wtorek 9 sierpnia 2022

Artykuł znajduje się poniżej pod naszym twitterem i facebookiem. Prosimy polub nas na twitterze i facebooku, natomiast aby przeczytać artykuł skroluj w dół.

Tymczasem na Twitterze:

Widzieliście już nowy film akcji Netflix o zbuntowanych agentach CIA? Jeśli nie to podrzucamy recenzję Gray Man

https://www.czasfinansow.pl/recenzje-5-lorem-ipsum-lorem-ipsum/

Co nowego w temacie największego życiowego osiągnięcia Mariusza Błaszczaka - płotu

https://www.czasfinansow.pl/plot-blaszczaka-straz-graniczna-raportuje-zaawansowany-stan-prac/

Chyba boli, że Błaszczak ma swój Płot, a Mariusza największym osiągnięciem zawodowym ciągle jest ułaskawienie? Dziś próbował ogrzać się w blasku Płotu Błaszczaka, ale coś nie pykło…

https://www.czasfinansow.pl/szef-mswia-mariusz-kaminski-probuje-ukrasc-chwale-mariuszowi-blaszczakowi-nieskutecznie-plot-blaszczaka-ma-jednego-tworce/

Tymczasem na Facebooku:

Ministerstwo Sprawiedliwości wściekłe. Minister Michał Wójcik rozżalony na Unię Europejską za nowy wyrok TSUE

1 194 odsłon
1K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Trwa kryzys na granicy z Białorusią, a ku zaskoczeniu Rządowi PiS Unia Europejska nie wstrzymała procesów i TSUE wydaje kolejne wyroki stwierdzające łamanie prawa przez władze naszego kraju. Każdy kolejny miesiąc przynosi nowe wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które wprost oskarżają i orzekają Rząd PiS o łamanie praworządności. Działania Ministerstwa Sprawiedliwości mogą doprowadzić do miliardowych strat finansowych w budżecie Skarbu Państwa.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej pomimo trudnej sytuacji na granicy jeszcze nam dodatkową szpilę próbuje wbić. To jest niesłychane – żali się w TVN24 Michał Wójcik, minister w kancelarii premiera, poseł Solidarnej Polski

Przeczytaj także nasze inne artykuły:

https://www.czasfinansow.pl/przestepcy-z-zus-kolejne-przestepstwo-pracownikow-zus-na-przetwarzaniu-danych-osobowych/
https://www.czasfinansow.pl/frasyniuk-bedzie-uniewinniony-wojsko-polskie-dostarczylo-mu-dowody-usprawiedliwiajace-ostra-krytyke/
https://www.czasfinansow.pl/siewcy-hejtu-minister-maciej-wasik-nie-uwaza-za-hejt-i-mowe-nienawisci-przyrownywanie-ludzi-do-psow-policjanci-ktorzy-w-przeszlosci-dziennikarza-tvp-zniewazali-od-debili-popieraja/
https://www.czasfinansow.pl/prokuratura-regionalna-w-warszawie-po-klesce-w-sprawie-leszcza-czarneckiego-zniewaza-wszystkich-adwokatow/

TSUE konsekwentnie wydaje wyroki na niekorzyść Rządu PiS

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odpowiedział na pytania prejudycjalne zadane przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Chodzi o zgodność z prawem Unii niektórych przepisów prawa krajowego, które przyznają ministrowi sprawiedliwości, będącemu zarazem prokuratorem generalnym, uprawnienia do delegowania sędziów do sądów wyższej instancji na czas nieokreślony oraz do odwołania sędziego z takiej delegacji w każdym czasie. Zdaniem TSUE “prawo Unii stoi na przeszkodzie” takiemu systemowi obowiązującemu w Polsce.

Minister sprawiedliwości może delegować, czyli awansować sędziego do sądu wyższej instancji, a potem – bez podania powodów i tylko w zależności od własnej woli – może takiego sędziego z powrotem zdegradować. TSUE uznał, że takie przepisy są niezgodne z europejskim prawem i mogą godzić w niezależność sędziów.

Kolejny Sędzia wygrywa w TSUE z PiS. To już 13 porażka Rządu.

Jak podaje TVN24, prawo delegowania sędziów przez ministra sprawiedliwości sięga 2019 roku. To wtedy warszawska sędzia Anna Bator-Ciesielska odmówiła orzekania z Przemysławem Radzikiem. Radzik był wówczas delegowany przez ministra sprawiedliwości do pracy w warszawskim sądzie okręgowym. Dziś jest tam wiceprezesem i wciąż zastępcą sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego. Jednak za swoją decyzję to sędzia Bator-Ciesielska ma kłopoty dyscyplinarne. We wtorek TSUE to właśnie jej przyznał rację.

– Minister jest prokuratorem generalnym i może sobie odwołać sędziego z delegacji, bo tak mu się podoba? – pyta retorycznie Piotr Gąciarek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich “Iustitia”.

– Skoro minister sprawiedliwości w każdej chwili może sędziego odwołać, no to sytuacja sędziego nie jest pewna, nie jest stabilna – zwraca uwagę Monika Frąckowiak z Iustitii. Sędzia może się bać, że za wyrok, który nie spodoba się ministrowi, może spotkać go kara.

– Jeżeli będzie orzekał nie tak, jak oczekuje minister sprawiedliwości, to zostanie mu ta delegacja cofnięta – wskazuje Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich “Iustitia”.

Ministerstwo Sprawiedliwości najwyraźniej było przekonane, że dotychczas wydane wyroki TSUE stwierdzające kategoryczne łamania prawa i praworządności przez Rząd PiS, będą zapomniane, bo Polska od kilku tygodni broni granicy Unii Europejskiej przed migrantami ekonomicznymi sprowadzanymi przez Białoruś.

Bronimy granic UE więc żądamy by nie karać nas za łamanie praworządności UE

Z rozgoryczonej wypowiedzi Wiceministra Michała Wójcika z Ministerstwa Sprawiedliwości można dojść do przekonania, że w Prawie i Sprawiedliwości istniało przekonanie, że łamanie prawa i dotychczasowe postępowania przed TSUE ze względu na obronę granic Unii Europejskiej pójdą w zapomnienie i nikt już nie będzie do tego wracał. Jak się jednak okazuje ta mentalność ideologii Prawa i Sprawiedliwości jest fałszywa, ponieważ jedno nie ma dla Unii Europejskiej nic wspólnego z drugim. Można dzielnie bronić granic Unii Europejskiej, a jednocześnie łamać praworządność Unii Europejskiej. Za jedno należy się pochwała, za drugie wyroki do wykonania.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Powiązanie artykuły

Kolejne 69 milionów euro straty Skarbu Państwa. Unia odebrała już 99 milionów euro Polsce za rządy PiS

Rząd PiS agresywnie przejmuje prywatny Idea Bank. Pokrzywdzeni obligatariusze GetBack czują się oszukani.

Niesiołowski niewinny korupcji i seksafery. Porażka PiS, która miała przykryć aferę dwóch wież Kaczyńskiego.

Czy Premier właśnie zezwolił na normalne otwarcie restauracji, salonów fryzjerskich i kosmetycznych?

ZUS będzie prześladować chorych na zwolnieniach lekarskich w czasie epidemii

Bandyci w mundurach: Policjanci znów złamali prawo. Wraca sprawa nękania protestujących w czasie pandemii.

Nie będzie podwyżek emerytur obiecanych w kampanii wyborczej przez PiS. A przynajmniej nie będzie takich, jakie obiecali.

Ziobro nie może się pogodzić z uniewinnieniem draq queen inscenizującą śmierć księdza od tęczowej zarazy, ale w wieszaniu na szubienicach swoich przeciwników politycznych nie widzi nic złego

Poprzednie
Następne

2 thoughts on “Ministerstwo Sprawiedliwości wściekłe. Minister Michał Wójcik rozżalony na Unię Europejską za nowy wyrok TSUE”

  1. Cały PIS w pigułce. 6 lat łamania prawa, wyroków TSUE stwierdzających te łamania prawa, a teraz “bronimy granicy to nam odpuśćcie”co za ordynara

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

48 odsłon

Zbigniew Ziobro o Sędzi Annie Borkowskiej od sprawy Frasyniuka: tępe orzeczenie, wstyd mi za ten wyrok, kasta

Zbigniew Ziorbo był gościem Danuty Holeckiej w dniu 5 sierpnia 2022 roku w Wiadomościach TVP. Był pytany o wyrok jaki wydała Sędzia Anna Borkowska w sprawie Władsława Frasyniuka i jego wypowiedzi o mundurowych na granicy z Białorusią. Ziobro nie krył rozczarowała ocenił, że wyrok Borkowskiej jest tępy i jest on powodem wstydu Ministra Sprawiedliwości za polskie sądownictwo. Wspomniał też o kaście.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie ma ostatnio szczęścia.

Po spektakularnych klęskach w sprawie Romana Giertycha, Magdaleny Adamowicz i Zbigniewa Stonogi nie wytrzymał ciśnienia i puściły mu nerwy. Najpierw na twitterze znieważył Władysława Frasyniuka i nazwał go śmieciem, a następnego dnia w Telewizji Polskiej w programie Gość Wiadomości brutalnie ocenił Sędzię Annę Borkowską, która wydała wyrok stwierdzający, że nazywanie mundurowych śmieciami stanowi niską szkodliwość społeczną i dlatego warunkowo umarza sprawę na rok próby.

Istotne dla sprawy jest to, że Władysław Frasyniuk dostał zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego. W sprawie występował – jak twierdzi obrońca Frasyniuka – tylko jeden funkcjonariusz, który tego dnia pełnił służbę na granicy z Białorusią. Według obrońcy ów funkcjonariusz zeznał, że nie czuje się znieważony wypowiedzią Frasyniuka.

W tych okolicznościach Sędzia Anna Borkowska uznała winę, ale jednocześnie umorzyła sprawę na rok próby ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu i winy sprawcy. Oznacza to, że rok od dnia prawomocności wyroku Frasyniuk dopuściłby się kolejnego czynu z tego samego paragrafu to ten wyrok zostałby wznowiony i orzeczona została inna kara. Z wyrokiem nie zgadza się ani Frasyniuk, ani prokuratura i obie strony zapowiadają apelację.

Ziobro o Sędzi Annie Borkowskiej: tępy wyrok, wstyd mi za ten wyrok, kasta

Mając to na uwadze Zbigniew Ziobro ocenił, że argumentacja Sędzi Anny Borkowskiej – przypominamy, że pełni ona funkcję przewodniczącego wydziału karnego Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieścia – jest tępa, zaś sam jej wyrok jest dla Ministra Sprawiedliwości powodem do wstydu.

Czy Sędzia Anna Borkowska poczuje się znieważona jako funkcjonariusz publiczny przez Zbigniewa Ziobrę, czy uzna, że daje zgodę by nazywać ją tępą? Z odpowiedzią na to pytanie trzeba będzie poczekać.

Do sprawy będziemy wracać!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Widzieliście już nowy film akcji Netflix o zbuntowanych agentach CIA? Jeśli nie to podrzucamy recenzję Gray Man

https://www.czasfinansow.pl/recenzje-5-lorem-ipsum-lorem-ipsum/

Co nowego w temacie największego życiowego osiągnięcia Mariusza Błaszczaka - płotu

https://www.czasfinansow.pl/plot-blaszczaka-straz-graniczna-raportuje-zaawansowany-stan-prac/

Chyba boli, że Błaszczak ma swój Płot, a Mariusza największym osiągnięciem zawodowym ciągle jest ułaskawienie? Dziś próbował ogrzać się w blasku Płotu Błaszczaka, ale coś nie pykło…

https://www.czasfinansow.pl/szef-mswia-mariusz-kaminski-probuje-ukrasc-chwale-mariuszowi-blaszczakowi-nieskutecznie-plot-blaszczaka-ma-jednego-tworce/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły