wtorek 28 maja 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Będą nękać kierowcę autobusu za wyświetlenie napisu Jeb… Pis.

2143 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Gazeta Wrocławska donosi, że po mieście jeździł autobus Dolnośląskiej Linii Autobusowej z wyświetlonym przez kierowcę napisem “Jebać PiS”. Dziennikarze z grupy Orlen zainterweniowali u przewoźnika. Ten zapowiada daleko idące konsekwencje wobec osoby, która dopuściła się tego czynu. Kierowca będzie nękany, a być może nawet straci pracę za wyrażenie swojego sprzeciwu wobec pisinflacji i działań rządu.

Gazeta Wrocławska podaje, że o sprawie dowiedziała się od czytelnika, który wysłał na mail redakcyjny zdjęcie autobusu. Pracownik orlenowskiego koncernu medialnego zwrócił się z zapytaniem do przewoźnika o sytuację i uzyskał następujące oświadczenie od Prezesa Zarządu Mirosława Zielińskiego:

“Zarząd Spółki Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu wyraża ubolewanie z powodu zaistnienia opisanego przez Pana incydentu. Umieszczenie napisu na tablicach świetlnych pojazdu należącego do spółki było wyłączną i samowolną inicjatywą osoby kierującej autobusem. Zamieściła napis, wykorzystując możliwość odręcznego wpisania treści na tablicach przez kierowcę w sytuacjach awaryjnych, np. konieczności objazdu z powodu wypadku, skrócenia trasy przejazdu”

Spółka zwróci się do dostawcy oprogramowania obsługującego tablice świetlne z żądaniem niezwłocznego podjęcia działań w celu zablokowania możliwości umieszczania podobnych treści. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy od początku prowadzenia działalności przewozowej przez spółkę, czyli od 1997 r. – mówi nam Mirosław Zieliński, prezes zarządu DLA

Zarząd spółki wyraża przekonanie, że pojazdy używane w komunikacji publicznej nie są miejscem agitacji politycznej, tym bardziej w tak wulgarnej formie. Pragnę zapewnić, że spółka wyciągnie daleko idące konsekwencje wobec osoby, która dopuściła się tego czynu. Pozostali kierowcy i pracownicy obsługi zostaną również pouczeni o niedopuszczalności takich działań i konieczności reakcji w wypadku zauważenia podobnych sytuacji. Jednocześnie chciałbym za pośrednictwem Gazety Wrocławskiej przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone wskutek zaistniałej sytuacji i zaprosić do korzystania z komunikacji publicznej

Kierowca autobusu musi się teraz liczyć z szykanami i nękaniem ze strony pracodawcy, a być może nawet zostanie wyrzucony z pracy. Na dziś nie wiadomo czy Mirosław Zieliński rozumie przez daleko idące konsekwencje.

Warto tutaj przypomnieć, że niedawno jeden z aktywistów otrzymał wyrok skazujący go na wykroczenie za noszenie koszulki z takim samym napisem. Obwiniony zapowiedział apelację. Artykuł na ten temat można przeczytać tutaj

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1

1 komentarz “Będą nękać kierowcę autobusu za wyświetlenie napisu Jeb… Pis.”

  1. Brawo Kierowca autobusu….setki Polaków codziennie wypowiadaha te słowa w miejscach publicznych. Mam nawet nagranie super piosenki gdzie refren zaczyna się ….W siną dal,w siną dal niech Kaczynski wypier… w siną dal i jakoś nie widać ataku Policji na ludzi ,którzy ja śpiewają.
    Dyrekcja niech może zajmie się ważnymi kwestiami które doprowadzają kierowców do wyrażania swojego ogólnie popieranego zdania na temat Pisu. Niech zajrzy w swoje zafajdane odchodami gniazdo poczynając od dołu czyli od siebie, gdyż górą każdego MPK są kierowcy…bez nich nie potrzebni są prezesi spółek czy dyrektorzy ,bez nich takie przedsiębiorstwo nie istnieje. Warto o tym im przypomnieć. Wszystkim Panom kierowcom oraz Paniom życzę dużo siły i zdrowia, a dyrekcji poszukania rozumu w szarej strefie mózgu. A wszystkim zbulwersowanym tym napisem zalecam modlitwę.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Poprzednie
Następne

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły