czwartek 13 czerwca 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Afera ZUS. Zakład nęka i gnębi swoich pracowników jak kobiety w ciąży. Czy Dyrektor wrocławskiego ZUS wydymał Naczelnika?

24.2K odsłon
4K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Wszystko jak dotąd wskazuje, że CzasFinansow.pl miał rację i we wrocławskim oddziale ZUS faktycznie doszło do poniżenia, upokorzenia, upodlenia byłego już Naczelnika Marcina Madalińskiego. Człowiek ten jest dobrze znany czytelnikom naszego portalu ponieważ Dyrektor Departamentu Legislacyjno-Prawnego Dominik Wojtasiak z centrali ZUS w Warszawie upublicznił informacje jawne na temat przebiegu kariery tego urzędnika. Czytelnicy powiązani ze społecznością “Pokrzywdzeni przez ZUS” oraz zjednoczeni wokół hashtaga #ofiaryZUS często skarżyli się naszej redakcji na Marcina Madalińskiego i sposób w jaki traktuje on klientów ZUS i swoje ofiary.

Okazuje się, że przyszła kryska na matyska i Naczelnik przez swoich przełożonych został potraktowany jeszcze gorzej. Jeśli wierzyć pracownikom ZUS to Madaliński stracił stanowisko i został zdegradowany do specjalisty dlatego, że postawił się i sprzeciwił Adamowi Nowak, Zastępcy Dyrektora ZUS we Wrocławiu. Czy Dyrektor wydymał Naczelnika? Wszystko na to wskazuje!

Tytułem wstępu należy podkreślić, że redakcja otrzymała od proszących o anonimowość pracowników ZUS treść pisma wysłanego 10 lipca 2023 do związków zawodowych zarejestrowanych w organie rentowym. Aby zweryfikować czy pismo jest prawdziwe skorzystaliśmy z polecenia Dyrektor Anny Maćkowiak z wrocławskiego ZUS, aby w sprawie publikacji medialnych kontaktować się z dolnośląską rzecznik prasową ZUS Iwoną Kowalską-Matis.

Wcześniej gdy zwracaliśmy do ZUS i jej pracowników o ustosunkowanie się do zarzutów, zajęcie stanowiska, albo przedstawienie własnej wersji zdarzeń to Dyrektor ZUS odpisywała nam zawsze tym szablonem:

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Czy Naczelnik stracił stanowisko bo bronił swoich podwładnych przed łamaniem praw pracowniczych przez Zastępcę Dyrektora ZUS oddział we Wrocławiu?

Po tym jak Dyrektor ZUS oddział we Wrocławiu Anna Maćkowiak (która ze względu na swoje kłopoty z prawem w zasadzie powinna być przedstawiana jako Anna M., ale to temat na zupełnie inny artykuł) oraz Adam Nowak, jej zastępca, zdegradowali Marcina Madalińskiego z Naczelnika na głównego specjalistę, to jego współpracownicy stanęli w jego obronie.

Kulisy poniżenia i upokorzenia Marcina Madalińskiego przez Adama Nowak nie są do końca jasne, a sam ZUS ukrywa prawdziwe powody degradacji. Relacja tego artykułu opiera się zatem o źródło z pisma, które pracownicy ZUS wysyłali do związków zawodowych.

Z twierdzeń pracowników ZUS wynika, że Marcin Madaliński sprzeciwił się działaniom Adama Nowak. Nowak miał podjąć szereg działań dotyczących restrukturyzacji wydziałów we wrocławskim ZUS i miał je przedstawiać jako autorski projekt Madalińskiego. Problem w tym, że na zebrania z pracownikami, na których te rzekome pomysły Marcina Madalińskiego były przedstawiane pracownikom sam Madaliński miał zakaz wstępu. Pracownicy nie ufają Adamowi Nowak, ma on bardzo złą reputację u swoich podwładnych, jeśli im wierzyć to wielokrotnie przyłapywali go na oszukiwaniu i okłamywaniu podwładnych co do rzeczywistych zdarzeń.

Na zdjęciu publicznie dostępne zdjęcie Zastępcy Dyrektora ZUS oddział we Wrocławiu Adama Nowak

Stopień podejrzeń, że Adam Nowak znów może oszukiwać podwładnych, był tak duży, że pracownicy chcieli nagrywać spotkania z tym człowiekiem. Sam zainteresowany miał tego zabraniać, ale podobno nie wszyscy uczestnicy spotkań z nim uszanowali jego żądania. Jeśli wierzyć naszym informatorom, czyli pracownikom wrocławskiego ZUS, którzy uczestniczyli w przynajmniej dwóch spotkaniach z Adamem Nowak to istnieją z nich nagrania. Redakcja na dzisiaj ich nie otrzymała, więc traktujemy te informacje z pewną dozą ostrożności.

Według pisma pracowników ZUS do związków zawodowych Adam Nowak miał forsować niemożliwy do bezbolesnej realizacji pomysł reorganizacji wydziałów. Miało się to odbywać kosztem dobra pracowników ZUS, ich prawa pracownicze mogły być złamane jeśli Nowak osiągnąłby swój cel – naciskał by w czerwcu 2023 doszło do zmian, ale ugiął się i zgodził wydłużyć termin do końca września 2023. O dobro pracowników ZUS miał walczyć właśnie ówczesny Naczelnik Marcin Madaliński. Miało się to nie spodobać Nowakowi, który miał uznać pyskówki Madalińskiego za prywatną obrazę i wpisać go na “swoją krótką listę do wykończenia”.

“Lili Putin”? O co chodzi do jasnej…. ?

Nowak według relacji naszych czytelników słynie z mściwego wychowania, nie potrafi się powstrzymać od dojeżdżania podwładnych, którzy mają tupet mu się sprzeciwiać. Zdajemy sobie sprawę, że jest to niemożliwe do weryfikacji, ale podobno na tzw. “papierosie” pracownicy mówią o nim per “lili putin”. Pseudonim należy jednak traktować żartobliwie, żaden pracownik ZUS oficjalnie nie chciał nam tego potwierdzić bo się boją, że Nowak ich zwolni.

Na zdjęciu Zastępca Dyrektora ZUS oddział we Wrocławiu Adam Nowak chwali się współpracą z Uniwersytetem Wrocławskim.

W dalszej części pisma pracownicy skarżą się, że przyłapali Adama Nowak na kłamaniu i oszukiwaniu. Miało to być jedno z wielu jego tego rodzaju zachować. Nasi informatorzy twierdzą, że Adam Nowak z kłamania i oszukiwania uczynił sobie sposób na wykonywanie obowiązków służbowych w ZUS. Nasze śledztwo dziennikarskie w innej sprawie, dotyczące tego zastępcy dyrektora, zdaje się potwierdzać te tezę, gdyż również przez naszych dziennikarzy został przyłapany na mijaniu się z prawdą w pismach urzędowych. Ale to temat na zupełnie inny artykuł, w innym czasie.

Na czym miało polegać oszukiwanie i okłamywanie pracowników ZUS przez Adama Nowak? Pracownicy w piśmie do związków zawodowych piszą wprost:

Kolejnym przykładem na brak uczciwości i szacunku w kontaktach Dyrekcji (Adam Nowak oraz Anna Maćkowiak – przyp. red.) z pracownikami jest przekazywanie nam nieprawdziwych informacji, Dyrekcja nie tylko nie potrafi lub nie chce wskazać kto jest odpowiedzialny za prowadzoną reorganizację, ale również nie przekazuje nam prawdziwych informacji w odniesieniu do kwestii niezwiązanych z reorganizacją.

W styczniu Naczelnik Wydziału RED (Marcin Madaliński – dop.red.) skierował drogą mailową do Zastępcy Dyrektora Pana Adama Nowak wniosek (zgodnie z pismem Pana Pawła Jaroszka dotyczącym dyżurów doradców ds. ulg i umorzeń) o powrót do podstawowego czasu pracy na stanowiskach doradców. Do dnia dzisiejszego wniosek ten nie został rozpatrzony, a na spotkaniach z Dyrekcją (Adam Nowak – dop. red.) zostały najpierw przekazane informacje, że taki wniosek nigdy nie został złożony, później zaś powiedziano nam, że wniosek wpłynął dopiero w czerwcu, co jest oczywistą nieprawdą, na potwierdzenie czego załączamy stosownego maila.

Te dwa cytaty ze stanowiska pracowników ZUS wprost mają udowadniać, że Adam Nowak kłamie, oszukuje i poświadcza nieprawdę w wykonywaniu swoich obowiązków Zastępcy Dyrektora w ZUS. Nie jest to zarzut redakcji, a akt oskarżenia wynikający wprost z pisma, które oszukani i okłamywani pracownicy ZUS wysyłali w desperacji do związków zawodowych zarejestrowanych w ZUS.

Z tego pisma wyłania się obraz człowieka o niskiej moralności, o niskich manierach, człowieka, który bez skrupułów może łamać prawa pracownicze i poniewierać podwładnymi. Przykład w jaki sposób potraktował broniącego praw pracowniczych Marcina Madalinskiego pokazuje z jak wielką skalą patologii oraz degeneracji moralnej mamy do czynienia we wrocławskim ZUS. Pracownicy wprost obwiniają Annę Maćkowiak oraz Adama Nowak za te patologię, ich twarze niejako stały się symbolem łamania praw pracowniczych w ZUS.

Kłamanie i oszukiwanie co do tego kto jest rzeczywistym autorem reorganizacji we wrocławskim ZUS, zabranianie pracownikom nagrywać spotkań z dyrekcją, nawet oficjalnie, a także odmawianie zdegradowanemu Marcinowi Madalińskiemu uczestnictwa w tych spotkaniach z pracownikami, wydaje się być działaniem nieprzypadkowym. To nie jest incydent, a działanie w zorganizowanej grupie, która ma z góry powzięty zamiar działania wbrew prawu, poza prawem lub ze złamaniem prawa. Jeśli nie administracyjnego i kodeksu pracy to wprost praw wynikających z dobrego wychowania i manier.

Marcin Madaliński bohatersko stanął w obronie swoich podwładnych, których był szefem od blisko 20 lat. Jednak Adam Nowak, Zastępca Dyrektora, nie lubi jak mu ktoś fika. Był jednak łaskawy – nie wykończył Madalińskiego jak Putin Prigożyna, ale go po prostu zdegradował do głównego specjalisty. Ale czy Marcin Madaliński może się czuć bezpiecznie w towarzystwie tego drapieżnika? Nie jest wykluczone, że za kilka miesięcy, gdy kurz opadnie to Nowak pozbędzie się Madalińskiego i wyrzuci go z pracy.

Jeśli informacje od naszych informatorów zatrudnionych w ZUS się potwierdzą to ma się to wydarzyć niezwłocznie po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych. Jesli PiS uda się utrzymać władzę to do końca tego roku mają się odbyć porządki kadrowe w ZUS w całej Polsce. Pierwszym do odstrzału jest Marcin Madaliński, ale nie wiadomo kogo jeszcze Adam Nowak ma na swojej “krótkiej liście do wykończenia”.

Czy Dyrektor wydymał Naczelnika? Czytelnicy sami muszą to ocenić.

Rzeczniczka wrocławskiego ZUS milczy i nie odpowiada na pytania dziennikarzy na temat listu z 10 lipca 2023.

W dniu 12 lipca 2023 wysłaliśmy jej pytania prasowe dotyczące listu z 10 lipca 2023. Tego samego dnia drugi raz poprosiliśmy Panią rzecznik o wypowiedź w tej sprawie do 13 lipca 2023 do godziny 11:00. W dniu 13 lipca 2023 o 12:32 trzeci raz poprosiliśmy Panią rzecznik o odpowiedź na pytania prasowe. Otrzymaliśmy tylko informację, Iwona Kowalska-Matis odczytała naszą trzecią prośbę 13 lipca 2023 o 13:58 jednak odpowiedzi żadnej nie uzyskaliśmy. A prosiliśmy by w razie odmowy udzielenia odpowiedzi również ze względu na terminy wydawnicze napisać to redakcji.

Niestety ZUS wybrał drogę rezygnacji z zajęcia stanowiska, sprostowania, ustosunkowania się do treści listu pracowników wrocławskiego ZUS mimo usilnych prób redakcji by zainteresowani mogli się wypowiedzieć. Jeśli rzeczniczka ZUS, do której odsyłała nas wielokrotnie dyrektor wrocławskiego ZUS udzieli odpowiedzi na pytana prasowe to zaktualizujemy ten artykuł.

Nasze wcześniejsze próby uzyskania odpowiedzi na pytania prasowe od Iwony Kowalskiej-Matis okazały się jednak nieskuteczne. Mimo, że Dyrektor Anna Maćkowiak odsyła do niej naszych dziennikarzy to Iwona Kowalska-Matis uporczywie utrudnia dziennikarzom dostęp do informacji prasowych i nas lekceważy. Mamy nadzieję, że tym razem nie zostaniemy zignorowani i jeśli otrzymamy odpowiedź to ją dodamy do tego artykułu.

Zarzuty wobec Anny Maćkowiak i Adama Nowak jako dyrekcji ZUS są szokujące i miażdżące, ale czy są prawdziwe? Redakcja próbuje to ustalić.

Zarzuty, jakie wobec Dyrektor Anny Maćkowiak i jej zastępcy Adama Nowak stawiają pracownicy pionu dochodów są bardzo poważne. Od przestępstwa łamania praw pracowniczych, przez dyskryminację, a na działaniu, które pozbawia ZUS oddział we Wrocławiu miana profesjonalnej instytucji kończąc. Nie wspominając o tym, że pracownicy wprost piszą, że stracili zaufanie do Maćkowiak i Nowaka. Czym to zaufanie stracili? Jeśli pismo jest prawdziwe to uporczywym kłamaniem i oszukiwaniem podwładnych. Szok.

Zobacz nasz film na Youtube:

Poniżej przedstawiamy fragmenty pisma ze względu na ważny interes publiczny oraz ważny interes społeczny:

Na tym kończymy publikację fragmentów pisma.

W dniu 12 lipca 2023 wysłaliśmy do rzeczniczki dolnośląskiego ZUS Iwony Kowalskiej-Matis pytania prasowe dotyczące powyższego pisma, jeśli otrzymamy odpowiedź to zostanie ona opublikowana w tym artykule prasowym. W pytaniach prasowych zapytaliśmy ZUS czy opisane w powyższym piśmie zdarzenia są prawdziwe oraz czy miały miejsce w rzeczywistości. Na chwilę obecną nie możemy potwierdzić autentyczności powyższego pisma.

Zwrot “wydymać” jest użyty w artykule i zdjęciu satyrycznie i odnosi się do potocznego slangu “wykiwać”, “zrobić w konia”, “nabić w butelkę”, “wyprowadzić w maliny”.

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
34
+1
76
+1
2
+1
2

2 komentarzy “Afera ZUS. Zakład nęka i gnębi swoich pracowników jak kobiety w ciąży. Czy Dyrektor wrocławskiego ZUS wydymał Naczelnika?”

  1. Jeeezu, to pismo wysłane do związków zawodowych. Jakby ktoś cegła w mordę przywalił. To co to pismo ujawnia jest bardziej szokujące niż oda sezony serialu Reset na TVP!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Wyrok Sądu: ZUS musi przestać nękać dłużników i wymuszać spłaty ich długów przez rodziny

Sąd Najwyższy wydał wyrok na ZUS – muszą przestać łamać prawo – nie wolno im kwestionować podstawy wymiaru składek!

ZUS przyjaźnie do klientów: Idziemy po pieniądze, które dostałeś z Tarczy Antykryzysowej – oddasz w zębach co do grosza – organ rentowy jak Zakład Usług Stalkerskich?

ZUS prewencyjne nęka przedsiębiorców, oczywiście dla ich własnego dobra.

Kolejny wyciek danych osobowych w ZUS: Pracownica ZUS została zwolniona dyscyplinarnie

ZUS twierdzi, że nie będzie postępowań egzekucyjnych w czasie epidemii. Czy można mu ufać?

Zusowski rodobandytyzm? Kolejny wyciek danych osobowych z winy pracowników Zakładu. Chodzi o ZUS PUE.

Przestępcy z ZUS: Dyrektor gabinetu prezesa ZUS skazany za wyciek danych i przestępstwo urzędnicze!

Uwaga! Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul podaje fałszywe adresy w odwołaniach przekazanych do Sądów!

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Jest wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej

W dniu 9 stycznia br. Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła na ręce Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej z zajmowanego stanowiska.

Jak podkreśla Pani Minister:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to liczne zadania i obowiązki na rzecz bezpieczeństwa socjalnego Polek i Polaków, realizowane przez ponad czterdzieści tysięcy pracownic i pracowników zasługujących na godne warunki pracy i płacy. Nowe wyzwania w obszarze ubezpieczeń społecznych, jakie stawia przed sobą rząd koalicji 15 października wymagają nowego otwarcia, gwarantującego odpowiedzialne zarządzanie tak ważną instytucją.

Nie jest jasne czy reszta zarządu oraz rada nadzorcza również zostanie wymieniona.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły