piątek 9 grudnia 2022

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Artykuł znajduje się poniżej pod naszym twitterem i facebookiem. Prosimy polub nas na twitterze i facebooku, natomiast aby przeczytać artykuł skroluj w dół.

Tymczasem na Twitterze:

Pisowska policja żąda karania za noszenie koszulki z napisem Jeb** PiS. Asesor Sądowy Karolina Kiejnich-Kruk w pierwszej instancji uznaję winę aktywisty. https://www.czasfinansow.pl/pisowska-policja-zada-karania-za-noszenie-koszulki-z-napisem-jeb-pis-asesor-sadowy-karolina-kiejnich-kruk-w-pierwszej-instancji-uznaje-wine-aktywisty/

Były szef wydziału drogówki zatrzymany za jazdę po pijanemu https://www.czasfinansow.pl/byly-szef-wydzialu-drogowki-zatrzymany-za-jazde-po-pijanemu/

ZUS rocznie wydaje 50 milionów na pensje dla zatrudnianych radców prawnych, a jednocześnie wydaje miliony na zewnętrze kancelarie adwokackie https://www.czasfinansow.pl/zus-rocznie-wydaje-50-milionow-na-pensje-dla-zatrudnianych-radcow-prawnych-a-jednoczesnie-wydaje-miliony-na-zewnetrze-kancelarie-adwokackie/

Tymczasem na Facebooku:

Uwaga! Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul podaje fałszywe adresy w odwołaniach przekazanych do Sądów!

2665 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Do redakcji CzasFinansów zgłaszają się czytelnicy, którzy twierdzą, że padli ofiarą próby oszustwa ze strony ZUS oddział we Wrocławiu i ich Radców Prawnych. Czytelnicy twierdzą, że gdy składają odwołania od ich zdaniem nieuczciwych decyzji czy postanowień administracyjnych wrocławskiego ZUS to później Radcy Prawni przekazując te odwołania do Sądów wskazują tym Sądom ich nieprawdziwe adresy aby Sądy wobec niepodjęcia w terminie pism z Sądu umarzały postępowanie na korzyść ZUS. Zdesperowani czytelnicy proszą nas byśmy ostrzegli przed oszustwami

Afera we wrocławskim ZUS

Posługiwanie się przez wrocławski ZUS fałszywymi albo nieaktualnymi adresami to stała praktyka ZUS. Nasi czytelnicy zgłaszali się w przeszłości do naszej redakcji z zarzutami wobec Marcina Madalińskiego, Naczelnika Wydziału Dochodów i Rozliczeń wrocławskiego ZUS, który postanowienia administracyjne miał wysyłać na nieaktualne adresy osób, których te działania dotyczą.

Zapytacie w jakim celu? Nasi czytelnicy twierdzą, że ZUS w tak cwaniacki sposób próbuje oszukać i działać poza prawem, wbrew prawu i ze złamaniem prawa aby postanowienie lub decyzja administracyjna wobec niepodjęcia jej przez adresata się uprawomocniła. W ten sposób ZUS pozbawia osób, wobec których wydaje decyzje prawa do odwołania się do Sądu. A Sąd przecież może uchylić dane postanowienie albo decyzję jako bezprawną, niemoralną, albo po prostu błędną.

Nasi czytelnicy twierdzą, że ZUS, a w szczególności wrocławski ZUS i jego Naczelnik Marcin Madaliński uczynili sobie z takiej praktyki stałą metodę wykonywania obowiązków służbowych. Rzekomo, czego nie udało się naszemu dziennikarskiemu śledztwu jeszcze potwierdzić, na takie nieetyczne i nieuczciwe praktyki ZUS i Marcin Madaliński decydują się gdy wiedzą, że Sąd raczej decyzję lub postanowienie uchyli.

Według zdesperowanych czytelników, którzy się do nas zgłosili, twierdzą oni, że były już Dyrektor wrocławskiego ZUS Piotr Burtowski miał wyrażać zgodę na takie metody, albo przynajmniej odwracać wzrok i udawać, że o nich nie wie. Czy nowa dyrektor ZUS Anna Maćkowiak również stosuje takie nieuczciwe praktyki? Nie znamy jeszcze jej stanowiska w tej sprawie.

W tej sprawie nasze dziennikarskie śledztwo wykazało, że prokuratura prowadzi postępowanie, podobnie jak Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, który wszczął już w 2020 roku postępowanie wobec wrocławskiego ZUS między innymi za takie praktyki. Jak dotąd UODO nie zakończyło swojego dochodzenia.

Radca Prawny ZUS stosuje te same metody?

Teraz dowiadujemy się od innego czytelnika, że Radca Prawny wrocławskiego ZUS, ma stosować te same nieetyczne i nieuczciwe sztuczki z adresami. Dowiedzieliśmy się od czytelnika, że złożył on odwołanie do Sądu za pośrednictwem ZUS. Sprawa trafiła do Radcy Prawnego Rafała Skarula. Ten przekazując odwołanie do Sądu wraz ze stanowiskiem procesowym organu dokonał fałszerstwa adresu naszego czytelnika.

Radca Prawny miał podać zły numer mieszkania Sądowi. Sąd wysłał do skarżącego wezwanie do usunięcia braków formalnych na adres wskazany przez Radcę Prawnego Rafała Skarula. Oczywiście poczta podjęła próbę doręczenia na adres wskazany przez Radcę Prawnego, a więc do złego miejsca zamieszkania.

Tylko łut szczęścia sprawił, że nasz czytelnik podczas spaceru z psem spotkał sąsiada, który mu przekazał, że z Sądu jest do niego jakieś awizo. Czytelnik udał się na pocztę i odebrał list. Okazało się, że gdyby czytelnik nie odebrał tego pisma to Sąd by oddalił odwołanie i w ten sposób ZUS i Radca Prawny osiągnęliby cel swojej intrygi – prawomocność na korzyść ZUS.

Ani ZUS ani Radca Prawny Rafał Skarul nie przeprosili naszego czytelnika za “pomyłkę”

Jak udało się nam dowiedzieć w tej sprawie Urząd Ochrony Danych Osobowych wszczął też postępowanie wobec ZUS.

Ta metoda z posługiwaniem się przez organ administracji publicznej złymi adresami jest powszechną praktyką organu rentowego. To z jak wielką agresją i skalą stosuje te nieuczciwe metody wrocławski ZUS oraz jego Radcy Prawni wskazuje tylko, że jest to powszechna praktyka wszystkich oddziałów ZUS, które w ten sposób oszukując osoby wobec których prowadzą czynności służbowe, uzyskują prawomocności korzystnych dla siebie decyzji i postanowień administracyjnych. Tak przynajmniej twierdzą zbulwersowani czytelnicy, nazywając się ofiarami ZUS.

Uważajcie na swoje ZUS-y

Przykłady z wrocławskiego ZUS i praktyk Naczelnika Marcina Madalińskiego oraz Radcy Prawnego Rafała Skarula sprawiają, że należy ostrzec naszych czytelników, aby zwracali baczną uwagę w swoich kontaktach ze swoimi oddziałami ZUS na to jakimi adresami posługują się ich pracownicy. Szczególnie w zakresie odwołań do Sądów, które w wyniku nieetycznych i nieuczciwych praktyk ZUS mogą osiągać prawomocności błędnych i niesprawiedliwych społecznie decyzji czy postanowień.

Sprawie będziemy się przyglądać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
12
+1
12
+1
27
+1
51
+1
7
+1
8

2 komentarzy “Uwaga! Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul podaje fałszywe adresy w odwołaniach przekazanych do Sądów!”

  1. Widzisz w dokumentach z zus, że Skarul zus reprezentuje to drukuj ten artykuł i składaj wniosek o wyłączenie gościa… czy się uda? Warto probowac chociazby po to aby sedzia sie dowiedzial kto „ręczy” za rzetelnosc dowodow po stronie zusu

  2. Miałam z nim do czynienia. Podważał umowę o pracę mojej mamy w mojej firmie. Byłam zeznawać. Potraktował mnie jak szmatę którą wycierał zaszczaną podłogę. Bardzo niemiły, agresywny, bezczelny i widać że pewnie sprawia mu przyjemność gnojenie kobiet. Współczuje jego rodzinie. Doradzam byście składali wnioski o wyłączenie tego człowieka z waszych procesów jeśli nie chcecie płakać w trakcie rozprawy i po niej, a także nie chcecie zacząć chodzić do psychologa po jego ataku.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

ZUS twierdzi, że nie będzie postępowań egzekucyjnych w czasie epidemii. Czy można mu ufać?

Strajk w ZUS. Przestępcy w ZUS? Mobbing w oddziałach ZUS? Sędzia z Sądu Rejonowego Wrocław Krzyki VII Wydziału Karnego Izabela Krupa zachęca do zawiadomień

W ZUS są niskie zarobki? Dobre sobie! Mamy dowody, że oddział Lubelski wypłaca nawet 9 milionów rocznie samych premii dla swoich urzędników.

GRZEGORZ BRAUN: ZUS to piramida finansowa

ZUS. Możliwość spotkania dyrektora departamentu legislacyjno-prawnego Dominika Wojtasiaka podczas jego obrony pracy doktorskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Tylko w CzasFinansów: ZUS kłamał co do terminowości wypłat L4. Ludzie czekali po 90-180 dni na wpłatę świadczenia chorobowego w 2020 roku. Mamy na to dowody!

Urzędnik ZUS wysyłał pisma na fałszywy adres i podawał w nich nieprawdziwe dane. Sędzia Paweł Chodkowski: działanie zgodne z prawem

ZUS w 2022 umorzy miliard złotych długu za nieopłacane składki wobec górników

ZUS jak damski bokser. Nie wystarczy nękanie kobiet. Zwolniona przewodnicząca Związku Zawodowego oskarżona o zniesławienie.

Poprzednie
Następne

2104 odsłon

Uwaga na nierzetelną urzędniczkę ZUS – Magdalena Groń przyłapana na braku profesjonalizmu. Zastępca Dyrektora ZUS Adam Nowak uznaje skargę i przeprasza.

Śledztwo dziennikarskie CzasFinansów.pl pozwoliło dotrzeć do osób, wobec których Magdalena Groń wykonywała obowiązki służbowe. Nie jest to pierwszy raz kiedy są wobec jej rzetelności poważne zastrzeżenia. Pokrzywdzeni do których dotarliśmy zarzucają jej głównie niehlujstwo, poświadczanie nieprawdy w pismach urzędowych, niedotrzymywanie ustawowych terminów, brak rzetelności w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Redakcja dotarła do pisma organu rentowego, w którym Zastępca Dyrektora ds. Dochodów wrocławskiego ZUS uznaje skargi przeprasza za złamanie ustawowego terminu, którego urzędnicy mają bezwzględny obowiązek przestrzegać.

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Redakcja zwróciła się do ZUS z wnioskiem o informację publiczną dotyczącą przebiegu kariery Magdaleny Groń, ale organ rentowy odmówił udzielenie tej informacji. W ten sposób ZUS sam wykluczył się z możliwości przekazania rzetelnej informacji na temat przebiegu kariery Magdaleny Groń, a szkoda, bo miał szansę wybronić reputację swojej rzetelności w opinii publicznej. Redakcja pytała między innymi ile i jakich skarg odnotował ZUS na Magdalenę Groń, a także ile podobnych skarg organ odnotował i jak te uznane zażalenia załatwił. Niestety ZUS zdecydował się odmówić udzielenia opinii publicznej informacji o skargach co nie pozwala wykluczyć, że jest ich na tyle dużo, że ujawnienie skali byłoby dla reputacji organu rentowego miażdżące.

Ze skargi, do której dotarła redakcja, złożonej na Magdalenę Groń wynika, że skarżący oczekiwał by organ wobec działania wbrew prawu, poza prawem i ze złamaniem prawa, przez tę urzędniczkę nałożył na nią odpowiednie kary dyscyplinujące i motywujące ją do zaniechania dalszego działania ze złamaniem ustawy. Jak widać z odpowiedzi udzielonej przez Adama Nowak w imieniu ZUS, organ jako pracodawca, nie przedstawił czy i w jaki sposób zdyscyplinował nierzetelnego pracownika.

Można zatem domniemać, że Adam Nowak poza napisałem gołosłownych zapewnień o braku złych zamiarów ze strony ZUS, tylko upozorował takie stanowisko. Nasz czytelnik zwraca nam uwagę, że podejrzewa, że przedstawione wyjaśnienie jest iluzoryczne i nieszczere.

Do redakcji docierają głosy czytelników, którzy mieli do czynienia z Adamem Nowak i z opinii przedstawionych nam przez te osoby wynika, że często w wykonywaniu obowiązków służbowych posługuje się on złośliwością. Szczególnie jeśli chodzi o przesłanie płatnikom składek kopii akt postępowań, które organ prowadzi. Być może ta złośliwość Adama Nowaka jest też pewnego rodzaju wskazówką czy jego stanowisko wobec skargi na Magdalenę Groń można oceniać jako szczerzą i zgodną z prawdą. O tej sprawie niedługo napiszemy.

Nie jest jasne dlaczego organ rentowy ukrywa informacje przed opinią publiczną

Organ rentowy miał najwidoczniej poważny powód, aby ukryć te informacje przed opinią publiczną co niestety nie pozwala domniemać, że Magdalena Groń jest rzetelnym pracownikiem, ani, że jej działanie wbrew ustawie, poza ustawą i ze złamaniem ustaw jest incydentem czy sposobem na wykonywanie obowiązków służbowych przez wrocławski ZUS.

Jeśli któryś z czytelników chciałby złożyć wniosek o informację publiczną dotyczącą tego pracownika ZUS i przekazać nam odpowiedź, to poniżej przedstawiamy pytania jakie można w tym wniosku zapisać. Uzyskaną z ZUS odpowiedź prosimy wysłać na adres redakcja@czasfinansow.pl

Poniżej zakres wniosku o informację publiczną jaki w sprawie Magdaleny Groń został złożony. Można przekopiować poniższe i wysłać na adres ZUS.

Informacji ile podobnych złamań prawa, czyli wydań decyzji po ustawowym terminie, miało miejsce w ZUS oddział we Wrocławiu w okresach:
a. od 1 stycznia 2019 do 31 grudnia 2019
b. od 1 stycznia 2020 do 31 grudnia 2020
c. od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2021

W jaki sposób ZUS oddział we Wrocławiu naprawił krzywdy i szkody wyrządzane wydaniem decyzji wbrew ustawie i ze złamaniem ustawy?

Informacji ile podobnych złamań prawa, czyli wydań decyzji po ustawowym terminie, popełnił pracownik Małgorzata Groń w okresach:
a. od 1 stycznia 2019 do 31 grudnia 2019
b. od 1 stycznia 2020 do 31 grudnia 2020
c. od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2021

W jaki sposób ZUS oddział we Wrocławiu naprawił krzywdy i szkody wyrządzane przez Magdalenę Groń wydaniem decyzji wbrew ustawie i ze złamaniem ustawy?

Sposobu ukarania pracownika Małgorzata Groń za złamanie prawa, nałożonych konsekwencji oraz daty ukarania – dotyczy wyłącznie sprawy, której dotyczy załącznik do niniejszego wniosku.

Informacji na temat wdrożonych rozwiązań przez ZUS oddział we Wrocławiu, które mają sprawić, że organ nie będzie więcej łamał prawa i działał wyłącznie w granicach wiążących urzędników ustaw i kodeksu postępowania administracyjnego – wraz z odpisem dokumentów potwierdzających wdrożenie tych rozwiązań np. decyzji, postanowień, pouczeń itp.

Urzędniczka pozwana, będzie tłumaczyć się w Sądzie?

Osoby do których dotarliśmy, a które miały do czynienia z Magdaleną Groń, poinformowały nas, że rozważają kroki prawne przeciwko jej pracodawcy, ale również wobec niej samej. Nie udało się nam potwierdzić tej informacji, ale do Sądu we Wrocławiu wpłynął podobno pozew przeciwko Magdalenie Groń, a sama zainteresowana była też przesłuchiwana przez Policję w sprawach o niepokojenie osób wobec których prowadziła czynności służbowe.

Nie udało nam się uzyskać informacji czy wobec Magdaleny Groń organy ścigania zdecydowały się skierować do Sądu wniosek o ukaranie – tak jak to robiły wcześniej wobec dwóch innych pracownic wrocławskiego ZUS – Joannie Chmielewskiej oraz Katarzynie Huba. Nasz dziennikarz przy najbliższej okazji wykonywania obowiązków służbowych w siedzibie ZUS zwróci się z kamerą do Magdaleny Groń z pytaniami dotyczącymi tej sprawy – będzie miała okazję ustosunkować się czytelnikom CzasFinansów z zastrzeżeniami co do rzetelności wykonywania przez nią obowiązków służbowych.

W interesie publicznym leży zatem ostrzec osoby, wobec których Magdalena Groń może prowadzić czynności służbowe z ramienia wrocławskiego ZUS, gdyż mogą one być skażone wadą nierzetelności i braku profesjonalizmu. Być może rozsądnie będzie, by osoby lub podmioty, w sprawach których to właśnie ten urzędnik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wykonuje obowiązki służbowe, złożyły wniosek o wyłączenie tego pracownika.

Ponieważ czytelnicy prosili by ostrzec innych to redakcja ich prośbę wypełnia.

Jeśli miałeś do czynienia z wrocławskim ZUS, a w Twojej sprawie uczestniczyła Magdalena Groń i chciałbyś się podzielić z redakcją swoimi pozytywnymi i negatywnymi doświadczeniami to prosimy o kontakt na adres email: redakcja@czasfinansow.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Pisowska policja żąda karania za noszenie koszulki z napisem Jeb** PiS. Asesor Sądowy Karolina Kiejnich-Kruk w pierwszej instancji uznaję winę aktywisty. https://www.czasfinansow.pl/pisowska-policja-zada-karania-za-noszenie-koszulki-z-napisem-jeb-pis-asesor-sadowy-karolina-kiejnich-kruk-w-pierwszej-instancji-uznaje-wine-aktywisty/

Były szef wydziału drogówki zatrzymany za jazdę po pijanemu https://www.czasfinansow.pl/byly-szef-wydzialu-drogowki-zatrzymany-za-jazde-po-pijanemu/

ZUS rocznie wydaje 50 milionów na pensje dla zatrudnianych radców prawnych, a jednocześnie wydaje miliony na zewnętrze kancelarie adwokackie https://www.czasfinansow.pl/zus-rocznie-wydaje-50-milionow-na-pensje-dla-zatrudnianych-radcow-prawnych-a-jednoczesnie-wydaje-miliony-na-zewnetrze-kancelarie-adwokackie/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły