niedziela 5 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Putin napada na Ukrainę. Niemcy wstrzymują Nord Stream 2. Morawiecki dalej kupuje węgiel z Rosji.

2592 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Nie milkną echa napaści Rosji na Ukrainę. Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wstrzymuje handel z republikami separatystycznymi. Kanclerz Niemiec Olaf Scholz wstrzymał Nord Stream 2. Premier Polski Mateusz Morawiecki nie zamierza wstrzymywać zakupu węgla od Rosji.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości z Mateuszem Morawieckim na czele od lat nie jest w stanie pozbyć się łatwi swojej prorosyjskości. Mimo pozorowania różnych działań, sprzeciwów, czy publicznych potępień w świetle praktyk Polski (czy raczej Rządu PiS) są iluzoryczne. Dowodzą tego relacje Prawa i Sprawiedliwości oraz samego Premiera Mateusza Morawieckiego z Mateo Salvinim, czy z Marine Le Pen.

zdjęcie: Twitter Marine Le Pen

Niestety o proputinowskiej i prorosyjskiej rzeczywistej, a nie pozorowanej, polityce Rządu Mateusza Morawieckiego świadczy również wielki handel Polski z Rosją, a konkretnie zakup przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości węgla od Rosji.

W 2019 r. do Polski napłynęło 16,7 mln ton węgla, zaś rok wcześniej było to 20 mln. W 2020 r. najwięcej węgla sprowadzono z Rosji – 9,44 mln ton. Mimo ataku Rosji na Ukrainę to Polska nie zamierza, a przynajmniej tego jeszcze nie ogłosiła, wstrzymać zakupu węgla od Rosji.

22 lutego 2022 roku Mateusz Morawiecki zabrał głos po tym jak Kanclerz Niemiec Olaf Scholz ogłosił, że wstrzymana zostaje certyfikacja gazociągu Nord Stream 2. We wpisie wskazał, że jego Rząd od samego początku sprzeciwiał się budowie gazociągu, ale trzeba pamiętać, że jednocześnie kupował gigantyczne ilości węgla od Rosji.

Niestety Premier nie skorzystał z okazji, aby poinformował jakie sankcje Polska nałoży na Rosję. Prawdopodobnie nie będzie żadnych istotnych, chociażby dlatego, że Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości niezależnie od tego czy Putin podbije Ukrainę zamierza dalej kupować węgiel z Rosji.

Do sprawy będzie wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

1 komentarz “Putin napada na Ukrainę. Niemcy wstrzymują Nord Stream 2. Morawiecki dalej kupuje węgiel z Rosji.”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Prezydent nazywa Rosję bandytami. Morawiecki od tych bandytów ciągle kupuje węgiel.

Nie będzie podwyżek emerytur obiecanych w kampanii wyborczej przez PiS. A przynajmniej nie będzie takich, jakie obiecali.

Wojna na Ukrainie. Sankcje Morawieckiego: Polska zamknie niedługo przestrzeń dla samolotów z Rosji. Rosyjski węgiel nadal mile widziany i kupowany przez PiS.

Po narodowym Marszu Morawieckiego chorują i umierają Polacy!

Tak działają włoskie mafie – Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś o sprawie Romana Giertycha

PiS znowu nie dotrzymał obietnic wyborczych. Miało nie być nowych podatków, a podatek cukrowy powoduje gigantyczny wzrost cen. Także wody mineralnej.

Wybory 2020: Trzaskowski uniewinniony prawomocnie. Morawiecki pozostaje jedynym któremu Sąd nakazał sprostować nieprawdziwe wypowiedzi

Morawiecki o Rosji: Nie robi się normalnych interesów z agresorem – po czym kupuje węgiel z Rosji

Czy za Netflixa, Amazon i wypożyczanie filmów i seriali na VOD zapłacisz dzięki PIS więcej?

Poprzednie
Następne

2348 odsłon

PiS i Morawiecki wymyślili jak legalnie okraść podatnika z nadpłat na podatkach?

Mimo, że Mateusz Morawiecki i PiS przekonują, że ich Rząd obniża podatki, to w rzeczywistości nękają podatników serią niskich podatków, których suma przekracza najbardziej zachłannych poprzedników ekipy Kaczyńskiego. Krąży nawet żart, że ponieważ wyborcy PiS lubią niskie pisowskie podatki to Morawiecki da im kolejne niskie podatki. Ten żart teraz poniekąd przeistacza się w rzeczywistość. Oto Rząd PiS chce wprowadzić ustawę, która pozbawi pokrzywdzonych podatników możliwości zwrotów nadpłat do Urzędu Skarbowego.

W internecie wrze. Złośliwi internauci twierdzą, że na takie złodziejstwo nie zdecydowaliby się najwięksi złodzieje z opozycji. PiS jednak uznał, że skoro odszkodowanie dla powstanczyni warszawskiej za doznane przez nią krzywdy spowoduje jej pazerne wzbogacenie się to tym bardziej podatnicy, którzy omyłkowo zapłacą więcej niż powinni nie będą mieć prawa do odzyskania nadpłat. W ten sposób Skarb Państwa, za pośrednictwem Urzędu Skarbowy osiągnie to, co Rząd krytykuje – bezpodstawne wzbogacenie.

Ale nie jest tajemnicą i niczym nowym, że Rząd PiS uważa, że jeśli podatnik się bezpodstawnie wzbogaca to jest to złodziejstwo, ale jeśli bezpodstawnie wzbogaca się Skarb Państwa to jest interes Polski.

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna:

Podatnik nie dostanie zwrotu nadpłaty, jeżeli nie poniósł uszczerbku majątkowego z tytułu zapłaty podatku – proponuje Ministerstwo Finansów. Zdaniem ekspertów konsekwencją tej zmiany może być bezpodstawne wzbogacenie Skarbu Państwa.
To kolejne już podejście do problemu bezpodstawnego wzbogacenia. Chodzi przykładowo o sytuacje, gdy podatnik sprzedał konsumentowi towar za 100 zł + 23 proc. VAT, a po jakimś czasie okazało się, że podatek powinien być niższy, np. 8 proc. Konsument zapłacił 123 zł za towar, sprzedawca odprowadził 23 zł do urzędu skarbowego, ale powinien tylko 8 zł. Pytanie, czy sprzedawca (to on jest podatnikiem) może odzyskać nadpłacone 15 zł? Dziś to nie jest oczywiste, ale sądy coraz częściej stają po stronie podatników.

Skoro chciwość Rządu PiS pracuje w Ministerstwie Finansów nad takim projektem to znaczy, że znajdzie się większość sejmowa, która ten projekt przegłosuje. Z pewnością wejdzie on w życie i już w przyszłym roku każda nadpłata zostanie ukradziona podatnikowi.

Do sprawy będziemy wracać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły