środa 17 kwietnia 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Sędzia Dorota Zabłudowska uniewinniona. KRS nie może się z tym pogodzić i zapowiada apelację

21.5K odsłon
1K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Sędzia Dorota Zabłudowska została uniewinniona przez Sąd od zarzutu uchybienia godności urzędu. Chodzi o nagrodę Medal Równości, jaką otrzymała w 2018 r. od śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. KRS zapowiedziała apelację, gdyż nie godzi z tym wyroków.

Na początku września 2022 roku sąd dyscyplinarny w Białymstoku uniewinnił sędzię Dorotę Zabłudowską z gdańskiego Sądu Rejonowego, podkreślając, że jej zachowanie było “modelowe”. W sprawie chodziło o zarzuty, jakie postawili Zabłudowskiej centralni rzecznicy dyscypliny. Ich zdaniem, przyjmując nagrodę od gdańskiego samorządu za obronę praw człowieka, sędzia rzekomo “przyjęła gratyfikację finansową”.

25 listopada 2022 roku nowa politycznie powołana KRS postanowiła, że odwoła się od wyroku uniewinniającego sędzię Zabłudowską, na jej niekorzyść.

— Niczego innego się po neo-KRS bis nie spodziewałam. Nie jestem więc zaskoczona. Co nie zmienia faktu, że uważam takie działania za element kampanii szykanowania sędziów stających w obronie praworządności — mówi Onetowi Sędzia Dorota Zabłudowska

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
76
+1
2
+1
2

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Poprzednie
Następne

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły