środa 8 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Brutalność policjantów na demonstracji 11 listopada. Posłowie żądają ujawnienia nazwiska winnych funkcjonariuszy

27 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Bogdan Klich i Michał Szczerba z PO żądają by Policja ujawniła nazwiska decydentów brutalnych działań policjantów wobec demonstrantów z dnia 11 listopada 2022 roku. Chodzi o typową agresję policjantów z Warszawy i Krakowa. Funkcjonariusze otoczyli demonstrujących kordonem, a więzionych w ten sposób ludziom odmawiali nawet prawa do skorzystania z toalety, aby dzięki takim torturom złamać ich opór. Demonstracje były legalne, działania policjantów niekoniecznie.

Kto podjął decyzję o zastosowaniu tzw. policyjnego kotła wobec pokojowych zgromadzeń w Warszawie i Krakowie 11 listopada – pytają komendanta głównego policji parlamentarzyści PO Bogdan Klich i Michał Szczerba.

“W ostatnim czasie obserwujemy bardzo niepokojące metody postępowania funkcjonariuszy policji wobec protestujących zarówno w Krakowie jak i Warszawie. W obu przypadkach, 11 listopada br. w Krakowie jak i w Warszawie Policja zastosowała tzw. kocioł, w którym osoby protestujące zostały otoczone szczelnym kordonem policyjnym” – piszą w wystąpieniu do komendanta głównego policji Jarosława Szymczyka parlamentarzyści PO.

“Największym naruszeniem praw obywatelskich było zamknięcie osób demonstrujących w kotle. Pozbawiono też uczestników prawa wyjścia do toalety i nie wyrażono zgody na rozwiązanie zgromadzenia. Osoby uczestniczące zostały wylegitymowane, a niektóre z nich nawet zatrzymane i przetrzymywane w radiowozie. Uważamy, że takie działania ze strony policji jest naruszeniem swobód obywateli” – piszą senator Bogdan Klich i poseł Michał Szczerba.

Uważamy, że takie działania ze strony policji są naruszeniem swobód obywateli – piszą do komendanta głównego policji parlamentarzyści PO. I pytają go, kto podpisał decyzję o zastosowaniu identycznej metody ograniczenia prawa do legalnych, pokojowych zgromadzeń w Krakowie i Warszawie “poprzez zastosowanie znanego z czasów PRL tzw. kotła policyjnego?”. Chcą też wiedzieć, “jakie były powody dla naruszenia praw obywateli uczestniczących w obu legalnych zgromadzeniach przez oddziały policji?”.

Prawdopodobnie parlamentarzyści nie doczekają się odpowiedzi ze strony komendanta Jarosława Szymczyka. Zasłynął on bowiem z akceptacji brutalności policji wobec manifestantów i protestujących obywateli. Policjanci, którzy łamali ręce kobietom, psikali gazem, albo wywozili na czynności protestujących kilkadziesiąt kilometrów do wioskowych posterunków poza miastem nie ponieśli żadnych konsekwencji, a raczej można spodziewać się, że Szymczyk nagrodził ich brutalność.

Jednocześnie warto przypomnieć, że ci sami policjanci żebrają o poparcie społeczeństwa w walce z Rządem PiS o podwyżki.

Jak podaje wyborcza.pl sprawa działań policji wobec demonstrujących 11 i 12 listopada w Krakowie i Wadowicach przeciwko przyjazdowi Jarosława Kaczyńskiego trafiła do prokuratury. Odrębne zawiadomienia w tej sprawie złożyli do prokuratury krakowska radna Alicja Szczepańska oraz organizator protestu w Wadowicach Łukasz Płatek. Tam na polecenie policji urzędnicy rozwiązali legalną demonstrację. 

– To, co się wydarzyło 11 listopada w Krakowie i działania podjęte przez policję wobec osób demonstrujących w trakcie wizyty Kaczyńskiego, są nie do pomyślenia w demokratycznym państwie – uważa Alicja Szczepańska. W zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wskazała na przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy oraz bezprawne pozbawienie wolności. 

Do sprawy będzie wracać. Zdjęcie poglądowe, nie związane.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
33
+1
33
+1
12
+1
1
+1
2
+1
7

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Bandyci w mundurach: policjanci z Piątku pobili śmiertelnie 30-letniego mężczyznę. Prokuratura stawia zarzuty!

Zamiast policjantów ciało ofiary znalazł spacerowicz. Nieopodal ostatniego logowania telefonu.

Bandyci w mundurach: Policjanci znów złamali prawo. Wraca sprawa nękania protestujących w czasie pandemii.

Dlaczego na konsumencie nie robi wrażenia groźba kary ani 5 tysięcy, ani 30 tysięcy złotych za złamanie kwarantanny?

Wyłudzali pieniądze na fikcyjny wynajem apartamentów. On został aresztowany na trzy miesiące, ona ma zarzuty znieważenie i naruszenia nietykalności policjantów.

Babcia Kasia uniewinniona. Działania Policji DURNE, tak uznał Sąd.

Policja jest apolityczna, a przynajmniej tak o sobie rozpowiada

Sędzia Witold Jakimko o policjantach w czasie epidemii: nie mają wykształcenia by móc samodzielnie ocenić zgodność z prawem przepisów. Mają bezmyślnie wykonać każdy rozkaz

Były szef wydziału drogówki policji zatrzymany za jazdę po pijanemu

Poprzednie
Następne

293 odsłon

Były szef wydziału drogówki policji zatrzymany za jazdę po pijanemu

25 listopada 2022 portal rzeszow-news.pl podał, że Policja zatrzymała 51-letniego Pawła P. za jazdę do pijanemu. Miał 3,5 promila. Jak się okazuje to były szef wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

Redakcja portalu ustalił w nieoficjalnych policyjnych źródłach, Paweł P. został zatrzymany przez jeszcze do niedawna swojego podwładnego 10 listopada br. w Żdżarach pod Ropczycami. Paweł P. od około dwóch lat jest na policyjnej emeryturze. 

Do zatrzymania byłego naczelnika ropczyckiej drogówki doszło ok. godz. 18:15. Paweł P. kierował seatem. – Powodem zatrzymania kierowcy do kontroli było niesprawne oświetlenie pojazd. 

W trakcie kontroli, funkcjonariusze wyczuli od kierowcy alkohol. – Badanie wykazało, że 51-letni mieszkaniec gminy Ostrów miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy

Seatem, jak się okazało, kierował wspomniany Paweł P., choć przedstawiciele policji tego nie potwierdzają. Były policjant został zatrzymany. – Po zakończeniu czynności kierowcę zwolniono do domu, 51-latkiem zaopiekowała się rodzina – mówi mł. asp. Wojciech Tobiasz, rzecznik ropczyckiej policji. 

Policyjne postępowanie w tej sprawie nadzoruje prokuratura w Ropczycach. – Zwrócimy się do Biura Spraw Wewnętrznych [policja w policji – przyp. red.], by tam poprowadzono dalsze czynności – mówi Łukasz Grędysa, szef ropczyckiej prokuratury.  

Grędysa nie wyklucza, że prokuratura, którą kieruje, także będzie chciała wyłączyć się z postępowania. – Nie chcemy, by ktokolwiek zarzucał nam brak rzetelności lub brak bezstronności. Decyzję podejmiemy w przyszłym tygodniu – zapowiada Grędysa.

Twierdzi, że nie ma większego znaczenia fakt bycia przez Pawła P. już na policyjnej emeryturze. – Bo może mieć kontakty towarzyskie z pracującymi funkcjonariuszami – dodaje prokurator Grędysa. Za jazdę po pijanemu grozi do dwóch lat więzienia.

Źródlo: Rzeszów-news.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

http://CzasFinansow.pl miał rację. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdza nieprawidłowość w traktowaniu osób starszych przez ZUS! https://www.czasfinansow.pl/czasfinansow-pl-mial-racje-rzecznik-praw-obywatelskich-stwierdza-nieprawidlowosc-w-traktowaniu-osob-starszych-przez-zus/

Warto pamiętać, że Baltic Pipe jest odnogą niemieckiego rurociągu i decyzją PiS i Zjednoczonej Prawicy w pełni jest zależny od Niemców… czy jak to mówią politycy PiS… od potomków nazistów… złośliwi internauci: „to nazi pipe” 🤷‍♂️

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły