Minister Środowiska Michał Woś skłamał twierdząc, że kupił konsolę Pegasus w latach 90-tych?

Minister Środowiska Michał Woś skłamał twierdząc, że kupił konsolę Pegasus w latach 90-tych?

3 stycznia 2022 roku Minister Środowiska oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś napisał na twitterze, że w latach 90-tych kupił konsolę do gier Pegasus. W ten sposób odniósł się do zarzutów, że to on podpisał się na decyzji dotacji CBA z Funduszu Sprawiedliwości. Problem w tym, że w latach 90-tych Michał Woś nie miał nawet 9 lat więc nie mógł kupić żadnej konsoli do gier.

Wikipedia podaje, że Michał Woś urodził się 8 lutego 1991 roku. W roku 2000 miał zatem 9 lat. Trudno zatem uznać za wiarygodne twierdzenie Michała Wosia, że mając w najlepszym wypadku 8 lat dokonał zakupu konsoli do gier Pegasus.

Oczywiście można założyć, że w młodym wieku Michał Woś wykazywał się przedsiębiorczością i osiągał już przychody, ale jest to mało prawdopodobne.

Nie jest nawet uwiarygodnione, że Michał Woś rzeczywiście posiadał w latach 90-tych konsolę Pegasus. Minister nie opublikował żadnego swojego zdjęcia z czasów dzieciństwa, które potwierdzałoby, że w ogóle taką konsolę miał w domu. Jak widać na powyższym wpisie sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości ograniczył się do publikacji znalezionego w internecie zdjęcia tejże konsoli.

Zakładając, że w kwestii obecności w jego domu konsoli Pegasus, nie minął się z prawdą to bardziej prawdopodobne jest to, że to ktoś dla kilkuletniego Michała Wosia tę konsolę zakupił w prezencie. W takich okolicznościach nie jest prawdziwe twierdzenie Ministra Środowiska, że jako kilkuletni chłopiec za zarobione pieniądze kupił sobie konsolę do gier.

Biorąc pod uwagę to mijanie się z prawdą, a także ewentualne skróty myślowe, których użył Minister w swoim wpisie na twitterze, prawdopodobnie należy z dużą dozą ostrożności podchodzić do oświadczeń wygłaszanych przez Michała Wosia.

Podobał Ci się artykuł? Przeczytaj inne nasze teksty:

Co sądzisz na ten temat?
+1
32

CZAD!

+1
22

KOCHAM!

+1
32

DOBRE!

+1
26

SZOK!

+1
11

NUDY!

+1
7

LIPA!