środa 8 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Siarkowska z PiS przeciw projektowi ustawy ws. komisji weryfikacyjnej badającej rosyjskie wpływy w polskiej polityce

2142 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Głosem posłanki klubu Prawa i Sprawiedliwości Anny Siarkowskiej (Solidarna Polska) Zjednoczona Prawica znów przegrała głosowanie w komisji sejmowej. Tym razem komisja jest przeciwna powołaniu komisji ds. weryfikacji wpływów Rosji na polityków w Polsce. CzasFinansów.pl doowiedział się od swoich informatorów, że PiS jest wściekły na posłankę – to nie pierwszy raz, gdy staje ona przeciwko klubowi. Być może będą konsekwencje. Sejmowa komisja już po raz drugi zagłosowała przecie projektowi PiS ws. komisji weryfikacyjnej. Pierwsze takie głosowanie miało miejsce w grudniu.

10 stycznia 2023 PiS przegrało głosowanie w komisji administracji i spraw wewnętrznych dot. ustawy ws. powołania komisji weryfikacyjnej badającej rosyjskie wpływy w polskiej polityce. Na koniec posiedzenia pod głosowanie poddano trzy wnioski formalne – Lewicy, KO oraz Polski 2050 – o odrzucenie projektu ustawy. “Za” głosowało 20 posłów, przeciw było 19, nikt się nie wstrzymał od głosu. Na posła sprawozdawcę wyznaczono polityka Lewica Jana Szopińskiego.

Głosowanie w komisji sejmowej nie ma wpływu czy sama ustawa trafi do sejmu. To jedynie rekomendacja dla posłów. W rzeczywistości w tej kadencji rola komisji jest wyłącznie kosmetyczna. Komisja może być przeciwna, ale większość sejmowa i tak przegłosuje ustawę. 11 stycznia 2023 rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Tego dnia o godz. 19.30 posłowie rozpatrzą sprawozdanie komisji administracji.

Solidarna Polska uznaje, że komisja łamie konstytucje. Siarkowska jest nękana w internecie

W mediach społecznościowych Anna Maria Siarkowska wyjaśniała swoją decyzję by głosować przeciwko projektowi Prawa i Sprawiedliwości:

“Głupia baba – na taki komentarz w moim kierunku pozwolił sobie jeden z członków prezydium komisji AiSW po głosowaniu, w którym sprzeciwiłam się ustawie dot. komisji weryfikacyjnej, negatywnie ocenionej przez Ordo Iuris i Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie pozdrawiam, Panie Pośle” – tłumaczy Siarkowska.

“Sprawa nie budzi żadnych wątpliwości. Ale racjonalizm bywa w oczach niektórych „głupi”. Dziękuję za Pani Poseł racjonalne podejście” – odpowiedział mecenas Jerzy Kwaśniewski prezes Ordo Iuris.

Gdy decyzję przedstawicielki Solidarnej Polski krytycznie oceniła TVP.Info to posłanka tak to skomentowała:

“Projekt łamie konstytucyjną zasadę sprawiedliwego procesu. Nie można przyznawać nikomu kompetencji wydawania decyzji, które mogą skutkować zakazem sprawowania funkcji publicznych, bez wcześniejszego udowodnienia winy”.

Czy będą konsekwencje personalne? Prawdopodobnie tak! Do sprawy będziemy wracać!

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
22
+1
12
+1
22
+1
33
+1
12
+1
23

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Poborca skarbowy 8 dnia od wystawianie mandatu zabierze pieniądze z konta. Bez czekania na odwołanie w Sądzie. PiS majstruje przy mandatach. Nie będzie można go nie przyjąć.

Muller z PiS: Ceny wysokich biletów PKP to wina Putina. Sorry, taki mamy klimat

Terlecki z PiS: Stanowisko Solidarnej Polski w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym nie przesądzi o wspólnym starcie w wyborach.

PiS i ZUS zamierzają uniemożliwić chorym przedsiębiorcom pobieranie świadczeń za swoje choroby.

Jak nie zarazić się Koronawirusem w trakcie wyborów prezydenckich?

Ziobro z empatią do wyborców PiS: Możecie kraść do 800zł

Nie będzie podwyżek emerytur obiecanych w kampanii wyborczej przez PiS. A przynajmniej nie będzie takich, jakie obiecali.

Grupa posłów Kukiz 15 zawiesza głosowanie z PiS. Czy Kukiz otrzyma wymarzoną ustawę?

Anglia nakłada na Rosję pierwsze sankcje. Rząd Morawieckiego nadal kupuje węgiel od Putina.

Poprzednie
Następne

2138 odsłon

Ziobro pokazał “palec Lichockiej” PiS w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Teraz Rząd błaga opozycję o ratunek.

10 stycznia 2023 roku Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski poinformował, że w obecnej postaci nie będą głosować z PiS za ustawą o zmianach w Sądzie Najwyższych, która ma odblokować Polakom pieniądze z KPO. Z kolei Ryszard Terlecki z PiS ogłosił tego samego dnia, że poprawki opozycji będą odrzucane. 11 stycznia 2023 rzecznik PiS Rafał Bochenek płaszczy się przed opozycją, by pomogła przepchnąć ustawę.

Jak stwierdził na konferencji prasowej ustawa jest sztywno ustalona z Unią Europejską i nie może być w niej znaczących zmian. Jakaś kosmetyka jest możliwa, ale nic co by zmieniło ustawę jak tę, którą kilka miesięcy temu przeforsował Prezydent Andrzej Duda. Zdaniem Bochenka Unia czuje się oszukana przez Rząd PiS zmianami, jakie ostatecznie sejm i senat wprowadzili w projekcie Dudy.

Rzecznik PiS Rafał Bochenek potwierdził w programie „Sygnały dnia” na antenie radiowej Jedynki, że projekt nowelizacji ustawy o SN będzie w środę procedowany.

– Rzeczywiście politycznie toczyła się dosyć żywa dyskusja również w naszym obozie politycznym, natomiast zobaczymy, jakie będą efekty prac komisji, która będzie się nad tym pochylała, i jakie rozwiązania uda się tam ostatecznie wypracować – mówił poseł.

– Wiemy, że ta ustawa, która została wynegocjowana przez pana premiera, przez pana ministra Szynkowskiego na poziomie Komisji Europejskiej raczej nie powinna być zmieniana, bo takie również były sugestie tutaj Komisji – zaznaczył Bochenek. Rzecznik partii rządzącej zaznaczył, że „podobno są możliwe jakieś drobne korekty”. – Zobaczymy, co uda się wypracować. Wiemy również, że opozycja ma swoje jakieś cztery poprawki. Mamy nadzieję, że to nie będą jakieś zaporowe poprawki, chociaż z tego co już widziałem w mediach rzeczywiście te zmiany już by wywracały te zmiany, które są w ustawie. Nie wiem, czy one będą do przyjęcia – stwierdził, dodając że „ciężko będzie przegłosować tego typu rozwiązania”.

Wszystko wskazuje na to, że opozycja zgłosi poprawki, które PiS odrzuci. Bochenek twierdzi, że wystarczy aby opozycja wstrzymała się od głosowania, a wtedy ustawa przejdzie i zostanie skierowana do senatu. Tylko to wszystko niewiele da bo Andrzej Duda już dał do zrozumienia, że w obecnej formule nie podpisze tej ustawy. Z kolei, aby Sejm mógł przegłosować veto Prezydenta potrzebne będą głosy opozycji – która nie zagłosuje za tym projektem, jeśli jej poprawki zostaną odrzucone.

PiS twierdzi, że nawet jeśli uda się tę ustawę przepchnąć i Prezydent ostatecznie ją podpiszę to dopiero w październiku 2023 roku Polska będzie mogła złożyć pierwszy wniosek o wypłatę KPO. Wcześniej na pieniądze z KPO Prawo i Sprawiedliwość nie liczy, a to tylko pod warunkiem, że na styczniowych posiedzeniach sejmu uda sie te ustawę przegłosować. Jest to wątpliwe.

Do sprawy będziemy wracać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

http://CzasFinansow.pl miał rację. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdza nieprawidłowość w traktowaniu osób starszych przez ZUS! https://www.czasfinansow.pl/czasfinansow-pl-mial-racje-rzecznik-praw-obywatelskich-stwierdza-nieprawidlowosc-w-traktowaniu-osob-starszych-przez-zus/

Warto pamiętać, że Baltic Pipe jest odnogą niemieckiego rurociągu i decyzją PiS i Zjednoczonej Prawicy w pełni jest zależny od Niemców… czy jak to mówią politycy PiS… od potomków nazistów… złośliwi internauci: „to nazi pipe” 🤷‍♂️

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły