sobota 1 kwietnia 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Błaszczak stawia nowy płot. Tym razem na granicy z Rosją. Na granicy z pisowskim wrogiem Polski – Niemcami – jeszcze Błaszczak płotu nie stawia.

2146 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

PiS dał zgodę Ministrowi Błaszczakowi na postawienie drugiego płotu. Ma on 2,5 metra wysokości i 3 metry szerokości. Ostatecznie ma być rozciągnięty wzdłuż granicy z Rosją, z obwodem kaliningradzkim – czyli na 200 kilometrach. Drugie największe życiowe osiągnięcie Mariusza Błaszczaka nie będzie – póki co – tak imponujące jak jego pierwszy płot.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej Mirosława Aleksandrowicz, żołnierze rozpoczęli budowę 2 listopada w Wisztyńcu, od symbolicznego słupa granicznego przy trójstyku granic Polski, Rosji i Litwy i prowadzą ją w kierunku zachodnim po pasie granicznym.

Dodała, że zaporę budują żołnierze Wojska Polskiego, natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej są w terenie i patrolują granicę. – Jesteśmy tutaj z żołnierzami po to, by wskazywać miejsca, gdzie ma być fizycznie ułożona ta zapora – poinformowała Aleksandrowicz.

Przy budowie zapory żołnierze rozpinają concertinę, czyli tzw. drut ostrzowy, zakładają go na wbite w ziemię metalowe słupki. W ten sposób powstaje zapora z trzech rzędów concertiny. Być może w przyszłości zapadnie decyzja, aby przekształcić ten płotek w płot z prawdziwego zdarzenia, czyli taki, jaki Błaszczak postawił przy granicy z Białorusią.

Drugi płot Błaszczaka stawiany jest na granice z Rosją, ale ciągle PiS nie zdecydowało czy postawi trzeci płot wzdłuż granicy ze śmiertelnym wrogiem Zjednoczonej Prawicy czyli Niemcami. Decyzja w tej sprawie może być podjęta niebawem. Gdyby PiS wydał zgodę to Mariusz Błaszczak zapisałby się w kartach historii niepodległej Polski jako Polak, który postawił trzy płoty.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
22
+1
11
+1
56
+1
2
+1
2
+1
1

2 komentarzy “Błaszczak stawia nowy płot. Tym razem na granicy z Rosją. Na granicy z pisowskim wrogiem Polski – Niemcami – jeszcze Błaszczak płotu nie stawia.”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Płot Błaszczaka: Straż Graniczna raportuje zaawansowany stan prac.

Po 128 dniach wojny w Ukrainie PiS ocenił, że od 1 lipca 2022 jest przy granicy z Białorusią bezpiecznej niż w Ukrainie.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński próbuje ukraść chwałę Mariuszowi Błaszczakowi. Nieskutecznie. Płot Błaszczaka ma jednego twórcę

Prezydent Andrzej Duda chce niemieckich Patriotów wbrew cwaniactwu PiS. Minister od płotów skarcony.

Systemy Patriot w Polsce. PiS ich nie chce od Niemców. Thomas Bagger zabiera głos

Na płocie Błaszczaka zawisł uchodźca. W gronie PiS i funkcjonariuszy rasistowskie żarty.

Prezydent Andrzej Duda: Nie ma zagrożenia ze strony Białorusi. Co dalej z płotem Błaszczaka?

Straciłeś pracę? MON przymusowo wcieli Cię do wojska!

Poprzednie
Następne

214 odsłon

Systemy Patriot w Polsce. PiS ich nie chce od Niemców. Thomas Bagger zabiera głos

Ambasador Niemiec Thomas Bagger zdecydował się zabrać głos w sprawie zachowania Mariusza Błaszczaka w sprawie oferty Niemiec ulokowania w Polsce systemów Patriot. Jak powiedział, “to decyzja trudna do zrozumienia”.

Szef MON Mariusz Błaszczak mimo, że najpierw się ucieszył z oferty Niemców to po jej krytyce przez Jarosława Kaczynskiego, zmienił zdanie i ogłosił, że Polska nie przyjmie od Niemiec oferowanych przez nich systemów Patriot. Jak stwierdził twórca płotu Błaszczaka Patrioty powinny trafić na Ukrainę i stamtąd chronić i polskiego i ukraińskiego nieba.

Do sprawy odniósł się ambasador Niemiec.

Polski rząd doskonale zna różnicę między terytorium należącym do NATO i takim, które do sojuszu nie należy. A te Patrioty wchodzą w skład potencjału obronnego NATO. Wykorzystanie ich poza tym obszarem zwyczajnie nie jest teraz realistyczne.

Przeszkodą byłoby także to, że sprzęt muszą obsługiwać niemieccy żołnierze, co byłoby jednoznacznym dowodem na ingerencję Sojuszu Północnoatlantyckiego w wojnę. Dlatego, jak powiedział ambasador “tak istotna jest różnica między obszarem NATO a wszystkim, co leży poza jego granicami”.

Do sprawy będziemy wracać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od wielu lat ma reputację gorszą od piramid finansowych. Prawdopodobnie Amber Gold i GetBack cieszą się większym zaufaniem, nawet dzisiaj, niż ZUS i osoby w nim pracujące.
https://www.czasfinansow.pl/zus-neka-udrecza-przesladuje-poniza-i-zniewaza-przedsiebiorcow-glownie-kobiety/

Fikcja doręczenia pozwu nadal obowiązuje. Tylko jest bardziej skomplikowana. https://www.czasfinansow.pl/fikcja-doreczenia-pozwu-nadal-obowiazuje-tylko-jest-bardziej-skomplikowana/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły