wtorek 7 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Księża dostają mandaty i kary administracyjne od Sanepidu tak jak wszyscy obywatele

2264 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Policja musiała interweniować w kościołach. W Opocznie okazało się, że na mszy przebywa jednocześnie zbyt wielu wiernych. Duchowni protestowali i ostatecznie mandatów nie przyjęli. Policja zgodnie z zasadami skierowała również wnioski o ukaranie księży karą administracyjną przez Sanepid.

Od 1 kwietnia br. obowiązuje w kraju rozporządzenie premiera, które wprowadza m.in. ograniczenia w liczbie wiernych, które mogą uczestniczą w nabożeństwach w kościołach. Naruszenie tego przepisu odnotowali w Niedzielę Palmową funkcjonariusze z Opoczna, o czym poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka miejscowej Komendy Powiatowej Policji asp. szt. Barbara Stępień. Jak wyjaśniła, opoczyńska policja została powiadomiona o dwóch naruszeniach przepisów związanych z liczbą osób przebywających na mszy w kościołach na terenie powiatu.

W jednym w nabożeństwie brało udział 48 wiernych, w kolejnym 17 osób. W obu przypadkach policjanci, którzy musieli podjąć interwencję poczekali do zakończenia liturgii, a następnie wyjaśnili odprawiającym mszę duchownym, że to na nich ciąży obowiązek kontrolowania liczby osób wchodzących do świątyni. Mundurowi przypomnieli o obwiązujących w tym zakresie przepisach, zwrócili też uwagę na zagrożenie epidemiologiczne, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie wprowadzonych rygorów – przekazała asp. szt. Stępień.

Wszystkim nam zależy, na jak najszybszym zniwelowaniu zagrożenia epidemią, jaka dotknęła nasz kraj i nasze rodziny. Jedynie dzięki zrozumieniu powagi sytuacji i przestrzeganiu wprowadzonych restrykcji możemy ograniczać rozprzestrzenianie się choroby. Bardzo prosimy o rozsądek, zrozumienie i stosowanie się do obowiązujących przepisów – apelują funkcjonariusze.

Do czasu tego zdarzenia szeroko rozumiana opinia publiczna była zbulwersowana, że Policja nęka obywateli, a nie interweniuje, gdy w kościołach łamane są ograniczenia swobód obywatelskich. Jeśli ktokolwiek do tej pory odnosił wrażenie, że księża się uprzywilejowani to otrzymał właśnie dowód na to, że są traktowani tak jak każdy inny obywatel.

Nie mamy jednak informacji jaką karę zdecydował się wymierzyć Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie. Zgodnie z prawem ma on możliwość odstąpić od ukarania karą finansową. Nie powinien jednak tego robić i ukarać duchownych tak, jak karze zwykłych obywateli, czyli kwotą od 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych.

Przypominamy, że o ile nieprzyjęcie mandatu na 500zł sprawia, że zostaje przez Policję skierowany do Sądu wniosek o ukaranie i obwiniony otrzymuje szansę obrony na sali sądowej, tak w przypadku kar z Sanepidu ten krok jest pomijany. Rząd wprowadził tryb szybkiej ścieżki egzekucji, a to oznacza, że już 8 dnia od wydania decyzji karę administracyjną egzekwuje skarbówka w ramach egzekucji administracyjnej.

Mówiąc wprost zajmuje konta bankowe dłużnika i wysyła zajęcie pensji do pracodawcy, jeśli posiada w swojej bazie danych firmę, która zgłosiła dłużnika jako swojego pracownika. Obywatel ma prawo się odwołać od decyzji Sanepidu, ale nie zatrzymuje ona egzekucji skarbowej.

W rezultacie oznacza to, że skarbówka zabiera kwotę kary, koszty egzekucji i należy odsetki, a jak obywatel po 1-2 latach obroni się w Sądzie Administracyjnym od niezasadnej decyzji to wtedy Urząd ma obowiązek oddać zabrane bezprawnie pieniądze. Więcej na ten temat pisaliśmy w naszym artykule, który dostępny jest tutaj – wystarczy kliknąć.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Zamiast policjantów ciało ofiary znalazł spacerowicz. Nieopodal ostatniego logowania telefonu.

Policja w czasie epidemii: policjanta za rękę się nie łapie, bo można sobie złamać kręgosłup

Policja zaczyna myśleć o protestach ulicznych lub o strajku w postaci pójścia na fałszywe L4. Chcą podwyżek.

Podwójne standardy Policji przy zwalczaniu gróźb karalnych i hejtu

Pies to nie zniewaga policjanta, tak samo jak pokaż ryj – to stanowiska prokuratury i wyrok sądu

Policjantowi i komendantowi grozi proces o odszkodowanie z prywatnego majątku. Menedżerka dyskoteki niewinna wykroczenia.

Brutalność policjantów na demonstracji 11 listopada. Posłowie żądają ujawnienia nazwiska winnych funkcjonariuszy

Sędzia Witold Jakimko o policjantach w czasie epidemii: nie mają wykształcenia by móc samodzielnie ocenić zgodność z prawem przepisów. Mają bezmyślnie wykonać każdy rozkaz

Policja jest apolityczna, a przynajmniej tak o sobie rozpowiada

Poprzednie
Następne

222 odsłon

Bili kobiety na protestach. Nękali nieletnich za demonstracje. Robili kordony i kotły strajkującym. Wywozili kilkadziesiąt kilometrów od miasta na posterunki. Chcieli podwyżek w nagrodę od PiS. Rząd wyśmiał Policjantów.

Wszystko wskazuje na to, że nie będzie nagród dla policjantów za bicie kobiet na strajkach. Mimo ostatniej manifestacji mundurowych Rząd PiS wyśmiał funkcjonariuszy. Nie będzie dla nich podwyżek. Rząd po tym, jak zobaczyli jak słabą frekwencję miała manifestacja mundurowych już się ich gróźb nie boi.

Nie doszło do przełomu w rozmowach funkcjonariuszy służb mundurowych z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kulisy kolejnej tury negocjacji w sprawie podwyżek opisuje portal RMF24.pl.

To spotkanie to był policzek – tak o rozmowach, które odbyły się w miniony czwartek, mówią związkowcy.

Resort przyznaje, że postulaty protestujących nie mogą zostać spełnione. Domagający się podwyżek funkcjonariusze służb mundurowych liczyli na to, że deklaracja dalszych rozmów oznacza nową propozycję podwyżek. “Podczas nowej tury negocjacji [związkowcy – red.] usłyszeli od wiceministra Macieja Wąsika, że pieniędzy na spełnienie ich postulatów nie będzie” – pisze RMF24.pl.

Protest mundurowych odbył się 9 listopada 2022 roku. Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik wyszedł wtedy do mundurowych, którzy przed kancelarią premiera w Warszawie domagali się wyższego wzrostu pensji. Polityk powiedział im, że “jego drzwi zawsze są otwarte dla związkowców”, ale rząd nie zawsze może spełnić postulaty protestujących. – Obiecuję państwu, że zawsze tych postulatów wysłuchamy – mówił, na co zebrani zareagowali gwizdami i trąbieniem.

Wszystko wskazuje, że podwyżek dla policjantów nie będzie.

Zdjęcie, Piotr Nowak, PAP

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

http://CzasFinansow.pl miał rację. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdza nieprawidłowość w traktowaniu osób starszych przez ZUS! https://www.czasfinansow.pl/czasfinansow-pl-mial-racje-rzecznik-praw-obywatelskich-stwierdza-nieprawidlowosc-w-traktowaniu-osob-starszych-przez-zus/

Warto pamiętać, że Baltic Pipe jest odnogą niemieckiego rurociągu i decyzją PiS i Zjednoczonej Prawicy w pełni jest zależny od Niemców… czy jak to mówią politycy PiS… od potomków nazistów… złośliwi internauci: „to nazi pipe” 🤷‍♂️

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły