piątek 19 lipca 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Powrót Jarosława Gowina: Czy były wicepremier odbije się na politycznym niebie?

21.7K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Jarosław Gowin, były wicepremier i lider Porozumienia, od kilku miesięcy trzyma się z dala od mediów i unika życia publicznego. Depresja spowodowana pandemią minęła, a polityk czuje się lepiej, jednak nie podejmuje działań publicznych. Wraz z rozpadem koalicji między Porozumieniem a Agrounią, Gowin znalazł się na uboczu politycznego życia. Partię Porozumienie przejęła Magdalena Sroka, a jej poparcie oscyluje wokół zaledwie 1 procenta. Czy Gowinowi uda się odbić od dna i powrócić na scenę polityczną?

Politycy bliscy Gowinowi podkreślają, że był wicepremier rozważa swoją polityczną przyszłość. Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, twierdzi, że to Gowin był odpowiedzialny za rozpad koalicji, ponieważ chciał mieć większe wpływy przed zbliżającymi się wyborami. W Porozumieniu sugeruje się z kolei, że Kołodziejczak dążył do objęcia roli lidera projektu, co spotkało się z oporem ze strony Gowina. Spięcia personalne między liderami obu ugrupowań przyczyniły się do rozpadu koalicji, jednak Porozumienie nie odniosło na tym żadnych korzyści, a nawet straciło część swoich działaczy.

Jarosław Gowin zdaje sobie sprawę, że jego odejście z polityki w obecnej sytuacji mogłoby oznaczać niesławę. Chce odejść na własnych honorowych warunkach i przywrócić swoją reputację. Polityk ma również unikalną wiedzę na temat kuluarów rządów Platformy Obywatelskiej i PSL oraz Zjednoczonej Prawicy, którą może wykorzystać. Gowin cieszy się wsparciem części konserwatywnych polityków związanych luźno z Platformą Obywatelską, takich jak Bronisław Komorowski.

W przeszłości Jarosław Gowin nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej i PSL, gdy jego ugrupowanie było w koalicji z PiS. Jednak sam polityk twierdził, że nie można znaleźć wielu jego krytycznych wypowiedzi. Teraz, po długim milczeniu, Gowin ma szansę powrócić i udowodnić swoją wiarygodność. Jego unikalna wiedza z czasów rządów PiS może przyczynić się do zaskakujących i mocnych ataków na Mateusza Morawieckiego i partię rządzącą. Przedwcześnie skreślono Gowina, ale teraz może nadszedł czas na jego powrót.

Czy Jarosław Gowin ponownie odzyska zaufanie społeczne i stanie się znaczącym graczem na politycznej scenie? Przyszłe wybory mogą okazać się momentem, w którym byłemu wicepremierowi uda się odbić od dna i pokazać swoje prawdziwe możliwości. Gowin ma wiele atutów i wiedzę, której nie ma żaden inny polityk. Teraz czas pokaże, czy zła pamięć o nim przeminie i czy polityk będzie w stanie powrócić na szczyt politycznego nieba.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
76
+1
2
+1
2

1 komentarz “Powrót Jarosława Gowina: Czy były wicepremier odbije się na politycznym niebie?”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Poprzednie
Następne

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły