piątek 19 lipca 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Krajowy Plan Odbudowy. Sebastian Kaleta znów krytykuje Rząd PiS w sprawie negocjacji z UE.

2297 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Posłowie Solidarnej Polskie nie ustają w agresywnej krytyce Rządu PiS. Sebastian Kaleta nie mógł sobie odpuścić i skorzystał z okazji by kolejny raz uderzyć w Mateusza Morawieckiego.

Spór dotyczący Krajowego Planu Odbudowy (KPO) trwa już od wielu miesięcy. Ponad dwa tygodnie temu doszło do spotkania w tej sprawie polskiego ministra Szymona Szynkowskiego vel Sęka z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Verą Jourovą.

Szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro opowiada się za ostrzejszym kursem wobec KE, z kolei premier Mateusz Morawiecki stoi za stanowiskiem opartym na dialogu i kompromisie. Obóz polityczny Ziobry uważa, że Rząd PiS poszedł na ustępstwa i zrealizował kamienie milowe. Unia jest przeciwnego zdania i nie dała się oszukać na pozorowane zmiany.

– Solidarna Polska jest bardzo cierpliwa. Czekamy pięć lat na reformę sądów. Po wetach prezydenta Andrzej Duda zaproponowano ustawę, która miała być wstępem do reformy, natomiast pan premier rozpoczął negocjacje mające zapewnić, że Bruksela nie będzie angażowała się w spór wewnętrzny w Polsce – ocenił wiceminister Sebastian Kaleta. Polityk był w czwartek gościem programu “Graffiti” w Polsat News.

– Z jednej strony – nie możemy przeprowadzić reformy sądów, a z drugiej – mówi się nam, że musimy iść na kolejne kompromisy z Unią Europejską. Osoby, które negocjowały z UE dały sobie wejść na głowę. My w Solidarnej Polsce mówimy, że trzeba przede wszystkim dokonać rachunku strategii – stwierdził wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
22
+1
11
+1
23
+1
11
+1
2
+1
2

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Wojna gangów w Trybunale Konstytucyjnym. Ojciec Chrzestny prosi by gangi się odkłóciły. Czy dojdzie do nocy sztacheciarzy?

Poborca skarbowy 8 dnia od wystawianie mandatu zabierze pieniądze z konta. Bez czekania na odwołanie w Sądzie. PiS majstruje przy mandatach. Nie będzie można go nie przyjąć.

Siarkowska z PiS przeciw projektowi ustawy ws. komisji weryfikacyjnej badającej rosyjskie wpływy w polskiej polityce

Ziobro pokazał “palec Lichockiej” PiS w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Teraz Rząd błaga opozycję o ratunek.

Janusz Kowalski zniesławia urzędniczkę unijną Ursulę von der Leyen o popełnienie przestępstwa oszustwa. Prokuratura nie wszczyna śledztwa.

Sebastian Kaleta: Solidarna Polska nie zagłosuje za ustawą Zjednoczonej Prawicy o zmianach w Sądzie Najwyższym

Terlecki z PiS: Stanowisko Solidarnej Polski w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym nie przesądzi o wspólnym starcie w wyborach.

Grupa posłów Kukiz 15 zawiesza głosowanie z PiS. Czy Kukiz otrzyma wymarzoną ustawę?

Poprzednie
Następne

21.4K odsłon

Wojna gangów w Trybunale Konstytucyjnym. Ojciec Chrzestny prosi by gangi się odkłóciły. Czy dojdzie do nocy sztacheciarzy?

Prezydent Andrzej Duda, uznawany przez Platformę Obywatelską i posła Mariusza Witczaka za Ojca Chrzestnego Trybunału Julii Przyłębskiej, wreszcie po tygodniu przewlekania przekazał tam ustawę o Sądzie Najwyższym. Teraz ten organ ma osądzić czy ustawa jest zgodna z Konstytucją. Jeśli wyrok będzie pozytywny to Andrzej Duda będzie zobowiązany ją podpisać. Problem w tym, że w Trybunale trwa właśnie „wojna gangów”.

Ojciec Chrzestny Trybunału powołał tam osoby, które stworzyły dwa gangi wzajemnie próbujące się zwalczać i dyskredytować. Przedmiotem wojny jest ocena, czy Julia Przyłębska, nazywana przez internautów “Krwawą Julią”, jest jeszcze Prezesem Trybunału, czy nie. Chodzi o to, że gang skupiony wokół sędziego Mariusza Muszyńskiego, nazywanego “dublerem”, stoi na stanowisku, że kadencja Przyłębskiej się skończyła. Ta, z kolei uważa, że nowelizacja ustawy sprawiła, że jej kadencja biegnie od nowa według aktualnych przepisów.

Gang “Krwawej Julii” składa się z Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza, Julii Przyłebskiej, Bartłomieja Sochańskiego, Jarosława Wyrembaka, Michała Wacińskiego i Rafała Wojciechowskiegi. Liczy 7 osób. Ta grupa chce uznania, że Julia Przyłębska nadal jest prezesem.

Z kolei rywalizujący z nią gang składa się z Mariusza Muszyńskiego, Bogdana Świączkowskiego, Zbigniewa Jędrzejewskiego, Justyna Piskorskiego, Piotra Pszczółkowskiego, Jakuba Stelina, Wojciecha Sych i Andrzeja Zielonackiego. Liczy 8 osób. Gang ten chce by Ojciec Chrzestny Trybunału wybrał nowego prezesa. Można domniemać, że miałby nim zostać Bogdan Świączkowski.

Gang Świączkowskiego można domniemać, że uzna nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym za niezgodną z Konstytucją. Gang Krawawej Julii z kolei można domniemać, że będzie głosował tak jak chce Mateusz Morawiecki i PiS, a więc za uznaniem zgodności z Konstytucją.

Konflikt jest poważny. Ojciec Chrzestny Trybunału w jednym z niedawnych wywiadów w TVN24 zaapelował, aby gangi się odkłóciły jeśli są skłócone i zajęły się osądem ustawy o Sądzie Najwyższym. Prawdopodobnie dopóki spór nie zostanie rozwiązany to Trybunał nie będzie w stanie przeprowadzić osądu.

Do sprawy będziemy wracać!

Artykuł ma formę przesadną i satyryczną w celu zobrazowania skali problemu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły