsiedniej miejscowości i pozostawili w lesie.

Śledztwo wykryło ogrom nieprawidłowości w komendzie w Piątku.

Już wcześniej w tej jednostce dochodziło do stosowania przemocy i między innymi bezprawnego pozbawiania wolności osób zatrzymywanych – chociażby za nielegalny połów ryb, picie alkoholu w miejscach publicznych, czy śmiecenie.

Interweniujący policjant w śledztwie usłyszał zarzuty, dotyczące przekroczenia uprawnień, bezprawnego pozbawienia wolności i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, następstwem którego była śmierć. Będzie odpowiadał także za spowodowanie obrażeń ciała u brata 30-latka, który był obecny podczas podejmowanej interwencji. Po zatrzymaniu, na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Wchodząca w skład patrolu policjantka podejrzana jest o niedopełnienie obowiązków, bezprawne pozbawienie wolności, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poświadczenie nieprawdy w notatniku służbowym co do przebiegu prowadzonej interwencji i poplecznictwo.

Żaden z oskarżonych w śledztwie nie przyznał się do stawianych zarzutów.

W stosunku do 34-latka sformułowano zarzuty popełnienia czynów na szkodę 20 osób, towarzysząca mu podczas interwencji ówczesna policjantka oskarżona została o dwa czyny. Każdy z nich wyczerpuje znamiona kilku przestępstw. Aktem oskarżenia objęci zostali także czterej inni byli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Piątku, w tym ówczesny komendant. Adekwatnie od ustaleń zarzucono im popełnienie przestępstw na szkodę od dwóch do pięciu osób.

Do sprawy będziemy wracać. Zdjęcie bez związku.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Widzieliście już nowy film akcji Netflix o zbuntowanych agentach CIA? Jeśli nie to podrzucamy recenzję Gray Man

https://www.czasfinansow.pl/recenzje-5-lorem-ipsum-lorem-ipsum/

Co nowego w temacie największego życiowego osiągnięcia Mariusza Błaszczaka - płotu

https://www.czasfinansow.pl/plot-blaszczaka-straz-graniczna-raportuje-zaawansowany-stan-prac/

Chyba boli, że Błaszczak ma swój Płot, a Mariusza największym osiągnięciem zawodowym ciągle jest ułaskawienie? Dziś próbował ogrzać się w blasku Płotu Błaszczaka, ale coś nie pykło…

https://www.czasfinansow.pl/szef-mswia-mariusz-kaminski-probuje-ukrasc-chwale-mariuszowi-blaszczakowi-nieskutecznie-plot-blaszczaka-ma-jednego-tworce/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły