wtorek 28 maja 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Jadwiga Emilewicz wraca do Rządu PiS. Otoczy troską firmy odbudowujące Ukrainę

21.6K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Jadwiga Emilewicz, była minister przedsiębiorczości i technologii oraz wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego, wraca do rządu. Otrzyma nominację na pełnomocniczkę rządu ds. pomocy dla polskich firm za granicą, skupiając się zwłaszcza na tych, które zajmą się odbudową Ukrainy. To ostateczny dowód na sojusz pomiędzy Emilewicz i premierem, a także możliwość liczenia na jego poparcie w nadchodzących wyborach do Sejmu.

Emilewicz była bliską współpracowniczką Jarosława Gowina, z którym rozeszła się drogi polityczne w kwietniu 2020 roku. Pozostała bezpartyjna posłanką w klubie parlamentarnym PiS, gdy doszło do rekonstrukcji Rady Ministrów. W swoim odejściu z Porozumienia tłumaczyła, że nie zgadzała się z liderem swojej partii, m.in. w kwestii terminu przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Politycznie zbliżała się do środowiska premiera, o czym często informowała na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Jednak jej kariera polityczna została zakłócona przez narciarską eskapadę jej synów, którzy, zgodnie z restrykcjami epidemicznymi, nie mieli prawa korzystać ze stoków. Emilewicz w swoim oświadczeniu przyznała, że popełniła błąd i przeprosiła za to.

Powrót do rządu nie był łatwą decyzją, ale Emilewicz ma już za sobą kilka lat pracy w Ministerstwie Rozwoju oraz doświadczenie jako wicepremier. Teraz skupi się na pomocy dla polskich firm za granicą, ze szczególnym uwzględnieniem odbudowy Ukrainy. To ważne zadanie, ponieważ Polska odgrywa tam kluczową rolę.

Jadwiga Emilewicz z pewnością będzie musiała stawić czoła wyzwaniom, które niosą ze sobą jej nowe obowiązki. Jednak jej doświadczenie i wiedza o biznesie oraz polityce powinny pomóc jej w realizacji celów. Powrót do rządu oznacza również, że Emilewicz może liczyć na poparcie premiera i PiS w nadchodzących wyborach do Sejmu.

Wiele się zmieniło od czasu, gdy Emilewicz była wicepremierem. Polska i świat borykają się z pandemią COVID-19, a sytuacja gospodarcza w kraju jest ciężka. Emilewicz będzie musiała podejść do swoich nowych obowiązków z dużą determinacją i elastycznością. Jej praca będzie miała wpływ na polskie firmy działające za granicą oraz na odbudowę Ukrainy. To niezwykle istotne zadanie, ponieważ wsparcie dla polskich przedsiębiorców za granicą ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego kraju.

Jadwiga Emilewicz zdobyła doświadczenie w pracy nad rozwojem przedsiębiorczości i technologii, a także w zarządzaniu Ministerstwem Rozwoju. Jej umiejętności i wiedza w obszarze biznesu oraz polityki mogą przyczynić się do skutecznej pomocy dla polskich firm na arenie międzynarodowej.

Odbudowa Ukrainy po długotrwałym konflikcie i niedawnej inwazji rosyjskiej jest jednym z najważniejszych wyzwań dla tamtejszego kraju. Polska odgrywa ważną rolę w tym procesie, a współpraca polskich przedsiębiorców może przyczynić się do odbudowy gospodarczej Ukrainy. Jadwiga Emilewicz będzie miała za zadanie skierować szczególną uwagę na te polskie firmy, które podejmą się prac odbudowy.

Decyzja o powrocie do rządu może być również odczytana jako wsparcie premiera Mateusza Morawieckiego dla Jadwigi Emilewicz. Jej doświadczenie i zaangażowanie w politykę oraz sojusz z premierem sugerują, że ma ona silne poparcie w rządzie. W przyszłości może to przyczynić się do jej udziału w wyborach do Sejmu, gdzie prawdopodobnie będzie startować z listy PiS w Poznaniu.

Jadwiga Emilewicz będzie musiała sprostać oczekiwaniom i wyzwaniom, które wiążą się z jej nowymi obowiązkami. Powinna skoncentrować się na skutecznej pomocy dla polskich firm działających za granicą, budowaniu partnerstw z Ukrainą i promowaniu polskiego biznesu na międzynarodowym rynku. Jej działania będą miały wpływ na rozwój gospodarczy Polski oraz wzmocnienie relacji z Ukrainą.

Ważne jest, aby Jadwiga Emilewicz podejmowała decyzje oparte na rzetelnej analizie i dążeniu do osiągnięcia pozytywnych rezultatów. Jej praca może przyczynić się do wzrostu polskiej gospodarki i wzmocnienia pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Oby ta współpraca przyniosła korzyści zarówno polskim przedsiębiorcom, jak i odbudowie Ukrainy, a Jadwiga Emilewicz osiągnęła sukces w swojej nowej roli.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
76
+1
2
+1
2

30 komentarzy “Jadwiga Emilewicz wraca do Rządu PiS. Otoczy troską firmy odbudowujące Ukrainę”

  1. Dariusz Ciszewski

    A ja mam tylko takie proste pytanie do Pani minister. Jakie wyniki Pani dzieci w narciarstwie alpejskim?

  2. Dariusz Ciszewski

    A ja mam tylko takie proste pytanie do Pani minister. Jakie wyniki Pani dzieci w narciarstwie alpejskim?

  3. Co można powiedzieć jedno ogromne nie porozumienie. Kobieta wyglada na inteligentna , ale niestety nie ma godności i własnego słowa . Pieniążki jej zasłoniły oczy i mózg . Bardzo mocno współczuje braku własnej wartości. Ktoś kiedyś powiedział „ głodny ale godny „.😤

  4. Co można powiedzieć jedno ogromne nie porozumienie. Kobieta wyglada na inteligentna , ale niestety nie ma godności i własnego słowa . Pieniążki jej zasłoniły oczy i mózg . Bardzo mocno współczuje braku własnej wartości. Ktoś kiedyś powiedział „ głodny ale godny „.😤

  5. A kto będzie płacił za tą odbudowę Niech tym zajmą się “bataliony” które stacjonują w Monaco. Dubaju, Cyprze.

  6. to dopiero wał!!!!!!!!!!znowu???? jak ci się je……ie na państwowym chlebie?????????wez się babo do roboty !!!!!!przestań ściemniać za moje pieniądze!!!!!!!!!!!!!!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Poprzednie
Następne

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły