czwartek 18 lipca 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Prezes MPK o dłużnikach za jazdę bez biletu: To złodzieje, którzy okradają Ciebie i mnie!

212K odsłon
12K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

19 maja 2020 roku Prezes wrocławskiego MPK w ostrych słowach zareagował na pobicie kontrolerów biletowych przez gapowiczów. Nie rozumiem, dlaczego tak często współpasażerowie stają po stronie złodzieja, a nie strażnika naszych portfeli – stwierdził Krzysztof Balawejder.

MPK już w piątek 15 maja 2020 informowało, że ok. godz. 16.10 w autobusie linii 128 na przystanku Dmowskiego na trzech kontrolerów napadło dwóch młodych mężczyzn.

Jeden z naszych kontrolerów otrzymał cios w szczękę, ale całe szczęście nie bardzo poważnie. Gapowicze uciekli w stronę Szczepina, jeden z nich z nagim torsem, bo stracił bluzę podczas walki

Prezes MPK dodał wpis na facebooku, w którym wprost nazwał konsumentów, którzy mają długi za jazdę bez biletu środkami komunikacji miejskiej.

Na zdjęciu widzicie grupę naszych kontrolerów biletowych. To ludzie tacy jak my. Pracują łapiąc ZŁODZIEI I OSZUSTÓW KTÓRZY NAS OKRADAJĄ. Nie okradają MPK, Wrocławia, prezydenta czy prezesa tylko Ciebie i mnie. Każdy gapowicz to gorszy Wrocław: gorszy chodnik, mniej miejsc w żłobku czy przedszkolu, tramwaj bez klimatyzacji. Nie rozumiem dlaczego tak często współpasażerowie stają po stronie złodzieja a nie strażnika naszych portfeli.

Pod wpisem MPK wrocławianie komentowali: „Jazda bez biletu to zwykła kradzież i tak powinni odpowiadać gapowicze, ale jest na to przyzwolenie. Dlaczego jak ktoś ukradnie przysłowiowa bułkę w markecie, to już nie jest cacy? Będzie tak, aż ludzie zrozumieją że oni muszą płacić za tych bez biletu”, „kontroler to nie szeryf, a większość się tak zachowuje. Chcą pokazać jacy to oni nie są bo ktoś nie ma biletu za 1.50”. Pod postem prezesa nikt nie skrytykował go za słowo „złodzieje”. Komentarze zdominował wątek, że kontrolerzy wykonują ciężką i odpowiedzialną pracę i trzeba ich za to szanować, a dla „bandytów nie powinno być litości”.

Jest to już drugie ostre wystąpienie, w którym osoby zalegające z płatnościami nazywani są publicznie oszustami. Pisaliśmy niedawno o Prezydencie Wrocławia Jacku Sutryku, który również w dosadnych słowach nazwał dłużników. W swoim wystąpieniu na Facebooku powiedział:

– Albo to miasto oszukujemy, albo z nim jesteśmy. Jeżeli oczekujecie remontów, to płaćcie za te mieszkania. Wreszcie trzeba stawiać sprawy jasno i nie patrzeć na zyski polityczne. Ja mówię: jest wielu oszustów, którzy na tym korzystają. I trzeba z tym walczyć. To nie jest mój majątek, tylko nasz majątek.

Więcej na temat wypowiedzi Prezydenta o dłużnikach można przeczytać w naszym artykule, który znajduje się tutaj – wystarczy kliknąć.

Do tej pory, kiedy wierzyciele chociażby sugerowali, że dłużnicy, którzy nie spłacają swoich długów nawet w ratach, są oszustami, czy złodziejami, to spotykali się z agresywnym i histerycznym stanowiskiem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK za nazwanie dłużnika, a nawet za sugerowanie, że jest oszustem, czy złodziejem, potrafi wymierzyć drakońską karę finansową, gdyż według wyobrażenia Prezesa tego Urzędu jest to naruszanie prywatności konsumenta, a także obrażanie go przez silniejszą stronę, co narusza jego prawa konsumenta.

Ocena, że dłużnik może być oszustem lub złodziejem, uznawana była przez UOKiK oraz związki zrzeszające firmy windykacyjne oraz wierzycieli za nieetyczne. W sytuacji, w której Prezydent miasta oraz prezes związanej z miastem publicznej komunikacji miejskiej wprost nazywają konsumentów, którzy nie spłacają długów oszustami i złodziejami, którzy okradają sytuacja staje się precedensem.

screen z facebooka MPK z dnia 19 maja 2020 roku
Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

10 komentarzy “Prezes MPK o dłużnikach za jazdę bez biletu: To złodzieje, którzy okradają Ciebie i mnie!”

 1. Byłam miesiącami zdziwiona, że nikt nie wymagał opłaty za przejazd komunikacja miejska. To proste złodziejstwo. Ktoś musi za złodziei zapłacić. Społeczeństwo uczy sie bezkarności, Korzystasz= płać!

 2. Cezary Walaszek

  I z tego powodu masowo zwalniają się kierowcy z mpk? No bo przecież nie z powodu Januszewskich praktyk w folwarku zwanym mpk .

 3. Najpierw państwo okrada mieszkańców w podatkach, a potem za bezlplatne korzystanie z publicznego transportu, ktory jak sama nazwa publiczny wskazuje powinien byc bezplatny nazywa ich zlodziejami XD nie nakladajcie podatkow i niech dziala transport komercyjny to nie bedzie takich problemow

 4. Kiedy się nauczycie, że nie każdy gapowicz jest oszustem, lecz raczej sam pada ofiara oszustwa kanarów lub systemu?
  1 – W Krakowie mamy kilka modeli automatów biletowych, z których część nie przyjmuje pieniędzy (tylko karty). Pasażer nie musi wiedzieć, czy w danym pojeździe zdoła kupić bilet za monety, więc nie jest jego winą, jeśli go nie kupi.
  2 – Elektronika bywa zawodna. Czasem automat źle nabije bilet na kartę, albo czytnik błędnie zasygnalizuje jego brak lub nieważność.
  3 – Jeśli ktoś ma bilet czasowy, a pojazd jest opóźniony, to pasażer nie powinien za to płacić, ponieważ to nie jego wina.
  4 – Kanar może sobie ubzdurać, że bilet jest „niewłaściwie skasowany”, lub uszkodzony kasownik wydrukuje niewłaściwe cyfry. Pasażer nie jest winien, jeśli tego nie zauważy.
  5 – Znane są przypadki, kiedy kanar specjalnie zablokował drogę pasażerowi idącemu do automatu biletowego lub przyczepił się do kogoś stojącego w kolejce do niego.
  Reasumując, większość „opłat dodatkowych” jest NIESPRAWIEDLIWA I BEZSENSOWNA. Zamiast wyzywać ludzi od złodziei – czas zacząć myśleć.
  Informuję, że spotkałem się albo osobiście, albo jako świadek, ze wszystkimi wymienionymi okolicznościami z wyjątkiem pkt 5, który znam z mediów i internetu.
  Pozdrawiam.

  1. pracownik mpk wrocław

   Kto jak kto, ale prezes MPK chyba najlepiej wie kto go oszukał i okradł. Skoro prezes MPK nazywa gapowiczów oszustami i złodziejami to wie co mówi.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Prezydent o dłużnikach: to oszuści!

Poprzednie
Następne

231.7K odsłon

Prezydent o dłużnikach: to oszuści!

Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia, podczas spotkania z mieszkańcami na facebooku nazwał sprawę po imieniu. Bez owijania w bawełnę. Nie krył oburzenia, że wiele osób zalegających z czynszami nie chce nawet odpracować swojego długu, a mimo to domaga się remontów miejskich kamienic. – To są oszuści – mówił prezydent.

14 maja 2020 roku podczas spotkania z mieszkańcami Wrocławia na swoim facebooku Prezydent Wrocławia poruszał wiele tematów. Jednym z nich była poruszona przez wrocławian kwestia remontów mieszkań komunalnych. Mieszkańcy dopytywali się o terminy remontu budynków komunalnych. Jacek Sutryk przypomniał wówczas, że ci dłużnicy-konsumenci zalegają miastu kilkaset milionów złotych. Dodał również, że mimo możliwości by odpracować część swoich długów, konsumenci nie przejawiają takich zamiarów, ani takiej woli. O sprawie pierwszy napisał portal tuwroclaw.pl

– Ja żeby kupić swoje mieszkanie musiałem wziąć kredyt. Kredyt, o którym zawsze uwielbia pisać prasa. Sutryk wziął kredyt, tak jak wiele innych osób wzięło kredyt na mieszkanie, a wiele innych osób ma mieszkanie komunalne i nie musiało wziąć na nie kredytu. To kurcze wywiążcie się chociaż z tego obowiązku i płaćcie za te mieszkania – mówił podczas wystąpienia Prezydent – To są ludzie nieodpowiedzialni. To są oszuści, którzy nas wszystkich okradają i należy temu postawić wreszcie tamę, i ja to zrobię – zapowiedział. – Wreszcie trzeba zacząć mówić we Wrocławiu i w Polsce w sposób jasny, prosty i oczywisty. Nie patrzeć na dochody i zyski polityczne – dodał.

Pierwszy raz od roku 2000 funkcjonariusz publiczny nazwał sprawy po imieniu. Do tej pory, kiedy wierzyciele chociażby sugerowali, że dłużnicy, którzy nie spłacają swoich długów nawet w ratach, są oszustami, czy złodziejami, to spotykali się z agresywnym i histerycznym stanowiskiem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK za nazwanie dłużnika, a nawet za sugerowanie, że jest oszustem, czy złodziejem, potrafi wymierzyć drakońską karę finansową, gdyż według wyobrażenia Prezesa tego Urzędu jest to naruszanie prywatności konsumenta, a także obrażanie go przez silniejszą stronę, co narusza jego prawa konsumenta.

Do tej pory ocena, że dłużnik może być oszustem lub złodziejem, uznawana była przez UOKiK oraz związki zrzeszające firmy windykacyjne oraz wierzycieli za nieetyczne. W sytuacji, w której Prezydent miasta wprost nazywa konsumentów, którzy nie spłacają długów oszustami i złodziejami, którzy okradają sytuacja staje się precedensem. Jakkolwiek by nie oceniać tego twardego stanowiska to trudno Jackowi Sutrykowi nie przyznać racji w jego ocenie osób, które nie spłacają swoich zobowiązań.

Stanowisko wyrażone przez funkcjonariusza publicznego, urzędnika państwowego jakim jest Prezydent Wrocławia z całą pewnością nie spodoba się Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Autorytet Prezydenta miasta będzie również trudnym do podważenia przez UOKiK. Należy również się zastanowić kto w strukturach Państwa ma większy autorytet – Prezydent, czy Prezes Urzędu?

– Albo to miasto oszukujemy, albo z nim jesteśmy. Jeżeli oczekujecie remontów, to płaćcie za te mieszkania. Wreszcie trzeba stawiać sprawy jasno i nie patrzeć na zyski polityczne. Ja mówię: jest wielu oszustów, którzy na tym korzystają. I trzeba z tym walczyć. To nie jest mój majątek, tylko nasz majątek. – mówił Prezydent

W podobny sposób o osobach zalegających z płatnością za kary za jazdę bez ważnego biletu publicznie wypowiedział się prezes wrocławskiego MPK. Artykuł na ten temat można przeczytać tutaj – wystarczy kliknąć.

10 komentarzy “Prezydent o dłużnikach: to oszuści!”

 1. Co to za pierdolenie?
  W dużej części są to osoby doświadczone przez los, niepełnosprawne, mające na utrzymaniu niepełnosprawnych członków rodziny. Rodziny z problemami, wykluczone ze społeczeństwa. Zamiast prezydencik z pensją liczoną w dziesiątkach tysięcy złotych ważyć się na takie słowa powinien zająć się problemami społecznym w mieście w którym mieszka. Co za skurwysyństwo

 2. Po części prawda. W mojej kamienicy mieszka chłopak, który po śmierci babci i ojca pozostał sam na 85m2 (w tej samej bramie są opuszczone dwa małe mieszkania, można go przesiedlić). Nie płaci czynszu tak, jak nie płaciła jego babcia wcześniej. Jednak wynajmuje pokoje i zarabia na tym. Długu nie zamierza uregulować. Jak kogoś takiego nazwać? Tylko nieuczciwi są również w urzędzie. Nie powinno to mieć wpływu, na to, czy mieszkańcy zalegają z płatnościami. To iiny zupełnie temat.

 3. Pokrzywdzona działaniami o charakterze przestępczym...

  HALLO tu WROCŁAW !
  Tego już za wiele … to kim są skorumpowani urzędnicy Ratusza bezkarnie okradający na każdym kroku Mieszkańców Wrocławia m.in. i MNIE przedsiębiorcę od 22 lat …i dlaczego jeszcze NIE są ROZLICZENI z pustostanów, zadłużania miasta przez zmieniających się Prezydentów i wiceprezydentów – ich kolesi, za rozdawnictwo mienia komunalnego, stawiania sobie pomników za życia, okazyjnego nabywania komunalnych mieszkań i lokali użytkowych, celowych pustostanów kamienic m.in. na Hostele,na piętrowe Parkingi, Balowanie na koszt Mieszkańców w słynnych wrocławskich Balach Charytatywnych, nabywania kamienic w drodze poświadczania NIEPRAWDY przez samych Miasta oraz zlecania politycznych wyroków we wrocławskich sądach i bezczelnego powoływania się na bezprawne wyroki okradające Wrocławian z Firm i majątku życia…? Zastawianie pułapek i umyślne niszczenie do spodu każdego wskazanego do zniszczenia
  i bezczelnego żądania tzw. “dobrowolnego dogadywania się i tzw. dobrowolnego płacenia łapówek w każdym Departamencie “…
  A kto nie płacił ŁAPÓWEK ten NIE miał za co żyć …musiał żebrać raz w roku w Caritasie i co m-c w Kościołach parafialnych o paczkę żywnościową …
  I kto tu jest OSZUSTEM i ZŁODZIEJEM ???
  TO HAŃBA !!!

  1. Zadłużenie Wrocławia i kolejny Kredyt NIE wynika z WINY niezapłaconych czynszów przez najemców, których często RATUSZ pozbawia miejsc pracy WYNIKA z zupełnie innych przyczyn po stronie RATUSZA często opisywanych na fb !

 4. Brawo Panie Prezydencie, w końcu ktoś miało odwagę właściwe nazwać tych pasożytów ! i nie brońcie ich, mogli odpracować ale nie, tylko roszczenia,remonty im robić buhahahah. A na bruk, po d most łaskawie to tałatajstwo !

 5. 90% dłużników bez własnej winy nie płacą czynszu? Won na bruk w takim razie zrobić miejsce tym co chcą płacić czynsz i go płacą. Pasożyty szkodzą poczciwym osobom z problemami. Na ulice żebrać i tam się mazgaić że im w życiu coś nie wyszło. Nie płacisz to wont!

 6. Po pierwsze – Ok. 90% dłużników nie płaci BEZ WŁASNEJ WINY, zatem nie są oszustami.
  Po drugie – Jeśli dług jest wieloletni, to często jest niespłacalny, więc należy go UMORZYĆ, a nie wydziwiać o „dobrej woli”, która i tak w niczym nie pomoże.
  Po trzecie – Jeśli dług wynosi kilkanaście tysięcy zlotych, a „odpracowanie” liczy się po pensji minimalnej, to człowiek prędzej umrze, niż to odpracuje. Zatem pretensje w tej sprawie są bezsensowne – chyba, że za odpracowanie części, druga część będzie umorzona.
  Zwalanie winy na poszkodowanych, to nie „nazywanie sprawy po imieniu”. Takowe by wystąpiło, gdyby wszystkich sprawdzić i policzyć faktycznych oszustów – tylko jednocyfrowa liczba procent nie zrobiłaby na nikim wrażenia, więc prezydent woli rzucać fałszywe oskarżenia na ślepo.
  UOKIK ma rację – aby nazwać kogoś oszustem, trzeba to indywidualnie udowodnić.
  Pozdrawiam.

  1. pracownik urzędu miasta wrocławia

   Ja wierzę Panu Prezydentowi niż anonimowemu internaucie. Prezydent wie co mówi, jak mówi, że to oszuści to musi to być prawda.

  2. hej ppp jesteś w błędzie bo co do statutowej zasady uokik nie ma kompetencji do indywidualnych analiz. Oni się zajmują masową ilością. Więc uokik nie ma nawet prawa wypowiadać się w indywidualnych sprawach.

 7. AntyPasożyt

  W końcu ktoś z jakami nawa pasożytów po imieniu ! za nic nie paca, a wszystko się im należy i nawet odpracować nie chcą, bo co nie maja czasu, bo co zarobieni są piciem piwska i oglądaniem tv, za który abonamentu też nie płacą pewnie ! Nie przepadam za Sutrykiem, za tragedię , która robi z drogami we Wrocku, ale tu pokazał kochones !

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły