piątek 12 sierpnia 2022

Artykuł znajduje się poniżej pod naszym twitterem i facebookiem. Prosimy polub nas na twitterze i facebooku, natomiast aby przeczytać artykuł skroluj w dół.

Tymczasem na Twitterze:

Widzieliście już nowy film akcji Netflix o zbuntowanych agentach CIA? Jeśli nie to podrzucamy recenzję Gray Man

https://www.czasfinansow.pl/recenzje-5-lorem-ipsum-lorem-ipsum/

Co nowego w temacie największego życiowego osiągnięcia Mariusza Błaszczaka - płotu

https://www.czasfinansow.pl/plot-blaszczaka-straz-graniczna-raportuje-zaawansowany-stan-prac/

Chyba boli, że Błaszczak ma swój Płot, a Mariusza największym osiągnięciem zawodowym ciągle jest ułaskawienie? Dziś próbował ogrzać się w blasku Płotu Błaszczaka, ale coś nie pykło…

https://www.czasfinansow.pl/szef-mswia-mariusz-kaminski-probuje-ukrasc-chwale-mariuszowi-blaszczakowi-nieskutecznie-plot-blaszczaka-ma-jednego-tworce/

Tymczasem na Facebooku:

Uwaga! Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul podaje fałszywe adresy w odwołaniach przekazanych do Sądów!

393 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Do redakcji CzasFinansów zgłaszają się czytelnicy, którzy twierdzą, że padli ofiarą próby oszustwa ze strony ZUS oddział we Wrocławiu i ich Radców Prawnych. Czytelnicy twierdzą, że gdy składają odwołania od ich zdaniem nieuczciwych decyzji czy postanowień administracyjnych wrocławskiego ZUS to później Radcy Prawni przekazując te odwołania do Sądów wskazują tym Sądom ich nieprawdziwe adresy aby Sądy wobec niepodjęcia w terminie pism z Sądu umarzały postępowanie na korzyść ZUS. Zdesperowani czytelnicy proszą nas byśmy ostrzegli przed oszustwami

Afera we wrocławskim ZUS

Posługiwanie się przez wrocławski ZUS fałszywymi albo nieaktualnymi adresami to stała praktyka ZUS. Nasi czytelnicy zgłaszali się w przeszłości do naszej redakcji z zarzutami wobec Marcina Madalińskiego, Naczelnika Wydziału Dochodów i Rozliczeń wrocławskiego ZUS, który postanowienia administracyjne miał wysyłać na nieaktualne adresy osób, których te działania dotyczą.

Zapytacie w jakim celu? Nasi czytelnicy twierdzą, że ZUS w tak cwaniacki sposób próbuje oszukać i działać poza prawem, wbrew prawu i ze złamaniem prawa aby postanowienie lub decyzja administracyjna wobec niepodjęcia jej przez adresata się uprawomocniła. W ten sposób ZUS pozbawia osób, wobec których wydaje decyzje prawa do odwołania się do Sądu. A Sąd przecież może uchylić dane postanowienie albo decyzję jako bezprawną, niemoralną, albo po prostu błędną.

Nasi czytelnicy twierdzą, że ZUS, a w szczególności wrocławski ZUS i jego Naczelnik Marcin Madaliński uczynili sobie z takiej praktyki stałą metodę wykonywania obowiązków służbowych. Rzekomo, czego nie udało się naszemu dziennikarskiemu śledztwu jeszcze potwierdzić, na takie nieetyczne i nieuczciwe praktyki ZUS i Marcin Madaliński decydują się gdy wiedzą, że Sąd raczej decyzję lub postanowienie uchyli.

Według zdesperowanych czytelników, którzy się do nas zgłosili, twierdzą oni, że były już Dyrektor wrocławskiego ZUS Piotr Burtowski miał wyrażać zgodę na takie metody, albo przynajmniej odwracać wzrok i udawać, że o nich nie wie. Czy nowa dyrektor ZUS Anna Maćkowiak również stosuje takie nieuczciwe praktyki? Nie znamy jeszcze jej stanowiska w tej sprawie.

W tej sprawie nasze dziennikarskie śledztwo wykazało, że prokuratura prowadzi postępowanie, podobnie jak Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, który wszczął już w 2020 roku postępowanie wobec wrocławskiego ZUS między innymi za takie praktyki. Jak dotąd UODO nie zakończyło swojego dochodzenia.

Radca Prawny ZUS stosuje te same metody?

Teraz dowiadujemy się od innego czytelnika, że Radca Prawny wrocławskiego ZUS, ma stosować te same nieetyczne i nieuczciwe sztuczki z adresami. Dowiedzieliśmy się od czytelnika, że złożył on odwołanie do Sądu za pośrednictwem ZUS. Sprawa trafiła do Radcy Prawnego Rafała Skarula. Ten przekazując odwołanie do Sądu wraz ze stanowiskiem procesowym organu dokonał fałszerstwa adresu naszego czytelnika.

Radca Prawny miał podać zły numer mieszkania Sądowi. Sąd wysłał do skarżącego wezwanie do usunięcia braków formalnych na adres wskazany przez Radcę Prawnego Rafała Skarula. Oczywiście poczta podjęła próbę doręczenia na adres wskazany przez Radcę Prawnego, a więc do złego miejsca zamieszkania.

Tylko łut szczęścia sprawił, że nasz czytelnik podczas spaceru z psem spotkał sąsiada, który mu przekazał, że z Sądu jest do niego jakieś awizo. Czytelnik udał się na pocztę i odebrał list. Okazało się, że gdyby czytelnik nie odebrał tego pisma to Sąd by oddalił odwołanie i w ten sposób ZUS i Radca Prawny osiągnęliby cel swojej intrygi – prawomocność na korzyść ZUS.

Ani ZUS ani Radca Prawny Rafał Skarul nie przeprosili naszego czytelnika za “pomyłkę”

Jak udało się nam dowiedzieć w tej sprawie Urząd Ochrony Danych Osobowych wszczął też postępowanie wobec ZUS.

Ta metoda z posługiwaniem się przez organ administracji publicznej złymi adresami jest powszechną praktyką organu rentowego. To z jak wielką agresją i skalą stosuje te nieuczciwe metody wrocławski ZUS oraz jego Radcy Prawni wskazuje tylko, że jest to powszechna praktyka wszystkich oddziałów ZUS, które w ten sposób oszukując osoby wobec których prowadzą czynności służbowe, uzyskują prawomocności korzystnych dla siebie decyzji i postanowień administracyjnych. Tak przynajmniej twierdzą zbulwersowani czytelnicy, nazywając się ofiarami ZUS.

Uważajcie na swoje ZUS-y

Przykłady z wrocławskiego ZUS i praktyk Naczelnika Marcina Madalińskiego oraz Radcy Prawnego Rafała Skarula sprawiają, że należy ostrzec naszych czytelników, aby zwracali baczną uwagę w swoich kontaktach ze swoimi oddziałami ZUS na to jakimi adresami posługują się ich pracownicy. Szczególnie w zakresie odwołań do Sądów, które w wyniku nieetycznych i nieuczciwych praktyk ZUS mogą osiągać prawomocności błędnych i niesprawiedliwych społecznie decyzji czy postanowień.

Sprawie będziemy się przyglądać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
12
+1
12
+1
27
+1
51
+1
7
+1
8

Powiązanie artykuły

Sąd Rejonowy we Wrocławiu łamie RODO?

Dyrektor ZUS we Wrocławiu Piotr Burtowski stracił stanowisko. Czy to pokłosie działań Urzędu Ochrony Danych Osobowych i Prokuratury?

ZUS powoli zmienia się w Zakład Usług Stalkerskich. Chce prawo do przesłuchiwania sąsiadów osób chorych na L4

ZUS we Wrocławiu: dyskryminacja, mobbing i nierówne traktowanie pracowników?

Wrocławski ZUS kolejny raz przyłapany na oszukiwaniu i nękaniu chorych? Pieniędzy za L4 za maj we wrześniu raczej nie zobaczysz.

Sąd o ZUS: znana sądowi praktyka naliczania przez Zakład odsetek jest błędna. Zostałeś wezwany do zapłaty odsetek? Sprawdź, czy nie jesteś naciągany!

Wyrok Sądu: ZUS musi przestać nękać dłużników i wymuszać spłaty ich długów przez rodziny

Przestępcy z ZUS: CBA kieruje zawiadomienie do prokuratury na byłego prezesa ZUS, członka zarządu, dyrektora i naczelnika

Przedsiębiorcy wściekli na ZUS. Gdy proszą o raty albo umorzenie to urzędnicy brutalnie nimi gardzą, a jak chodzi o długi kościoła to właśnie umorzono prawie 20 milionów.

Poprzednie
Następne

2 thoughts on “Uwaga! Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul podaje fałszywe adresy w odwołaniach przekazanych do Sądów!”

 1. Widzisz w dokumentach z zus, że Skarul zus reprezentuje to drukuj ten artykuł i składaj wniosek o wyłączenie gościa… czy się uda? Warto probowac chociazby po to aby sedzia sie dowiedzial kto „ręczy” za rzetelnosc dowodow po stronie zusu

 2. Miałam z nim do czynienia. Podważał umowę o pracę mojej mamy w mojej firmie. Byłam zeznawać. Potraktował mnie jak szmatę którą wycierał zaszczaną podłogę. Bardzo niemiły, agresywny, bezczelny i widać że pewnie sprawia mu przyjemność gnojenie kobiet. Współczuje jego rodzinie. Doradzam byście składali wnioski o wyłączenie tego człowieka z waszych procesów jeśli nie chcecie płakać w trakcie rozprawy i po niej, a także nie chcecie zacząć chodzić do psychologa po jego ataku.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

154 odsłon

Nękana przez przemocowców z ZUS Ilona Garczyńska robi zrzutkę na procesy ze swoimi prześladowcami.

ZUS uczciwie nęka zarówno kobiety w ciąży, ubezpieczonych mężczyzn, ale i też i swoich pracowników. Takiego nękania doświadcza też na własnej skórze przewodnicza Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa w ZUS. Kobieta za walkę o prawa pracownicze, a także o to by wszystkie oddziały ZUS odstąpiły od złośliwego i uporczywego łamania praw swoich pracowników została zwolniona dyscyplinarnie – według ZUSU za mówienie nieprawdy o praktykach Zakładu – według pokrzywdzonych przez ZUS – za mówienie prawdy.

Mimo, że zgodnie z prawem jako przedstawiciel związków zawodowych była prawnie chroniona przed zwolnieniem to dla organu, który słynie z przekraczania uprawnień złamania praw związków zawodowych nie było problemem. ZUS przestrzega prawa wyłącznie na papierze, a prześladowane kobiety w ciąży, czy inne ofiary ZUS, niejednokrotnie swoich oprawców nazywają złośliwie Zakładek Usług Stalkerskich. Nic więc dziwnego, że gdy pracownik ZUS zaczął głośno mówić o nikczemnych praktykach organu rentowego to postąpiono z nią tak, jak z każdą inną nękaną przez ZUS kobietą – oczerniono i pozwano, aby ją psychicznie zniszczyć stalkerskimi procesami.

ZUS słynie z pomawiania, zniesławiania i mataczenia w procesach sądowych. Już w czerwcu 2019 roku portal Spider’s Web dotarł do byłych pracowników ZUS, którzy ujawnili, że Dyrektorzy oddziałów kazali im podawać do Sądów bezbronne kobiety w ciąży, ale też i innych ubezpieczonych, stawiając nieprawdziwe zarzuty. W jakim celu? Aby z pewnością psychicznie zadręczyć słabszą osobę. Jednak dziennikarze Spider’s Web twierdzą, że byli pracownicy ZUS otrzymywali polecenia by kierować sprawy do Sądów, aby ZUS zobaczył jak ich ofiara poradzi sobie na sali sądowej. To draństwo – alarmują czytelnicy skupieni na internetowych grupach “Pokrzywdzeni przez ZUS” i “Matki nękane przez ZUS”. Teraz Ilona Garczyńska na własnej skórze doświadcza tego, co przez lata praktykowali dyrektorzy oddziałów ZUS wobec słabszych kobiet, często w ciąży – będzie poniżana i oczerniana na sali sądowej przez ZUS.

Na szczęście dobre wychowanie, dobre maniery, etyka i przyzwoitość jest po stronie Ilony Garczyńskiej, a nie jej oprawców. Pokrzywdzeni przez ZUS mówią nam, że Ilona Garczyńska przez najbliższe lata będzie traktowana gorzej niż największa patologia społeczna przez ZUS, ale wierzą, że ostatecznie wygra procesy i to da jej podstawę do pozwania ZUSU i poszczególnych jej oprawców z ZUS o odszkodowania. Nękane matki i prześladowane przez ZUS kobiety w ciąży skupione w grupach internetowych bardzo jej kibicują.

Czy tak się stanie? Nasza redakcja będzie się przyglądać tym procesom i będzie je dla Was relacjonować!

Ilona Garczyńska walczyła o przyzwoitość, o dobre wychowanie, o dobre maniery, o etykę i dobrą reputację organu rentowego. Walczyła jako pracownik ZUS do samego końca, aby ZUS znów stał się instytucją zaufania publicznego, a nie organem przemocowym wobec słabszych kobiet, ale i wobec słabszych mężczyzn. Zapłaciła za swoją walkę o praworządność w ZUS najwyższą cenę – zwolnieniem dyscyplinarnym. Teraz musi zacząć nową walkę ze swoimi prześladowcami z ZUS. Nie tylko ją pozwali za ujawnienie prawdy o ZUS, ale także nękają i oczerniają w internecie.

Zupełnie tak, jak do naszej redakcji zgłaszały się ofiary pracowników różnych ZUS-ów, którzy zarzucali stalking, nękanie, stręczycielstwo, agresję, chamstwo, wyzwiska, zniewagi i łgarstwo ze strony dyrektorów ZUS.

Na procesy sądowej bohaterki wszystkich ofiar ZUS, zarówno klientów, jak i pracowników ZUS, rozpoczęła się zrzutka!

Jak wyjaśnia sama Ilona Garczyńska w opisie zrzutki:

Przede mną kolejna walka z ZUS. Tym razem o naruszenie dóbr osobistych.
ZUS zarzuca mi naruszenie jego dóbr osobistych poprzez mówienie o:

braku przetargu na 50 milionów złotych na systemy informatyczne,

ZUS odrzucił ofertę jednego z przedsiębiorców twierdząc m.in, że kwota 100zł za godzinę pracy pracownika jest za mała (!!!!)

mobbingu, przepracowaniu, zastraszaniu pracowników

ich nieudolności, kolesiostwie

za niskich płac

Będzie to już druga sprawa cywilna, pierwsza jest już w toku o przywrócenie do pracy po zwolnieniu dyscyplinarnym, które zgodnie z polskim prawem nie mogło nastąpić. Nie można zwolnić przewodniczącego związków zawodowych bez zgody Związku. ZUS pozbawił mnie źródła dochodu na wiele lat, sprawy w sądzie mogą trwać nawet 3-4 lata.

Jeśli chcecie wesprzeć Ilonę Garczyńską w jej walce o praworządny i przywrócenie uczciwości w ZUS to koniecznie wejdźcie na jej zrzutkę. Link dostępny jest tutaj: https://zrzutka.pl/99kmjs

Media od czerwca 2019 alarmują o nękaniu przez pracowników ZUS

O tym, ze ZUS ma reputację organu, który nęka kobiety media alarmuję od 2019 roku. Poniżej kilka losowych przykładów zarzutów nękania przez ZUS opisywane w różnych mediach:

 • 31 maca 2020 – Najwyzszyczas.pl pisze “ZUS nęka młode matki
 • 24 luty 2020 – wei.org.pl pisze “Zbyt często pan choruje, czyli uporczywe nękanie przedsiębiorcy
 • 18 luty 2020 – Wyborcza.biz pisze “ZUS nęka chorujących przedsiębiorców
 • 13 luty 2020 – Spidersweb.pl pisze “ZUS kontra matki. Wyroki sądów? Posłowie? Prezydent RP? Urzędnicy wiedzą lepiej
 • 10 luty 2020 – WysokieObcasy.pl pisze “Zus od miesięcy nęka matki. Więc ruszyły do Sejmu
 • 21 stycznia 2020 – Gazeta Lubuska pisze “Przedsiębiorcze kobiety kontra ZUS. Czy urząd w Zielonej Górze nęka osoby prowadzące działalność gospodarczą?
 • 16 stycznia 2020 – Nowiny.pl piszą “Matki konta ZUS: uprzykrza nam życie i nęka nas
 • 10 stycznia 2020 – Gazeta Wrocławska pisze “ZUS nęka kobiety za łączenie pracy z macierzyństwem
 • 9 stycznia 2020 – Money.pl pisze “Matki masowo nękane przez ZUS?
 • 8 stycznia 2020 – Sadeczanin.pl pisze “ZUS nęka przedsiębiorcze matki?
 • 7 stycznia 2020 – Fakty.Lca.pl pisze “Zus nęka przedsiębiorcze matki?
 • 3 stycznia 2020 – Dziennik Zachodni pisze “ZUS nęka matki? Niemy protest przed oddziałami ZUS
 • 24 czerwca 2019 – SpidersWeb.pl pisze “ZUS prześladuje pracujące matki? Kobiety skarżą się na intensywne kontrole

Do sprawy będziemy wracać!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Widzieliście już nowy film akcji Netflix o zbuntowanych agentach CIA? Jeśli nie to podrzucamy recenzję Gray Man

https://www.czasfinansow.pl/recenzje-5-lorem-ipsum-lorem-ipsum/

Co nowego w temacie największego życiowego osiągnięcia Mariusza Błaszczaka - płotu

https://www.czasfinansow.pl/plot-blaszczaka-straz-graniczna-raportuje-zaawansowany-stan-prac/

Chyba boli, że Błaszczak ma swój Płot, a Mariusza największym osiągnięciem zawodowym ciągle jest ułaskawienie? Dziś próbował ogrzać się w blasku Płotu Błaszczaka, ale coś nie pykło…

https://www.czasfinansow.pl/szef-mswia-mariusz-kaminski-probuje-ukrasc-chwale-mariuszowi-blaszczakowi-nieskutecznie-plot-blaszczaka-ma-jednego-tworce/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły