środa 7 czerwca 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Ministerstwo Sprawiedliwości wściekłe. Minister Michał Wójcik rozżalony na Unię Europejską za nowy wyrok TSUE

21.3K odsłon
1K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Trwa kryzys na granicy z Białorusią, a ku zaskoczeniu Rządowi PiS Unia Europejska nie wstrzymała procesów i TSUE wydaje kolejne wyroki stwierdzające łamanie prawa przez władze naszego kraju. Każdy kolejny miesiąc przynosi nowe wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które wprost oskarżają i orzekają Rząd PiS o łamanie praworządności. Działania Ministerstwa Sprawiedliwości mogą doprowadzić do miliardowych strat finansowych w budżecie Skarbu Państwa.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej pomimo trudnej sytuacji na granicy jeszcze nam dodatkową szpilę próbuje wbić. To jest niesłychane – żali się w TVN24 Michał Wójcik, minister w kancelarii premiera, poseł Solidarnej Polski

Przeczytaj także nasze inne artykuły:

https://www.czasfinansow.pl/przestepcy-z-zus-kolejne-przestepstwo-pracownikow-zus-na-przetwarzaniu-danych-osobowych/
https://www.czasfinansow.pl/frasyniuk-bedzie-uniewinniony-wojsko-polskie-dostarczylo-mu-dowody-usprawiedliwiajace-ostra-krytyke/
https://www.czasfinansow.pl/siewcy-hejtu-minister-maciej-wasik-nie-uwaza-za-hejt-i-mowe-nienawisci-przyrownywanie-ludzi-do-psow-policjanci-ktorzy-w-przeszlosci-dziennikarza-tvp-zniewazali-od-debili-popieraja/
https://www.czasfinansow.pl/prokuratura-regionalna-w-warszawie-po-klesce-w-sprawie-leszcza-czarneckiego-zniewaza-wszystkich-adwokatow/

TSUE konsekwentnie wydaje wyroki na niekorzyść Rządu PiS

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odpowiedział na pytania prejudycjalne zadane przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Chodzi o zgodność z prawem Unii niektórych przepisów prawa krajowego, które przyznają ministrowi sprawiedliwości, będącemu zarazem prokuratorem generalnym, uprawnienia do delegowania sędziów do sądów wyższej instancji na czas nieokreślony oraz do odwołania sędziego z takiej delegacji w każdym czasie. Zdaniem TSUE “prawo Unii stoi na przeszkodzie” takiemu systemowi obowiązującemu w Polsce.

Minister sprawiedliwości może delegować, czyli awansować sędziego do sądu wyższej instancji, a potem – bez podania powodów i tylko w zależności od własnej woli – może takiego sędziego z powrotem zdegradować. TSUE uznał, że takie przepisy są niezgodne z europejskim prawem i mogą godzić w niezależność sędziów.

Kolejny Sędzia wygrywa w TSUE z PiS. To już 13 porażka Rządu.

Jak podaje TVN24, prawo delegowania sędziów przez ministra sprawiedliwości sięga 2019 roku. To wtedy warszawska sędzia Anna Bator-Ciesielska odmówiła orzekania z Przemysławem Radzikiem. Radzik był wówczas delegowany przez ministra sprawiedliwości do pracy w warszawskim sądzie okręgowym. Dziś jest tam wiceprezesem i wciąż zastępcą sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego. Jednak za swoją decyzję to sędzia Bator-Ciesielska ma kłopoty dyscyplinarne. We wtorek TSUE to właśnie jej przyznał rację.

– Minister jest prokuratorem generalnym i może sobie odwołać sędziego z delegacji, bo tak mu się podoba? – pyta retorycznie Piotr Gąciarek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich “Iustitia”.

– Skoro minister sprawiedliwości w każdej chwili może sędziego odwołać, no to sytuacja sędziego nie jest pewna, nie jest stabilna – zwraca uwagę Monika Frąckowiak z Iustitii. Sędzia może się bać, że za wyrok, który nie spodoba się ministrowi, może spotkać go kara.

– Jeżeli będzie orzekał nie tak, jak oczekuje minister sprawiedliwości, to zostanie mu ta delegacja cofnięta – wskazuje Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich “Iustitia”.

Ministerstwo Sprawiedliwości najwyraźniej było przekonane, że dotychczas wydane wyroki TSUE stwierdzające kategoryczne łamania prawa i praworządności przez Rząd PiS, będą zapomniane, bo Polska od kilku tygodni broni granicy Unii Europejskiej przed migrantami ekonomicznymi sprowadzanymi przez Białoruś.

Bronimy granic UE więc żądamy by nie karać nas za łamanie praworządności UE

Z rozgoryczonej wypowiedzi Wiceministra Michała Wójcika z Ministerstwa Sprawiedliwości można dojść do przekonania, że w Prawie i Sprawiedliwości istniało przekonanie, że łamanie prawa i dotychczasowe postępowania przed TSUE ze względu na obronę granic Unii Europejskiej pójdą w zapomnienie i nikt już nie będzie do tego wracał. Jak się jednak okazuje ta mentalność ideologii Prawa i Sprawiedliwości jest fałszywa, ponieważ jedno nie ma dla Unii Europejskiej nic wspólnego z drugim. Można dzielnie bronić granic Unii Europejskiej, a jednocześnie łamać praworządność Unii Europejskiej. Za jedno należy się pochwała, za drugie wyroki do wykonania.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

2 komentarzy “Ministerstwo Sprawiedliwości wściekłe. Minister Michał Wójcik rozżalony na Unię Europejską za nowy wyrok TSUE”

  1. Cały PIS w pigułce. 6 lat łamania prawa, wyroków TSUE stwierdzających te łamania prawa, a teraz “bronimy granicy to nam odpuśćcie”co za ordynara

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Policjanci pozywają policjantów. Okrutna twarz praworządności: Policjanci z Wałbrzycha domagają się sprawiedliwości za doznany mobbing

Wybory 2020: Czy dojdzie do debaty? TVP wysyła zaproszenie, które przypomina wezwanie na komendę policji

Przestępcy z ZUS: kolejne przestępstwo pracowników ZUS na przetwarzaniu danych osobowych

The Marvels – druga część Kapitan Marvel na zwiastunie filmowym

ZUS brutalniej nęka chorych. Harpagany Uścińskiej przeprowadzają więcej agresywnych kontroli schorowanych ludzi.

Przedsiębiorcy wściekli na ZUS. Gdy proszą o raty albo umorzenie to urzędnicy brutalnie nimi gardzą, a jak chodzi o długi kościoła to właśnie umorzono prawie 20 milionów.

CzasFinansów ostrzegał jako jeden z pierwszych o wycieku danych związanych z bankami. Po ING karty blokują Santander oraz Millennium

ZUS uśmiercił kobietę. Tłumaczy się, że przez pomyłkę, ale czy można ZUS-owi wierzyć? Co na to Urząd Ochrony Danych Osobowych?

Czy facebook, twitter i youtube wycofają z Polski po wejściu w życiu nowej ustawy o ochronie wolności słowa złożonej przez Ministerstwa Sprawiedliwości i Pis?

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Twisto informuje o wycieku danych. Klienci omyłkowo zgłoszeni do BIK.

Na początku czerwca 2023 roku, operator płatności odroczonych Twisto, niedawno nabyty przez ING Bank Śląski, poinformował swoich użytkowników o niezamierzonym naruszeniu ochrony danych. Firma przekazała informacje o umowach swoich klientów do Biura Informacji Kredytowej (BIK) – a skala tego naruszenia pozostaje niewiadoma.

Incydent był drugim poważnym wyciekiem danych w ciągu ostatnich tygodni, co zwraca uwagę na rosnące problemy z bezpieczeństwem w sektorze finansowym. Wcześniej doszło do blokady kart płatniczych klientów przez banki z powodu podobnych problemów z bezpieczeństwem.

“Zdarzenie zostało wykryte przez jednego z naszych pracowników, skontaktowaliśmy się z BIK z prośbą o jak najszybsze usunięcie nieprawidłowo wpisanych informacji,” powiedziała firma w komunikacie do klientów. Oczekuje się, że niewłaściwie wprowadzone informacje zostaną usunięte w ciągu najbliższych 2-3 dni roboczych.

Twisto podjęło odpowiednie działania, zgłaszając incydent do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. “Czekamy na wskazówki w tej sprawie,” dodaje firma.

Joanna Kasiedczak, rzeczniczka Twisto, podkreśliła portalowi Cashless.pl, że firma nie jest jeszcze w stanie określić skali zdarzenia. “Dostaliśmy potwierdzenie od BIK, że rekordy zostaną trwale usunięte w ciągu 2-3 dni roboczych,” powiedziała.

Twisto prowadzi równolegle analizę przyczyn zdarzenia, szukając rozwiązań, które mogą pomóc uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. “Planowane jest ponowne przeszkolenie personelu, w tym wdrożenie dodatkowych procedur wewnętrznych, gdyż w istocie to naruszenie stanowi niefortunny zbieg okoliczności, z ułomnością ludzką, którą wykluczyć można jedynie poprzez cykliczne uświadamianie jak ważne dla Twisto jest właściwe przestrzeganie prawa ochrony danych,” zapewnia firma.

Twisto zaznacza, że obecnie nie stwierdzono trwałych negatywnych skutków dla użytkowników i uważa, że są one mało prawdopodobne. Firma twierdzi, że BIK, utworzony przez banki i Związek Banków Polskich, ma odpowiednią wiedzę na temat prawidłowego postępowania z danymi.

Ten drugi poważny wyciek danych w ciągu ostatnich tygodni pokazuje, jak ważne jest dla instytucji finansowych utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i prywatności dla swoich klientów. Jednocześnie podkreśla, jak istotne jest odpowiednie szkolenie pracowników w zakresie ochrony danych osobowych. Każdy wyciek informacji może prowadzić do utraty zaufania klientów i poważnych konsekwencji prawnych.

Incydent z Twisto, będący teraz częścią ING Banku Śląskiego, jest szczególnie niepokojący w kontekście ostatnich wydarzeń. Pokazuje, że żadna firma, niezależnie od wielkości czy renomy, nie jest odporna na potencjalne naruszenia ochrony danych. To kolejny apel o zwiększenie świadomości i uwagi, jaką należy poświęcić ochronie danych osobowych – szczególnie w sektorze finansowym, gdzie konsekwencje mogą być niezwykle poważne.

Jak podawał ING Bank Polski w swoim komunikacie o inwestycji w Twisto z 5 października 2017 roku za unikalnym rozwiązaniem Twisto stoi Nikita, innowacyjny silnik zarządzania ryzykiem. Dzięki wykorzystaniu technologii big data oraz machine learning Nikita potrafi ocenić zdolność kredytową klienta w ciągu mierzonym w milisekundach. Uruchomienie usługi Twisto „kup teraz, zapłać później” w Polsce odbędzie się w 2018 r.

Nawiązanie strategicznego partnerstwa z Twisto jest dowodem na zaangażowanie ING w rozwój nowoczesnych rozwiązań dla firm w obszarze e-commerce. Inwestycja w podmiot oferujący usługę późniejszych płatności to równocześnie realizacja naszej strategii dostarczania innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na nowe potrzeby klientów. Sukces Twisto na czeskim rynku jest potwierdzeniem nie tylko kompetencji zespołu, ale także dobrego rozpoznania potrzeb dzisiejszych konsumentów – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Umowa ING Banku Śląskiego z Twisto Polska jest częścią wartej 5 mln euro rundy inwestycyjnej Twisto Czechy, której przewodzi Grupa ING w towarzystwie UNIQA. Jej celem jest nawiązanie strategicznego partnerstwa w regionie Europy Środkowej, ze szczególnym uwzględnieniem rynku polskiego. Spółka Twisto Czechy jest także wspierana przez dotychczasowych inwestorów ENERN i Partners.

Podczas gdy rynek e-commerce w Czechach był doskonałą platformą do szukania nowych rozwiązań, wejście na polski rynek – 4 razy większy od czeskiego – pozwoli dotrzeć Twisto do nowych konsumentów w regionie. Dzięki know-how i wsparciu na miejscu naszych nowych inwestorów wchodzimy na polski rynek w odpowiednim momencie i z produktem, który będzie dobrze dopasowany do potrzeb polskich klientów. Wierzymy, że z pomocą ING jako partnera strategicznego i naszych nowych inwestorów – Cezarego Smorszczewskiego oraz UNIQA, dostarczymy klientom i sklepom internetowym najlepszy możliwy produkt – powiedział Michal Šmída, założyciel i CEO Twisto.

ING aktywnie szuka nowych rozwiązań, które dadzą dodatkową wartość klientowi. W tym celu bank nawiązuje współpracę z startupami i firmami, które pomagają mu wzbogacić ofertę o usługi odpowiadające potrzebom klientów. Bank otworzył także wewnętrzny akcelerator – Innovation Lab, który m.in. analizował możliwości rozwoju usługi późniejszych płatności w Polsce. Na podstawie jego prac bank podjął decyzję o podjęciu współpracy z Twisto i wspólnego rozwijania w Polsce usługi „kup teraz, zapłać później”.

Źródło: Cashless.pl, ING Bank Polski

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna egzekucja komornicza getback groźby karalne hejt igor stachowiak Izba Dyscyplinarna Jarosław Kaczyński justyna kłoczko kara za naruszenia ograniczeń obywatelskich Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak mateusz morawiecki matki kontra zus Michał Woś minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Piotr Burtowski PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska strajk kobiet Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska Sędzia Joanna Żelazny tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów urząd skarbowy Vladimir Putin wierzytelności windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu ZUS PUE ZUS we Wrocławiu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły