środa 17 kwietnia 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Prezydent Andrzej Duda zadowolony z propozycji Niemców w sprawie Patriotów, mimo, że dla PiS Niemcy są gorszym wrogiem od Rosji.

2431 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

21 listopada 2022 roku Prezydent Andrzej Duda pochwalił Niemców za ich gest przekazania Polsce systemów Patriot, aby pomogły w przyszłości uchronić rodaków przed śmiercią od zabłąkanych rakiet rosyjskich i ukraińskich. Wypadki na wojnie się zdarzają, a Niemcy mogą Polsce pomóc się przed nimi uchronić. Stanowisko Prezydenta jest sprzeczne z linią polityczną PiS, które nie chce ani potomków nazistów na polskiej ziemii, ani ich sprzętu wojennego.

Propozycja przekazania Polsce przez Niemcy systemów Patriot to ważny gest sojuszniczy. Chcielibyśmy, żeby te zestawy obrony przeciwrakietowej znalazły się blisko granicy z Ukrainą i chroniły ten obszar – mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

W drugiej połowie listopada 2022 roku w Przewodowie wybuchła rakieta, w wyniku czego zginęło dwóch obywateli polskich. Z kolei w niedzielę minister obrony Niemiec Christine Lambrecht zaproponowała wsparcie dla Polski obejmujące systemy obrony przeciwlotniczej Patriot i myśliwce Eurofighter.

Prezydent Duda ocenił w poniedziałek wieczorem w Polsat News, że to „ważny gest sojuszniczy w tej sytuacji, w której dzisiaj znajduje się Sojusz Północnoatlantycki, w której dzisiaj znajduje się Polska, a także nasz sąsiad – Niemcy”.

Chcielibyśmy, żeby te zestawy obrony przeciwrakietowej znalazły się blisko granicy, żeby tam chroniły ten obszar

Prezydent zapytany, czy dla niego Niemcy są sojusznikiem, czy rywalem, powiedział:

Niemcy są naszym sojusznikiem. Jesteśmy razem w jednym sojuszu obronnym. My wspieramy Ukrainę, wysłaliśmy potężne wsparcie zbrojne, dzisiaj otrzymujemy wsparcie ze strony Niemiec. To bardzo dobry gest sojuszniczy. Ale w wielu punktach rywalizujemy ze sobą, chociażby w kwestiach gospodarczych

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
22
+1
12
+1
23
+1
44
+1
1
+1
1

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Prezydent Andrzej Duda chce niemieckich Patriotów wbrew cwaniactwu PiS. Minister od płotów skarcony.

Prawo Dudy nie wypełnia kamieni milowych Unii Europejskiej. Cała legislacja Dudy nadaje się do śmietnika.

Czarnek w imieniu Rządu PiS: oswajanie dzieci w szkołach z pedofilią jest HiTem, ale ideologia gender i LGBT nie

Systemy Patriot w Polsce. PiS ich nie chce od Niemców. Thomas Bagger zabiera głos

ZUS ma problem. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw będzie mógł występować przed sądami broniąc przedsiębiorców!

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

ZUS ma problem. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw będzie mógł występować przed sądami broniąc przedsiębiorców!

ZUS i jego radcy prawni w tarapatach. Prezydent podpisał ustawę, dającą Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw prawo do występowania przeciwko ZUS w procesach jakie organ ma z przedsiębiorcami. Radcy prawni ZUS, którzy dotąd pozwalali sobie na swawole i lekceważenie wyroków Sądu Najwyższego w procesach sądowych będę musieli zacząć przestrzegać prawa. Przed Rzecznikiem nie będą już na tyle odważni i aroganccy. Chyba.

Czekaliśmy na to 4 lata. ZUS nie będzie już tak bezkarny jak dotychczas. Niestety to instytucja która łamie podstawowe zasady Konstytucji Biznesu: co nie zabronione jest dozwolone, domniemania uczciwości przeds, rozstrzygania wątpliwości na rzecz przedsięb., proporcjonalnosci – ogłosił na twitterze Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Ustawa likwidująca bariery administracyjne i prawne – co się zmieni dla przedsiębiorców?

Wprowadzenie zmian w wielu aktach prawnych ma na celu zmniejszenie barier administracyjnych i prawnych, które dotykają również przedsiębiorców. Ustawa przynosi kilka istotnych zmian, które wpłyną na prowadzenie działalności gospodarczej.

Decyzja ostateczna w pierwszej instancji?

Jedną z istotnych zmian jest wprowadzenie zasady, że decyzja wydana w pierwszej instancji będzie decyzją ostateczną, jeśli organ w całości uwzględnił żądanie strony. W takiej sytuacji organ nie będzie zobligowany do uzasadnienia swojej decyzji. Zgodnie z nowymi przepisami, jeśli strona otrzymuje decyzję, która jest zgodna z jej żądaniem, nie musi czekać na upływ terminu do wniesienia odwołania lub składać oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do odwołania.

Wyjątek od dwuinstancyjności postępowania administracyjnego?

Ustawa wprowadza także wyjątek od dwuinstancyjności postępowania administracyjnego w określonych sytuacjach. W takim przypadku możliwe jest skontrolowanie decyzji organu w postępowaniu sądowo-administracyjnym. Organ, który wydał decyzję, jest zobowiązany do sporządzenia uzasadnienia i przekazania go do sądu wraz z aktami sprawy oraz odpowiedzią na skargę.

Organizacje pozarządowe w roli powoda lub przystępującego do postępowania?

Kolejną istotną zmianą jest wprowadzenie możliwości dla organizacji pozarządowych do wytaczania powództw lub przystępowania do postępowań sądowych na rzecz przedsiębiorców, którzy są członkami danej organizacji. Jednak przedsiębiorca musi wyrazić pisemną zgodę na takie działanie organizacji. Zmiana dotyczy także ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, dzięki której Rzecznik będzie miał wyraźną podstawę prawną do występowania w postępowaniach w sprawach cywilnych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, gdy stroną jest przedsiębiorca. Jednakże jego udział jest uzależniony od wyrażenia pisemnej zgody przez przedsiębiorcę oraz od wcześniejszego udziału w postępowaniu administracyjnym, które poprzedzało postępowanie sądowe, do którego chce przystąpić.

W ramach zmian wprowadzonych przez ustawę o znoszeniu barier administracyjnych i prawnych, pojawi się także zmiana w zakresie wymaganych dokumentów dla przedsiębiorców, którzy składają wnioski o udzielenie koncesji na transport drogowy. Według nowych przepisów, przedsiębiorca będzie miał obowiązek złożenia jedynie dokumentu stwierdzającego, że posiada wymagane kwalifikacje oraz zaświadczenia o niekaralności. Dotychczas przedsiębiorcy składali wiele innych dokumentów, co w praktyce było uciążliwe i czasochłonne.

Jak podkreślił prezydent podczas podpisywania ustawy, jej celem jest usprawnienie działalności przedsiębiorców i zmniejszenie biurokracji, co ma na celu zwiększenie konkurencyjności polskiej gospodarki. Wprowadzenie tych zmian powinno przyczynić się do poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Warto jednak pamiętać, że ustawy nie można traktować jako jedynego remedium na problem biurokracji i nieprzejrzystości w polskim systemie prawnym. Jak zauważa prof. Marcin Matczak, „na chwilę obecną w Polsce istnieje ponad 200 tysięcy aktów prawnych, co stanowi jedną z przyczyn naszej skomplikowanej i czasochłonnej biurokracji” (źródło: Puls Biznesu). Zmniejszenie ilości przepisów i usprawnienie systemu prawnego wymagać będzie zatem dalszych działań ze strony władz i społeczeństwa.

Podsumowując, wprowadzone przez ustawę zmiany powinny przyczynić się do usprawnienia działalności przedsiębiorców w Polsce, szczególnie poprzez zmniejszenie barier administracyjnych i prawnych. Niemniej jednak, aby osiągnąć pełny efekt, konieczne będą dalsze reformy systemu prawnego i uproszczenie przepisów, co pozwoli na skuteczne ograniczenie biurokracji i zwiększenie konkurencyjności polskiej gospodarki.

1 komentarz “ZUS ma problem. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw będzie mógł występować przed sądami broniąc przedsiębiorców!”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły