poniedziałek 4 marca 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Tępa propaganda sukcesu lotniska Warszawa-Radom pada. Itaka się wycofuje.

21.7K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Radomskie lotnisko otworzyło swoje podwoje 27 kwietnia 2023 roku i już teraz widać, że nie jest łatwo zainteresować pasażerów z tego regionu wakacyjnymi lotami czarterowymi. Touroperatorzy zmieniają swoje plany w locie, dostosowując je do zapotrzebowania klientów. Pierwszym, który zrezygnował z lotów z Radomia był organizator wycieczek do Monastyru.

Jak podaje lokalny portal Cozadzien.pl, planowane rejsy z Radomia do Monastyru miały się odbyć od 1 czerwca do 5 października, ale firma zdecydowała się na ich odwołanie. Powodem było zbyt małe zainteresowanie tą trasą, która okazała się nierentowna. Touroperator zaoferował swoim klientom możliwość wyboru innego miasta w celu rozpoczęcia podróży do Tunezji.

Jako pierwszy o sprawie poinformował lokalny portal cozadzien.pl. Redakcja otrzymała informację o odwołanym połączeniu do Monastiru od czytelnika, który z kolei dostał wiadomość od Biura Podróży Itaka.

“Szanowni Państwo, z przykrością informuję, że z powodu niewystarczającej liczby uczestników Biuro Podróży Itaka zmuszone zostało do podjęcia decyzji o anulacji lotu z Warszawy-Radom do Monastiru w terminie 1.06.2023 — 5.10.2023. Tym samym dopisanie uczestnika do rezerwacji na chwilę obecną nie jest możliwe”

W rozmowie z Onet Podróże Piotr Henicz, wiceprezes Biura Podróży Itaka, wyjawił

— Itaka proponuje swoim turystom sześć kierunków z Radomia w tym roku. To mniej niż pierwotnie planowaliśmy (…). To klienci, ich opinie będą decydować, jak będziemy budować siatkę połączeń z Radomia w przyszłości

To już kolejna zmiana w rozkładzie lotów z Radomia. Na początku touroperatorzy deklarowali uruchomienie regularnych lotów do wielu europejskich miast, ale w miarę zbliżania się sezonu letniego, zmieniali swoje plany, by dostosować je do potrzeb klientów. LOT odwołał loty do Kopenhagi i zaoferował Warnę w Bułgarii i Prewezę w Grecji. Itaka z kolei zauważyła, że mieszkańcy regionu wolą tańsze wakacje w Turcji, Tunezji, Bułgarii i Egipcie. Dlatego wycofała wyjazdy do Taby w Egipcie, Tivatu w Czarnogórze, Heraklionu na Krecie i na wyspę Kos z wylotem z Radomia z systemu rezerwacyjnego.

Jednak nie wszystkie biura podróży rezygnują z lotów czarterowych z Radomia. Itaka zaoferuje swoim klientom loty do Antalyi, Warny i Tirany, a także będzie korzystać z połączeń LOT-u do Paryża i Rzymu. Rainbow również wykorzysta połączenia LOT-u do Paryża i Rzymu, a samoloty LOT-u będą kursować trzy razy w tygodniu do tych dwóch stolic.

Według portalu rynek-lotniczy.pl, w tym roku na lotnisku w Radomiu powinny odbyć się 622 operacje lotnicze, a w samolotach przewoźników czarterowych będzie w sumie 117 tysięcy miejsc. W czerwcu mają się pojawić nowi touroperatorzy – TUI, Coral Travel, Nekera i konsolidator GTS, którzy będą latać do Antalyi, na Dżerbę w Tunezji i do Burgas.

Pierwszy tydzień funkcjonowania lotniska w Radomiu okazał się bardzo udany – odprawiono na nim 1729 pasażerów

Niestety, jak wynika z informacji, nie wszystkie zaplanowane połączenia i loty czarterowe zostaną uruchomione, co wynika przede wszystkim z niskiego zainteresowania ze strony klientów. Biura podróży muszą dostosowywać swoją ofertę do preferencji i potrzeb klientów, aby pozostać konkurencyjnymi na rynku.

Najważniejszym celem biur podróży jest zawsze zadowolenie klienta, a więc oferowanie wakacji dostosowanych do jego wymagań. Dlatego też, gdy biuro podróży zauważa, że dany kierunek nie cieszy się zainteresowaniem, zwykle usuwa go z oferty lub wprowadza zmiany, aby dostosować go do wymagań klientów.

W przypadku lotniska w Radomiu, pomimo kilku korekt w rozkładzie lotów, zainteresowanie lotami czarterowymi nie jest na tyle duże, aby zagwarantować rentowność dla touroperatorów. Dlatego też, biura podróży muszą podejmować decyzje o dostosowaniu oferty, aby zminimalizować straty i zadowolić klientów.

Jak wynika z artykułu, biura podróży Itaka i Rainbow postanowiły skorzystać z połączeń LOT-u do Paryża i Rzymu, aby zabierać nim klientów na wycieczki do tych miast. Jest to dobre rozwiązanie dla biur podróży, które mogą w ten sposób zaoferować swoim klientom ciekawe wycieczki, jednocześnie minimalizując ryzyko związane z niskim zainteresowaniem połączeniami czarterowymi.

Warto jednak pamiętać, że lotnisko w Radomiu jest stosunkowo nowe na rynku i potrzebuje czasu, aby zdobyć zaufanie klientów i rozwijać się. Mimo, że nie wszystkie planowane połączenia zostaną uruchomione, to nadal istnieje wiele możliwości rozwoju i inwestycji w tym lotnisku.

Podsumowując, informacje o braku zainteresowania lotami czarterowymi z lotniska w Radomiu są z pewnością niepokojące dla branży turystycznej. Niemniej jednak, biura podróży muszą dostosować swoją ofertę do potrzeb klientów, aby pozostać konkurencyjnymi na rynku. Warto podkreślić, że lotnisko w Radomiu ma duży potencjał rozwojowy i z czasem może stać się ważnym węzłem dla podróżujących z Polski.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
76
+1
2
+1
3

7 komentarzy “Tępa propaganda sukcesu lotniska Warszawa-Radom pada. Itaka się wycofuje.”

  1. Województwo Opolskie ,małe ciasne ,ale własne

    CzasFinansów.pl nie wprowadzajcie ludzi w błąd, artykul z maja ,akurat Lotnisko w Radomiu będzie mieć 4 nowe kierunki niedlugo i już obsłużyło 90 tys Pasażerów, czemu tak bardzo nienawidzicie lotniska w Radomiu i piszecie źle o lotnisku w Radomiu , do grudnia będzie 100 tysięcy pasażerów i to w roku niepełnym ,bo otwarte w Kwietniu i cały Czas otwierają nowe kierunki lotów na lotnisku w Radomiu

  2. Sukces PiSlamu za który nikt nie zostanie rozliczony… a upadek zwalą na nową władzę. Bo przecież za ich rządów działało wszystko… a ciemnota zwana wyznawcą PiSlamu w to uwierzy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Poprzednie
Następne

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły