piątek 1 grudnia 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Sprawa zgwałconej 14-latki. Sprawcy usłyszeli wyrok – poprawczak na koszt podatników, skazani i ich rodzicie nic nie zapłacą

21.6K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Społeczeństwo wściekłe na wyrok Sądu – ludzie są wściekli, że Sędzia nie obciążyła sprawców i ich rodziców kosztami procesu i kosztami osadzenia sprawców w zakładzie poprawczym. Dlaczego Polacy mają sponsorować tych młodocianych przestępców? Pytają rozgoryczeni rodacy. Sprawa dwójki nastolatków – Szymona i Marzeny – wzbudziła wiele kontrowersji. W maju 2023 roku Sąd Rejonowy w Poznaniu IV Wydział Rodzinny i Nieletnich podjął decyzję o skazaniu obojga na pobyt w zakładzie poprawczym o wzmożonym nadzorze wychowawczym, gdzie pozostaną aż do ukończenia 18. roku życia.

Nastolatkowie zostali uznani za winnych porwania, gwałtu i maltretowania swojej rówieśniczki, która została porwana sprzed sklepu w Poznaniu. W ciągu kilku godzin dziewczynka została znaleziona w bagażniku samochodu, gdzie była torturowana i gwałcona. Wśród pięciu osób, które brały udział w porwaniu, była również 39-letnia kobieta, 17-latek, dwie dziewczyny w wieku 13 i 14 lat oraz 14-letni chłopak.

Marzena i Szymon zostali oskarżeni o szereg przestępstw, w tym o to, że chłopak pobił i zgwałcił porwaną dziewczynkę, ogolił jej brwi oraz gasił papierosa na jej ciele, a dziewczyna z kolei krępowała ręce poszkodowanej, biła ją i nagrywała gwałt. Młodzi ludzie zostali skazani na długoterminowy pobyt w zakładzie poprawczym, gdzie ich nadzór wychowawczy będzie znacznie zaostrzony.

Decyzja sądu wywołała wiele kontrowersji, a opinie na temat skazania nieletnich na długoterminowy pobyt w zakładzie poprawczym są podzielone. Jedni uważają, że kara jest adekwatna do popełnionych przez nich przestępstw, a inni twierdzą, że taka decyzja sądu może wpłynąć negatywnie na dalsze życie nastolatków.

Ponadto, w wyroku sąd orzekł, że koszty postępowania nie zostaną przeniesione na rodziców skazanych nastolatków, co jest korzystne dla nich. Sąd odstąpił również od podania ustnych motywów rozstrzygnięcia.

Przestępstwa dokonane przez młodych ludzi są szczególnie drastyczne, a wyrok sądu jest dla wielu osób właściwy. Jednakże, trudno jest przewidzieć, jak długoterminowy pobyt w zakładzie poprawczym wpłynie na dalsze życie Szymona i Marzeny. W każdym razie, ten przypadek przypomina nam, jak ważne jest, aby dbać o edukację i wychowanie młodych ludzi, aby zapobiec przestępstwom, takim jak to.

Dwójka młodych ludzi, Szymon i Marzena, usłyszeli wyrok Sądu Rejonowego w Poznaniu, który nakazał ich umieszczenie w zakładzie poprawczym o wzmożonym nadzorze wychowawczym do osiągnięcia pełnoletniości. Powodem tego postanowienia była udział w porwaniu, gwałcie i maltretowaniu 14-letniej dziewczynki, do którego doszło w lipcu ubiegłego roku.

Wspomnianej zbrodni dokonano przy udziale pięciu osób, wśród których znajdowała się 39-letnia kobieta, 17-latek, dwie dziewczyny w wieku 13 i 14 lat oraz 14-letni chłopak, czyli Szymon. W trakcie porwania dziewczynka została zgwałcona, maltretowana i torturowana. Szymon miał zadać jej kilka uderzeń, ogolić jej brwi, gasić papierosa na jej ciele oraz dokonać gwałtu, zaś Marzena krępowała jej ręce, biła ją i nagrywała całą okropną sytuację.

W maju 2023 roku Szymon i Marzena stanęli przed sądem, który wydał wyrok nakazujący umieszczenie ich w zakładzie poprawczym. Oprócz tego, sąd zdecydował, że rodzice nieletnich oraz sami oskarżeni nie poniosą kosztów postępowania. Sąd odstąpił również od podania ustnych motywów rozstrzygnięcia.

Zbrodnia, której dopuścili się Szymon i Marzena, wywołała oburzenie społeczne. Porwanie i gwałt na 14-letniej dziewczynce to okrutne czyny, które nie mogą pozostać bezkarnie. Sąd podjął właściwą decyzję, kierując młodych ludzi do zakładu poprawczego, gdzie będą musieli ponieść konsekwencje swojego haniebnego postępowania.

Ważnym aspektem postępowania sądowego było również rozważenie kwestii odpowiedzialności rodziców nieletnich. Sąd nie zdecydował o obciążeniu ich kosztami postępowania, co stanowi uznanie, że to młodzi ludzie ponoszą za swoje czyny pełną odpowiedzialność. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na rolę rodziców w wychowaniu swoich dzieci i kształtowaniu ich charakteru oraz postaw moralnych.

źródło: https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-porwana-i-zgwalcona-14-latka-z-poznania-dwoje-nastolatkow-us,nId,6764336

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
76
+1
2
+1
2

1 komentarz “Sprawa zgwałconej 14-latki. Sprawcy usłyszeli wyrok – poprawczak na koszt podatników, skazani i ich rodzicie nic nie zapłacą”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Zbigniew Stonoga znów wygrał w Sądzie. Tym razem ze stołeczną policją. Komendant musi zapłacić ponad 30 tysięcy.

Siewcy Hejtu. Tam pracuje sama patologia, alkoholicy i złodzieje. Sędzia Joanna Żelazny: nie ma pomówienia

MOBBING: Czy Sąd stanął po stronie mobberów – nazywanie pracownika niedorobioną małpą obiektywnie nie poniża i nie zniesławia

Siewcy hejtu – Sędzia Anna Stawikowska: odpierdol się i wyzywanie od idiotów i gnojów nie narusza dóbr osobistych firmy, a pracownik sam sobie winny, że jest wyzywany.

Proces Zbigniewa Stonogi o 186 znieważeń – potwierdziły się plotki o odmowie dostępu do adwokata: rozprawa odroczona

Pisowska policja żąda karania za noszenie koszulki z napisem Jeb** PiS. Asesor Sądowy Karolina Kiejnich-Kruk w pierwszej instancji uznaje winę aktywisty.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego: Sędziowie to złodzieje i zdania nie zmienię!

Patologie sądownictwa. Tylko 67 tysięcy odszkodowania za niesłuszny areszt. Pokrzywdzony przez Sędziów i Prokuraturę dostał połowę tego o co walczył.

Siewcy Hejtu – Sędzia Ewa Rudkowska–Ząbczyk: wygrałeś proces o naruszenie dóbr osobistych więc zapłać stronie przegranej za adwokata.

Poprzednie
Następne

22.1K odsłon

Udawał trzy lata adwokata. Trzy lata robił idiotów z Sędziów – żaden się nie połapał

Sędzią, szczególnie w czasach neosędziów, może zostać każdy, nawet największy osiedlowy głupek. Głupkiem może tez być Sędzia, którego kandydaturę Prezydentowi przedstawiła jeszcze KRS, a nie obecna neo-KRS. Wystarczy, że Sędzia jest leniwy i bezmyślnie stosuje zasadę zaufania publicznego. Pewien przeciętny, niezbyt rozgarnięty, inny głupek, podszywał się trzy lata w sądach za adwokata, a żaden zrobiony w ciula Sędzia nie wpadł na pomysł, aby sprawdzić czy podający się za prawnika człowiek w rzeczywistości nim jest. Ta historia pokazuje dobitnie jak bezmyślnie postępują sędziowie.

Jastrzębscy policjanci odnaleźli i zatrzymali mężczyznę, który przez trzy lata oszukiwał firmy i osoby prywatne, podając się za adwokata. Ten sprytny oszust, 50-letni jastrzębianin, nie tylko przedstawiał się jako prawnik, ale również zdobył dostęp do egzaminu adwokackiego na podstawie podrobionego dyplomu Szkoły Wyższej. W ten sposób mógł prowadzić sprawy z zakresu prawa karnego, cywilnego, gospodarczego i nieletnich.

Zatrzymany mężczyzna oferował porady prawne oraz możliwość reprezentowania klientów przed organami ścigania, sądami powszechnymi i innymi organami państwowymi. “Jego działania były planowane i celowe, wykorzystywał zaufanie swoich klientów, wprowadzając ich w błąd” – powiedział jeden z policjantów zaangażowanych w śledztwo.

Śledczy ustalili, że mężczyzna był w pełni świadomy braku wymaganych uprawnień adwokackich, a mimo to oferował płatne usługi prawne. W 2016 roku przedstawił notariuszowi podrobiony dyplom, oszukując go co do autentyczności dokumentu i uzyskując uwierzytelnienie jego oryginalności.

W 2017 i 2018 roku, fałszywy adwokat usiłował wprowadzić w błąd członków Okręgowej Izby Adwokackiej, przedstawiając poświadczenie notarialne podrobionego wcześniej dyplomu, by zdobyć dostęp do egzaminu adwokackiego. Pomimo tego, nie udało mu się zdać egzaminu. Jednak w 2019 roku, korzystając z podrobionych dokumentów, zdobył wpis na listę adwokatów prowadzoną przez Izbę Adwokacką.

Oszust miał pełne pole do działania, “występował przed sądem, jako pełnomocnik, podając się za adwokata. Prowadził sprawy karne, cywilne, majątkowe, gospodarcze, materialne, jak i spraw wobec osób nieletnich.” – wyjaśnił śledczy.

Wreszcie, 23 maja 2023 roku, mężczyzna został zatrzymany przez jastrzębską policję. Zostały mu postawione łącznie cztery zarzuty, w tym podanie się za adwokata, korzystanie z podrobionych dokumentów, oszustwo i nielegalne oferowanie usług prawnych. Został objęty policyjnym dozorem, nałożono na niego poręczenie majątkowe, a także zakaz opuszczania kraju.

Ta historia to przestroga dla nas wszystkich, pokazując jak ważne jest sprawdzenie uprawnień i wiarygodności osób, które oferują usługi profesjonalne. Oszustwo na taką skalę, w jednym z najbardziej poważanych zawodów, podważa zaufanie publiczne i naraża niewinnych na ryzyko.

5 komentarzy “Udawał trzy lata adwokata. Trzy lata robił idiotów z Sędziów – żaden się nie połapał”

  1. Gosc po zawodowce zdal egzamin adwokacki… Nie to “nasz” wyksztalcony prezydent ktory nie zdal tego egzaminu 🤪🤣🤣🤣

  2. Równie idiotycznego artykułu nie przeczytałem od wielu miesięcy. Mowa jest o nieogarniętych sędziach ale prawdziwym nieogarem jest autor artykułu. Jak sędzia miał sprawdzić “adwokata”, skoro został wpisany na listę przez ORA? Sprawdzał i był na liście. Poducz się trochę a potem zabieraj za pisanie. Jeżeli kogoś “adwokat” oszukał to ORA a nie żadnego sędziego.

    1. CzasFinansów.pl

      Robert Kulesza nie jest mile widziane w Naczelnych Radach Adwokackich aby adwokat skarzyl sie na adwokata. Tala niepisana zasada ze sie nie ruszaja wzajemnie

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły