poniedziałek 25 września 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Uwaga! Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul podaje fałszywe adresy w odwołaniach przekazanych do Sądów!

21K odsłon
1K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Do redakcji CzasFinansów zgłaszają się czytelnicy, którzy twierdzą, że padli ofiarą próby oszustwa ze strony ZUS oddział we Wrocławiu i ich Radców Prawnych. Czytelnicy twierdzą, że gdy składają odwołania od ich zdaniem nieuczciwych decyzji czy postanowień administracyjnych wrocławskiego ZUS to później Radcy Prawni przekazując te odwołania do Sądów wskazują tym Sądom ich nieprawdziwe adresy aby Sądy wobec niepodjęcia w terminie pism z Sądu umarzały postępowanie na korzyść ZUS. Zdesperowani czytelnicy proszą nas byśmy ostrzegli przed oszustwami

Afera we wrocławskim ZUS

Posługiwanie się przez wrocławski ZUS fałszywymi albo nieaktualnymi adresami to stała praktyka ZUS. Nasi czytelnicy zgłaszali się w przeszłości do naszej redakcji z zarzutami wobec Marcina Madalińskiego, Naczelnika Wydziału Dochodów i Rozliczeń wrocławskiego ZUS, który postanowienia administracyjne miał wysyłać na nieaktualne adresy osób, których te działania dotyczą.

Zapytacie w jakim celu? Nasi czytelnicy twierdzą, że ZUS w tak cwaniacki sposób próbuje oszukać i działać poza prawem, wbrew prawu i ze złamaniem prawa aby postanowienie lub decyzja administracyjna wobec niepodjęcia jej przez adresata się uprawomocniła. W ten sposób ZUS pozbawia osób, wobec których wydaje decyzje prawa do odwołania się do Sądu. A Sąd przecież może uchylić dane postanowienie albo decyzję jako bezprawną, niemoralną, albo po prostu błędną.

Nasi czytelnicy twierdzą, że ZUS, a w szczególności wrocławski ZUS i jego Naczelnik Marcin Madaliński uczynili sobie z takiej praktyki stałą metodę wykonywania obowiązków służbowych. Rzekomo, czego nie udało się naszemu dziennikarskiemu śledztwu jeszcze potwierdzić, na takie nieetyczne i nieuczciwe praktyki ZUS i Marcin Madaliński decydują się gdy wiedzą, że Sąd raczej decyzję lub postanowienie uchyli.

Według zdesperowanych czytelników, którzy się do nas zgłosili, twierdzą oni, że były już Dyrektor wrocławskiego ZUS Piotr Burtowski miał wyrażać zgodę na takie metody, albo przynajmniej odwracać wzrok i udawać, że o nich nie wie. Czy nowa dyrektor ZUS Anna Maćkowiak również stosuje takie nieuczciwe praktyki? Nie znamy jeszcze jej stanowiska w tej sprawie.

W tej sprawie nasze dziennikarskie śledztwo wykazało, że prokuratura prowadzi postępowanie, podobnie jak Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, który wszczął już w 2020 roku postępowanie wobec wrocławskiego ZUS między innymi za takie praktyki. Jak dotąd UODO nie zakończyło swojego dochodzenia.

Radca Prawny ZUS stosuje te same metody?

Teraz dowiadujemy się od innego czytelnika, że Radca Prawny wrocławskiego ZUS, ma stosować te same nieetyczne i nieuczciwe sztuczki z adresami. Dowiedzieliśmy się od czytelnika, że złożył on odwołanie do Sądu za pośrednictwem ZUS. Sprawa trafiła do Radcy Prawnego Rafała Skarula. Ten przekazując odwołanie do Sądu wraz ze stanowiskiem procesowym organu dokonał fałszerstwa adresu naszego czytelnika.

Radca Prawny miał podać zły numer mieszkania Sądowi. Sąd wysłał do skarżącego wezwanie do usunięcia braków formalnych na adres wskazany przez Radcę Prawnego Rafała Skarula. Oczywiście poczta podjęła próbę doręczenia na adres wskazany przez Radcę Prawnego, a więc do złego miejsca zamieszkania.

Tylko łut szczęścia sprawił, że nasz czytelnik podczas spaceru z psem spotkał sąsiada, który mu przekazał, że z Sądu jest do niego jakieś awizo. Czytelnik udał się na pocztę i odebrał list. Okazało się, że gdyby czytelnik nie odebrał tego pisma to Sąd by oddalił odwołanie i w ten sposób ZUS i Radca Prawny osiągnęliby cel swojej intrygi – prawomocność na korzyść ZUS.

Ani ZUS ani Radca Prawny Rafał Skarul nie przeprosili naszego czytelnika za “pomyłkę”

Jak udało się nam dowiedzieć w tej sprawie Urząd Ochrony Danych Osobowych wszczął też postępowanie wobec ZUS.

Ta metoda z posługiwaniem się przez organ administracji publicznej złymi adresami jest powszechną praktyką organu rentowego. To z jak wielką agresją i skalą stosuje te nieuczciwe metody wrocławski ZUS oraz jego Radcy Prawni wskazuje tylko, że jest to powszechna praktyka wszystkich oddziałów ZUS, które w ten sposób oszukując osoby wobec których prowadzą czynności służbowe, uzyskują prawomocności korzystnych dla siebie decyzji i postanowień administracyjnych. Tak przynajmniej twierdzą zbulwersowani czytelnicy, nazywając się ofiarami ZUS.

Uważajcie na swoje ZUS-y

Przykłady z wrocławskiego ZUS i praktyk Naczelnika Marcina Madalińskiego oraz Radcy Prawnego Rafała Skarula sprawiają, że należy ostrzec naszych czytelników, aby zwracali baczną uwagę w swoich kontaktach ze swoimi oddziałami ZUS na to jakimi adresami posługują się ich pracownicy. Szczególnie w zakresie odwołań do Sądów, które w wyniku nieetycznych i nieuczciwych praktyk ZUS mogą osiągać prawomocności błędnych i niesprawiedliwych społecznie decyzji czy postanowień.

Sprawie będziemy się przyglądać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
12
+1
12
+1
27
+1
51
+1
7
+1
8

8 komentarzy “Uwaga! Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul podaje fałszywe adresy w odwołaniach przekazanych do Sądów!”

  1. SMIECIE PISOWSKIE DO WSZYSTKIEGO ZDOLNI.POLACY NA CO CZEKAMY JEST NAS DUZO WIECEJ OD PATOLOGII CIEMNOGRODU PISOWSKIEGO. CZAS NA TACZKI DOPOKI NIE JEST ZA POZNO

  2. Widzisz w dokumentach z zus, że Skarul zus reprezentuje to drukuj ten artykuł i składaj wniosek o wyłączenie gościa… czy się uda? Warto probowac chociazby po to aby sedzia sie dowiedzial kto „ręczy” za rzetelnosc dowodow po stronie zusu

  3. Miałam z nim do czynienia. Podważał umowę o pracę mojej mamy w mojej firmie. Byłam zeznawać. Potraktował mnie jak szmatę którą wycierał zaszczaną podłogę. Bardzo niemiły, agresywny, bezczelny i widać że pewnie sprawia mu przyjemność gnojenie kobiet. Współczuje jego rodzinie. Doradzam byście składali wnioski o wyłączenie tego człowieka z waszych procesów jeśli nie chcecie płakać w trakcie rozprawy i po niej, a także nie chcecie zacząć chodzić do psychologa po jego ataku.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

ZUS będzie prześladować chorych na zwolnieniach lekarskich w czasie epidemii

Przestępcy z ZUS: kolejne przestępstwo pracowników ZUS na przetwarzaniu danych osobowych

Strajk w ZUS. Przestępcy w ZUS? Mobbing w oddziałach ZUS? Sędzia z Sądu Rejonowego Wrocław Krzyki VII Wydziału Karnego Izabela Krupa zachęca do zawiadomień

Afera ZUS: Za gruba na zasiłek, schudnij! PiS o szydzeniu z otyłych: to chamskie i prostackie!

Kolejny wyciek danych osobowych w ZUS: Pracownica ZUS została zwolniona dyscyplinarnie

Sąd o ZUS: znana sądowi praktyka naliczania przez Zakład odsetek jest błędna. Zostałeś wezwany do zapłaty odsetek? Sprawdź, czy nie jesteś naciągany!

ZUS nęka związki zawodowe pozwami i oskarżeniami o zniesławienie. Dlaczego Dominik Wojtasiak z ZUS ukrywa przed opinią publiczną kwoty wydane z pieniędzy publicznych?

Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul pozwany za kłamstwa w pismach procesowych. Rzecznik Dyscyplinarny prowadzi dochodzenie.

Naczelnik ZUS: w ZUS PUE danych nie sprawdzamy. Centrala ZUS: nie przychodźcie, korzystajcie z ZUE PUE.

Poprzednie
Następne

23.9K odsłon

Dlaczego ZUS oszukuje kobiety w ciąży i złośliwie nie wypłaca im świadczeń? Prawo.pl potwierdza częściowo śledztwo dziennikarskie CzasFinansów!

Na portalu prawo.pl w dniu 25 września 2023 ukazał się artykuł o tytule: Resort ukrywa liczbę kobiet, którym ZUS wstrzymał zasiłki chorobowe i macierzyńskie. To tekst, który potwierdza wcześniej formułowane zrzuty naszej redakcji, że ZUS systemowo nęka kobiety w ciąży i złośliwie narusza ich prawa niewypłacając im terminowo świadczeń lub wydając decyzje, które potem upadają w Sądzie a Skarb Państwa musi wypłacać miliony złotych rocznie za przegrane procesy.

Redaktor Grażyna J. Leśniak mocno zaczyna swój artykuł prasowy: Czy ZUS narusza prawa kobiet, wstrzymując wypłatę zasiłku chorobowego w czasie ciąży i zasiłku macierzyńskiego po urodzeniu dziecka? Posłowie uważają, że tak. Ministerstwo Rodziny twierdzi natomiast, że działania Zakładu nie są nakierowane na żadną określoną grupę ubezpieczonych, w tym na pewno nie na kobiety w ciąży. Resort nie podał jednak liczby pań, którym w latach 2015-2022 została wstrzymana wypłata świadczeń.

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Dalej dziennikarka przywołuje stanowisko Posła na Sejm:

Problem wstrzymywania przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych świadczeń kobietom w ciąży zwrócił uwagę poseł Franciszek Sterczewski wraz z grupą 50 posłów. – Państwo powinno otaczać matki i przyszłe matki szczególną opieką. Oczekiwanie na dziecko powinno być czasem spokoju, a nie dodatkowego stresu wywoływanego przez instytucję państwową. Kobiety w ciąży i matki, których podstawę do świadczeń kwestionuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, pozostają bez środków do życia i nie wiedzą, jak długo potrwa ta procedura – napisał w interpelacji poselskiej (nr 43465). Wskazał przy tym na art. 71 ust. 1 Konstytucji RP, który – jak zaznaczył – stanowi bezpośredni wyraz zasady opieki i ochrony państwa nad rodziną. – Art. 71 ust. 2 Konstytucji RP jest uszczegółowieniem ustrojowej zasady ochrony macierzyństwa: – Matka przed i po urodzeniu dziecka ma prawo do szczególnej pomocy władz publicznych, której zakres określa ustawa. Przepis ten łączy się bezpośrednio z zasadą ochrony macierzyństwa, która w Polsce jest systematycznie naruszana – napisał.

Ustalenia Prawo.pl im głębiej w artykuł tym są bardziej miażdżące dla ZUS:

Jak twierdzi poseł Sterczewski, ta ochrona macierzyństwa istnieje tylko na papierze. W rzeczywistości ZUS może wstrzymać wypłatę zasiłków kobiecie w ciąży, która przebywa na zwolnieniu lekarskim. – Dotyka to tysięcy kobiet w Polsce, które w ostatnich tygodniach ciąży, zamiast przygotowywać się do powiększenia rodziny, czekają, aż ZUS skończy sprawdzać, czy pieniądze się im należą, mimo odprowadzanych zgodnie z prawem składek. W podobnej sytuacji znajdują się kobiety tuż po urodzeniu dziecka, których prawo do zasiłku macierzyńskiego ZUS sprawdza miesiącami. Przez cały ten czas nie mają one środków do życia – wskazuje.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jako dysponent Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i gwarant prawidłowości wydatkowania środków publicznych jest zobowiązany do zapewnienia prawidłowości wypłat świadczeń oraz zapobiegania wypłacie nienależnych świadczeń z tego funduszu i nie może zaniechać tych działań. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jednocześnie musi dochować należytej staranności przy ustalaniu uprawnień do świadczeń, w tym w szczególności stosować zasady określone obowiązującymi przepisami – podkreślił Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej, w odpowiedzi na interpelację poselską. Według niego ustalenie prawidłowości podlegania ubezpieczeniu chorobowemu przez osobę, która przedłożyła wniosek o zasiłek z tytułu choroby lub macierzyństwa, ma kluczowe znaczenie dla jej uprawnień do tych świadczeń. Dotyczy to zarówno osób podlegających ubezpieczeniu chorobowemu obowiązkowo, np. pracowników, jak i osób podlegających ubezpieczeniu chorobowemu dobrowolnie, np. osób prowadzących pozarolniczą działalności gospodarczą.

Jak bowiem tłumaczy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, świadczenia pieniężne z tytułu choroby i macierzyństwa, tj. zasiłki chorobowy, opiekuńczy i macierzyński, przysługują osobom objętym ubezpieczeniem społecznym w razie choroby i macierzyństwa określonym w ustawie systemowej, zwanym ubezpieczeniem chorobowym (art. 1 ust. 1 i art. 2 pkt 1, 5 i 6 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, Dz. U. z 2022 r. poz. 1732, z późn. zm., dalej: ustawy zasiłkowej).

Zasiłek chorobowy przysługuje ubezpieczonej, która stała się niezdolna do pracy z powodu choroby w czasie trwania ubezpieczenia chorobowego (art. 6 ust. 1 ustawy zasiłkowej). Zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonej zwolnionej od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub innym chorym członkiem rodziny (art. 32 ust. 1 pkt 2 ustawy zasiłkowej), natomiast zasiłek macierzyński przysługuje ubezpieczonej, która urodziła dziecko w okresie ubezpieczenia chorobowego (art. 1 ust. 1, art. 6 ust. 1 i art. 19 pkt 1 ust. 1 ustawy zasiłkowej). W przypadku stwierdzenia, że do ubezpieczeń społecznych została zgłoszona osoba nie posiadająca do nich tytułu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydaje decyzję o wyłączeniu z ubezpieczeń społecznych. Od powyższej decyzji przysługuje odwołanie do sądu – tłumaczy wiceminister Szwed.

Jak wskazuje MRiPS, w przypadku wydania przed oddział ZUS decyzji o niepodleganiu ubezpieczeniu chorobowemu, oddział ZUS wydaje także decyzję o odmowie prawa do zasiłków, od której przysługuje odwołanie do sądu (art. 63 ustawy zasiłkowej i art. 83 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych – Dz.U. z 2023 r. poz. 1230, z późn. zm.).

Podkreślenia wymaga, że działania ZUS nie są nakierowane na żadną określoną grupę ubezpieczonych, w tym na pewno nie są nakierowane na szczególnie chronioną grupę, jaką są kobiety w ciąży. Mogą dotyczyć zarówno ubezpieczonych podlegających ubezpieczeniu chorobowemu obowiązkowo, tj. pracowników, jak i dobrowolnie, tj. osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą – zaznaczył Stanisław Szwed.Odpowiedź ministerstwa jest bardzo ogólna, bez większego wchodzenia w szczegóły. Tymczasem ten problem nie jest nowy i mamy z nim do czynienia od dłuższego czasu – mówi Oskar Sobolewski, ekspert emerytalny i rynku pracy w HRK Payroll Consulting, założyciel Debaty Emerytalnej. Jak podkreśla, zastanawiające jest to, dlaczego resort nie chce podać liczby kobiet, którym w latach 2015-2022 wstrzymano świadczenie i z czego taka liczba wynika. – Patrząc na naszą sytuację demograficzną i spadającą liczbę urodzeń – a prognozy na ten rok mówią o około 280-285 tysiącach urodzeń, co oznacza, że w tym roku odnotujemy dalszy spadek o kolejne około 20 tysięcy dzieci – to polityka państwa tym bardziej powinna zachęcać do decydowania się na dziecko. Także przepisy ubezpieczeniowe powinny być zachęcające do posiadania dziecka. Powiedziałbym wręcz, że wymaga to szerszego spojrzenia i zdecydowanych kroków legislacyjnych – podkreśla Oskar Sobolewski.

Posłowie powołują się przy tym na dane Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, z której wynika, że w 2023 roku 950 tysięcy kobiet w Polsce prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, czyli odprowadza składki od swojej pracy. Mimo to, jak twierdzą posłowie, w przypadku zajścia w ciążę nie mają one gwarancji, że ZUS nie wstrzyma wypłaty ich świadczeń. Nie mają gwarancji, że będą miały środki do życia w ciąży i po urodzeniu dziecka.

Posłowie chcieli więc wiedzieć, jakie działania są podejmowane, aby wprowadzić natychmiastowe zaprzestanie procederu wstrzymywania wypłaty zasiłków chorobowych wynikających ze złożenia zaświadczenia o niezdolności do pracy w czasie ciąży, a także po urodzeniu dziecka, wynikającego z przebywania na urlopie macierzyńskim, a jeśli nie jest planowane wprowadzenie takiego rozwiązania, to dlaczego. Chcieli wreszcie wiedzieć, ilu kobietom w latach 2015-2022 wstrzymano świadczenie w opisanych okolicznościach oraz z czego wynika zaobserwowany przez organizacje pozarządowe wzrost tych sytuacji w ostatnich latach.

Artykuł Prawo.pl dostępny jest tutaj: https://www.prawo.pl/kadry/ilu-kobietom-zus-wstrzymal-wyplate-swiadczen-w-latach-2015-2022,523211.html

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Izba Dyscyplinarna Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin wierzytelności windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły