piątek 24 marca 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Uwaga! Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul podaje fałszywe adresy w odwołaniach przekazanych do Sądów!

2735 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Do redakcji CzasFinansów zgłaszają się czytelnicy, którzy twierdzą, że padli ofiarą próby oszustwa ze strony ZUS oddział we Wrocławiu i ich Radców Prawnych. Czytelnicy twierdzą, że gdy składają odwołania od ich zdaniem nieuczciwych decyzji czy postanowień administracyjnych wrocławskiego ZUS to później Radcy Prawni przekazując te odwołania do Sądów wskazują tym Sądom ich nieprawdziwe adresy aby Sądy wobec niepodjęcia w terminie pism z Sądu umarzały postępowanie na korzyść ZUS. Zdesperowani czytelnicy proszą nas byśmy ostrzegli przed oszustwami

Afera we wrocławskim ZUS

Posługiwanie się przez wrocławski ZUS fałszywymi albo nieaktualnymi adresami to stała praktyka ZUS. Nasi czytelnicy zgłaszali się w przeszłości do naszej redakcji z zarzutami wobec Marcina Madalińskiego, Naczelnika Wydziału Dochodów i Rozliczeń wrocławskiego ZUS, który postanowienia administracyjne miał wysyłać na nieaktualne adresy osób, których te działania dotyczą.

Zapytacie w jakim celu? Nasi czytelnicy twierdzą, że ZUS w tak cwaniacki sposób próbuje oszukać i działać poza prawem, wbrew prawu i ze złamaniem prawa aby postanowienie lub decyzja administracyjna wobec niepodjęcia jej przez adresata się uprawomocniła. W ten sposób ZUS pozbawia osób, wobec których wydaje decyzje prawa do odwołania się do Sądu. A Sąd przecież może uchylić dane postanowienie albo decyzję jako bezprawną, niemoralną, albo po prostu błędną.

Nasi czytelnicy twierdzą, że ZUS, a w szczególności wrocławski ZUS i jego Naczelnik Marcin Madaliński uczynili sobie z takiej praktyki stałą metodę wykonywania obowiązków służbowych. Rzekomo, czego nie udało się naszemu dziennikarskiemu śledztwu jeszcze potwierdzić, na takie nieetyczne i nieuczciwe praktyki ZUS i Marcin Madaliński decydują się gdy wiedzą, że Sąd raczej decyzję lub postanowienie uchyli.

Według zdesperowanych czytelników, którzy się do nas zgłosili, twierdzą oni, że były już Dyrektor wrocławskiego ZUS Piotr Burtowski miał wyrażać zgodę na takie metody, albo przynajmniej odwracać wzrok i udawać, że o nich nie wie. Czy nowa dyrektor ZUS Anna Maćkowiak również stosuje takie nieuczciwe praktyki? Nie znamy jeszcze jej stanowiska w tej sprawie.

W tej sprawie nasze dziennikarskie śledztwo wykazało, że prokuratura prowadzi postępowanie, podobnie jak Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, który wszczął już w 2020 roku postępowanie wobec wrocławskiego ZUS między innymi za takie praktyki. Jak dotąd UODO nie zakończyło swojego dochodzenia.

Radca Prawny ZUS stosuje te same metody?

Teraz dowiadujemy się od innego czytelnika, że Radca Prawny wrocławskiego ZUS, ma stosować te same nieetyczne i nieuczciwe sztuczki z adresami. Dowiedzieliśmy się od czytelnika, że złożył on odwołanie do Sądu za pośrednictwem ZUS. Sprawa trafiła do Radcy Prawnego Rafała Skarula. Ten przekazując odwołanie do Sądu wraz ze stanowiskiem procesowym organu dokonał fałszerstwa adresu naszego czytelnika.

Radca Prawny miał podać zły numer mieszkania Sądowi. Sąd wysłał do skarżącego wezwanie do usunięcia braków formalnych na adres wskazany przez Radcę Prawnego Rafała Skarula. Oczywiście poczta podjęła próbę doręczenia na adres wskazany przez Radcę Prawnego, a więc do złego miejsca zamieszkania.

Tylko łut szczęścia sprawił, że nasz czytelnik podczas spaceru z psem spotkał sąsiada, który mu przekazał, że z Sądu jest do niego jakieś awizo. Czytelnik udał się na pocztę i odebrał list. Okazało się, że gdyby czytelnik nie odebrał tego pisma to Sąd by oddalił odwołanie i w ten sposób ZUS i Radca Prawny osiągnęliby cel swojej intrygi – prawomocność na korzyść ZUS.

Ani ZUS ani Radca Prawny Rafał Skarul nie przeprosili naszego czytelnika za “pomyłkę”

Jak udało się nam dowiedzieć w tej sprawie Urząd Ochrony Danych Osobowych wszczął też postępowanie wobec ZUS.

Ta metoda z posługiwaniem się przez organ administracji publicznej złymi adresami jest powszechną praktyką organu rentowego. To z jak wielką agresją i skalą stosuje te nieuczciwe metody wrocławski ZUS oraz jego Radcy Prawni wskazuje tylko, że jest to powszechna praktyka wszystkich oddziałów ZUS, które w ten sposób oszukując osoby wobec których prowadzą czynności służbowe, uzyskują prawomocności korzystnych dla siebie decyzji i postanowień administracyjnych. Tak przynajmniej twierdzą zbulwersowani czytelnicy, nazywając się ofiarami ZUS.

Uważajcie na swoje ZUS-y

Przykłady z wrocławskiego ZUS i praktyk Naczelnika Marcina Madalińskiego oraz Radcy Prawnego Rafała Skarula sprawiają, że należy ostrzec naszych czytelników, aby zwracali baczną uwagę w swoich kontaktach ze swoimi oddziałami ZUS na to jakimi adresami posługują się ich pracownicy. Szczególnie w zakresie odwołań do Sądów, które w wyniku nieetycznych i nieuczciwych praktyk ZUS mogą osiągać prawomocności błędnych i niesprawiedliwych społecznie decyzji czy postanowień.

Sprawie będziemy się przyglądać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
12
+1
12
+1
27
+1
51
+1
7
+1
8

2 komentarzy “Uwaga! Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul podaje fałszywe adresy w odwołaniach przekazanych do Sądów!”

 1. Widzisz w dokumentach z zus, że Skarul zus reprezentuje to drukuj ten artykuł i składaj wniosek o wyłączenie gościa… czy się uda? Warto probowac chociazby po to aby sedzia sie dowiedzial kto „ręczy” za rzetelnosc dowodow po stronie zusu

 2. Miałam z nim do czynienia. Podważał umowę o pracę mojej mamy w mojej firmie. Byłam zeznawać. Potraktował mnie jak szmatę którą wycierał zaszczaną podłogę. Bardzo niemiły, agresywny, bezczelny i widać że pewnie sprawia mu przyjemność gnojenie kobiet. Współczuje jego rodzinie. Doradzam byście składali wnioski o wyłączenie tego człowieka z waszych procesów jeśli nie chcecie płakać w trakcie rozprawy i po niej, a także nie chcecie zacząć chodzić do psychologa po jego ataku.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

PiS i ZUS zamierzają uniemożliwić chorym przedsiębiorcom pobieranie świadczeń za swoje choroby.

ZUS, Lex Czarnek i praktyki rodem z Zakładu Usług Stalkerskich? Dlaczego Dominik Wojtasiak z ZUS wzbudził podejrzenia inwigilacji i stalkowania nauczycieli podczas komisji sejmowej?

Afera chamstwa w ZUS: Dyrektor Anna Maćkowiak każe nam kontaktować się z Rzecznikiem, a Rzecznik nas lekceważy.

Na bakier z dobrym wychowaniem w ZUS? Naczelnik Beata Leszyk i przyjazny urząd, który nie przeprasza.

Przestępcy z ZUS: CBA kieruje zawiadomienie do prokuratury na byłego prezesa ZUS, członka zarządu, dyrektora i naczelnika

Prokuratura wszczęła dochodzenie wobec ZUS – chodzi o oszustwo ZUS na szkodę płatnika składek. W sprawie może chodzić o naczelnika Marcina Madalińskiego.

ZUS na celowniku Urzędu Ochrony Danych Osobowych za łamanie RODO i błędy przy przetwarzaniu danych

Policja: ZUS może wypisywać obraźliwe komentarze na forach o osobach kontrolowanych bo robi to w ramach obowiązków służbowych.

ZUS nęka, udręcza, prześladuje, poniża i znieważa przedsiębiorców, głównie kobiety?

Poprzednie
Następne

23.9K odsłon

Afera chamstwa w ZUS: Dyrektor Anna Maćkowiak każe nam kontaktować się z Rzecznikiem, a Rzecznik nas lekceważy.

W dniu 24 luty 2023 wysłaliśmy do Rzecznika dolnośląskiego ZUS pytania prasowe w związku z ujawnieniem przez Gazetę Wyborczą nieludzkiego i potwornego zachowania podwładnych Anny Maćkowiak, dyrektor wrocławskiego ZUS. W tej sprawie do redakcji zgłosiło się wielu zbulwersowanych czytelników, jak również członkowie społeczności Pokrzywdzonych przez ZUS opowiadający podobne historie z własnych doświadczeń. Przypominamy, że Wyborcza ujawniła, że ludzie Maćkowiak do niepełnosprawnej, otyłej , 71-latki z Wałbrzycha proszącej ZUS o zasiłek 500+ dla niepełnosprawnych mieli jej odpyskować aby schudła.

O sprawie pisaliśmy tutaj:

Oraz tutaj:

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Artykuł może zawierać emocjonalne określenia opisujące doświadczenia naszych czytelników oraz społeczności pokrzywdzonych przez ZUS, którzy prosili redakcję byśmy zainterweniowali w tej sprawie w ich imieniu. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Posłanka PiS, Anna Kwiecień, kwestię wypominania czyjejś nadwagi w ostrych słowach krytykuje takie osoby. Wypowiedź co prawda dotyczy posła Sławomira Nitrasa, który wytykał nadwagę posłom i europosłom, ale w sposób oczywisty słowa przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości wprost odnoszą się do pracowników dyrektor ZUS oddział we Wrocławiu Anny Maćkowiak, która stała się twarzą skandalicznych zachowań jej pracowników. Poseł Prawa i Sprawiedliwości wypowiedziała się dla Telewizji Polskiej. To czytelnicy CzasFinansów w mailach i komentarzach nazywają tę aferę “chamstwem zus”.

Anna Kwiecień, była wiceprezydent Radomia, obecnie poseł na Sejm partii Prawa i Sprawiedliwości o zwracaniu uwagi na czyjąś otyłość:

To jest chamskie, prostackie zachowanie. Świadczące o absolutnym braku kultury, o braku merytorycznej wiedzy

Poniżej prezentujemy wypowiedź posłanki potępiającą szydzenie z czyjejś otyłości:

Przypomnijmy, że aferę, jak to nazywają posłowie PiS, chamskiego i prostackiego zachowania osób o absolutnym braku kultury i braku merytorycznej wiedzy, ujawniła Gazeta Wyborcza. Zgłosiła się do redakcji 71-letnia niepełnosprawna wałbrzyszanka, która ubiegała się w ZUS o zasiłek 500+ dla osób niepełnosprawnych. Została wezwana do wrocławskiego oddziału ZUS, gdyż jej dokumentacji w organie rentowym była niekompletna i ZUS miał przeprowadzić osąd kobiety przed wydaniem decyzji.

Kobieta nie jest w stanie wykonywać potrzeb fizjologicznych samodzielnie, a ludzie Maćkowiak odmówili przyjazdu do niej i wobec niestawiennictwa odmówili prawa do zasiłku stwierdzając, tu raz jeszcze cytat z posłanki Prawa i Sprawiedliwości “chamsko i prostacko”, przy “braku kultury” oraz przy “braku wiedzy merytorycznej” stwierdzili, że problemy 71-letniej niepełnosprawnej spowodowane są jej otyłością i ma schudnąć.

ZUS lekceważy prośby o przedstawienie mediom własnej wersji zdarzeń – Iwona Kowalska-Matis umyślnie lekceważy pytania prasowe, mimo, że Anna Maćkowiak właśnie do niej odsyłała naszych dziennikarzy

W dniu 16 luty 2023 nasza redakcja chciała zadać pytania ZUS w związku ze skargami jakie otrzymaliśmy od naszych czytelników oraz społeczności pokrzywdzonych przez ZUS na temat – zdaniem naszych czytelników i społeczności pokrzywdzonych przez ZUS – chamskich i prostackich pyskówek, których wobec klientów Przyjaznego Urzędu mieli dopuszczać się jego pracownicy, w tym jeden z naczelników.

W dniu 24 luty 2023 nasza redakcja wysłała do rzecznik ZUS w województwie dolnośląskim do Pani Iwony Kowalska-Matis pytania prasowe związane z publikacją Gazety Wyborczej. Informowaliśmy, że gdy dostaniemy odpowiedzi to poinformujemy o tym czytelników.

W dniu 27 luty 2023 dyrektor ZUS Anna Maćkowiak wysłała naszej redakcji pismo, w którym wskazuje, abyśmy pytali Rzeczniczkę Iwonę Kowalską Matis o sprawy związane z publikowanymi artykułami. Dyrektor Anna Maćkowiak tego dnia wiedziała, że przecież 24 lutego 2023 wskazana Rzecznik już otrzymała od nas pytania prasowe. Mimo skierowania nas do Pani Rzecznik to przed publikacją tego artykułu prasowego nie została nam udzielona żadna odpowiedź.

Zwracamy uwagę na prawy górny róg pisma i logo “Przyjazny Urząd”.

Czy przyjazność urzędu według moralności osób zatrudnionych w ZUS jest kierować media do rzecznika, a ten rzecznik następnie lekceważy pytania prasowe i dziennikarzy? Czy to wpisuje się w kanon agresywnych praktyk organu rentowemu ujawniony przez Gazetę Wyborczą?

10 marca 2023. Pomimo wielokrotnie wysyłanych pytań do rzeczniczki dolnośląskiego ZUS Pani Iwon Kowalskiej-Matis ani razu nie udzieliła ona jakiejkolwiek odpowiedzi na zadawane kwestie, jak również zlekceważyła prośbę redakcji o zajęcie stanowiska w sprawie zarzutów kierowanych wobec ZUS oddział we Wrocławiu przez Gazetę Wyborczą.

Prośba z 24 luty 2023 pozostała zlekceważona przez ZUS. 2 marca 2023 wysłaliśmy ponaglenie, na które przyszła odpowiedź, że Pani Rzecznik przebywa poza biurem do 3 marca 2023. Trzecią próbę uzyskania stanowiska ZUS w tej sprawie podjęliśmy 6 marca 2023, wskazując, że jeśli do końca 8 marca 2023 nie uzyskamy odpowiedzi to będziemy zmuszeni opublikować artykuł z umyślną rezygnacją ZUS z zajęcia stanowiska, odpowiedzi na pytania i przedstawienia własnej wersji wydarzeń.

Pani Iwona Kowalska-Matis podjęła w imieniu ZUS decyzję o rezygnacji ZUS z ustosunkowania się do opisywanych kwestii. Jeśli oczywiście kiedyś zmieni zdanie i przyśle odpowiedzi na pytania to je opublikujemy. Poniżej lista zadanych ZUS pytań 24 luty 2023 roku:

 1. Czy prawdziwy jest zarzut Wyborczej, że podwładni Anny Maćkowiak borykającej się z otyłością kobiecie z Wałbrzycha kazali schudnąć i przyjechać do orzecznika będącego podwładnym Anny Maćkowiak?
 2. Czy Anna Maćkowiak uznała nieprzyjazne i niekulturalne odzywki do schorowanej kobiety z Wałbrzycha jako etyczną i praktykę oczekiwaną przez nią w zarządzanym przez nią oddziale ZUS?
 3. Jeśli Anna Maćkowiak uznała za nieprzyjazną i niekulturalną odzywkę do schorowanej kobiety z Wałbrzycha to jak ukarała swojego podwładnego za komentarz by schorowana kobieta schudła i przyjechała?
 4. Czy to prawda, że podwładni Anny Maćkowiak wzywają osoby wobec których wykonują czynności służbowe, a gdy Ci sie stawiają to pracownicy ZUS odmawiają ich obsłużenia?
 5. Jakie jest stanowisko Dyrektora ZUS we Wrocławiu na kwestię nieprzyjaznych i niekulturalnych odzywek podwładnych Anny Maćkowiak?
 6. Czy Anna Maćkowiak potępia jako Dyrektor ZUS takie nieprzyjazne i niekulturalne odzywki swoich pracowników? A jeśli tak to jakie podjęła kroki po publikacji Wyborczej na temat odzywki by schorowana kobieta schudła i przyjechała do jej oddziału?
 7. Czy Anna Maćkowiak jako kobieta potępia takie nieprzyjazne i niekulturalne odzywki swoich pracowników? A jeśli tak to jakie podjęła kroki po publikacji Wyborczej na temat odzywki by schorowana kobieta schudła i przyjechała do jej oddziału?
 8. Czy Anna Maćkowiak uznaje takie odzywki, jak te ujawnione przez Wyborczą, za oczekiwane przez nią od swoich podwładnych zachowanie wobec klientów i petentów ZUS?
 9. Czy Anna Maćkowiak, jako przełożona osób zatrudnionych w ZUS oddział we Wrocławiu, godzi się na nieprzyjazne i niekulturalne odzywki i pyskówki swoich podwładnych, czy może uznaje je za moralnie naganne i wobec każdego pracownika, który w ten sposób traktuje klientów, ubezpieczonych i petentów ZUS, stosuje kary przewidziane w kodeksie pracy? Jeśli tak to jakie.
 10. Czy skoro podwładni Anny Maćkowiak nakazują schorowanym kobietom schudnąć to jakie obowiązki w zakresie utrzymania nieotyłej sylwetki są wdrożone w ZUS oddział we Wrocławiu i w jaki sposób pracodawca dba, aby pracownicy ZUS oddział we Wrocławiu nie byli otyli?
 11. Jeśli to nie podwładni Anny Maćkowiak w ten sposób postąpili wobec Pani Marii to proszę wskazać który Dyrektor ZUS za to odpowiada
 12. Proszę wskazać imiona i nazwisko pracowników ZUS / orzeczników pracujących dla ZUS, którzy kazali Pani Marii schudnąć
 13. Prosze wskazać imię i nazwisko pracownika ZUS, który wydał niekorzystną dla Pani Marii decyzję o odmowie zasiłku o który wnosiła
 14. Dlaczego ZUS zleckeważył pytania prasowe Gazety Wyborczej i nie udzielił odpowiedzi mediom?
 15. Proszę o zajęcie stanowiska ZUS i przedstawienie własnej wersji zdarzeń wobec zarzutów opisanych przez Gazetę Wyborczą w wyżej przytoczonych artykułach

Odpowiedź na powyższe pytania umożliwi oddziałowi ZUS, którego twarzą jest Anna Maćkowiak, zajęcie stanowiska w tej sprawie i pozwoli przedstawić Państwa wersję zdarzeń.
W przypadku nieudzielenia odpowiedzi publikacja prasowa zostanie opublikowana bez Państwa stanowiska, ale z informacją, że prosiliśmy o odpowiedzi na powyższe pytania.

Nie udało się nam zatem uzyskać potwierdzenia, lub zdementowania, zarzutów Gazety Wyborczej, ani zbulwersowanych czytelników i społeczności Pokrzywdzonych przez ZUS, która jest rozczarowana działalnością ludzi Anny Maćkowiak.

Źródło: https://walbrzych.wyborcza.pl/walbrzych/7,178336,29445116,rpo-sprawdzi-czy-nie-doszlo-do-naruszenia-praw-i-wolnosci-walbrzyszanki.html

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od wielu lat ma reputację gorszą od piramid finansowych. Prawdopodobnie Amber Gold i GetBack cieszą się większym zaufaniem, nawet dzisiaj, niż ZUS i osoby w nim pracujące.
https://www.czasfinansow.pl/zus-neka-udrecza-przesladuje-poniza-i-zniewaza-przedsiebiorcow-glownie-kobiety/

Fikcja doręczenia pozwu nadal obowiązuje. Tylko jest bardziej skomplikowana. https://www.czasfinansow.pl/fikcja-doreczenia-pozwu-nadal-obowiazuje-tylko-jest-bardziej-skomplikowana/

Europosłowie PiS nie chcą rezygnować dla Polski z europejskich pensji, emerytur i dodatków finansowych https://www.czasfinansow.pl/europoslowie-pis-nie-chca-rezygnowac-dla-polski-z-europejskich-pensji-emerytur-i-dodatkow-finansowych/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły